Vieme, kto je za Modrým kohútikom

Vieme, kto je za Modrým kohútikom

09.05.2013 19:52 | Tlač | Miroslava Kernová

Za reklamou s modrým kohútikom nie je Flašík, ale čajík.

 

 

Slovensko zaplavili bilbordy, na ktorých stojí modrý kohút s nápisom "Stačí ti modrý kohútik". Jednoduchá ale výrazná kampaň má pokračovanie na webe na stránke www.modrykohutik.sk, na ktorej láka "Skamaráťme sa na fejsbúku!"

Bilbordy majú rôzne podoby. Celý kohút, alebo len jeho časť - hlava kohúta s červeným hrebienkom obrátená dole hlavou.

Foto: dennikrss.sk

Teasingová kampaň, ktorá bude mať zrejme v krátkom čase odhalenie, stihla priniesť rôzne interpretácie. Recesistický web Ondreja Dostála dennikrss.sk spojil bilbordy s anitkampaňou Fedora Flašíka v prospech Moniky Flašíkovej - Beňovej proti modrým v Bratislave. "Za bilbordami je reklamný mág Fedor Flašík. Bilboardy sú prípravnou fázou kampane jeho manželky Moniky Flašíkovej-Beňovej na bratislavskú županku... Kampaň bude mať druhú fázu, ktorej leitmotívom bude „Ak ti nestačí modrý kohútik, zvoľ si červenú sliepočku," píše Dennik RSS. Podľa reakcií na sociálnych sieťach to však viacerí berú vážne.

Podstata reklamy je oveľa prozaickejšia a s politikou nemá nič spoločné. Autori zanechali stopy, ktoré tajomnú kampaň odkrývajú: Stránka www.modrykohutik.sk má v zdrojom kóde: <meta name="keywords" content="modry kohutik, modrý kohútik, cool tea, popradský"/>.

Baliarne obchodu Poprad si nedávno zaregistrovali ochranné známky na názov a grafiku svojho nového produktu ľadového čaju COOLTEA Mistrál v príchutiach pomarančová, citrónová a čierna ríbezľa. „Prvý čaj zalievaný studenou vodou" má byť novinkou leta BOP, ktorú spoločnosť už avizuje v tlačovej správe. Pre Baliarne obchodu Poprad kampane pripravuje agentúra Komplot Adama Znášika a Petra Hajdina a zrejme je za ňou aj teraz.

Takže: dobrá kampaň nemá nič spoločné s Flašíkom, Flašíkovou-Beňovou a modrým Frešom, ale ohlasuje nástup chladeného nápoja. 

 
pošli na vybrali.sme.sk
 • CNN sa pri referende zviditeľnila, poriadnou chybou

  CNN sa pri referende zviditeľnila, poriadnou chybou

  Mýliť sa je ľudské. Stáva sa to aj v takých redakciách ako je prestížna americká stanica CNN.

   

 • Prečo novinár žaloval SIS kvôli Gorile

  Prečo novinár žaloval SIS kvôli Gorile

  Bývalý redaktor SME po tom, ako neúspešne žiadal od SIS viacero informácií týkajúcich sa kauzy Gorila, SIS zažaloval.

   

 • Zomrela legenda slovenskej žurnalistiky

  Zomrela legenda slovenskej žurnalistiky

  Dnes ráno zomrela známa novinárka zo Slobodnej Európy a spisovateľka Agneša Kalinová. "Podľahla napriek jej statočnému úsiliu bojovať proti chorobe a obrovskej opatere jej dcéry Julky," napísala novinárka a jej bývalá kolegyňa Ľuba Lesná.

   

 • RTVS hľadá tvorcov pre nové seriály aj rozprávku

  RTVS hľadá tvorcov pre nové seriály aj rozprávku

  RTVS má v pláne natočiť jeden komediálny a jeden dramatický seriál a klasickú hranú rozprávku.

   

 • Ak chce mať RTVS talkshow, tak určite nie s Marcinom

  Ak chce mať RTVS talkshow, tak určite nie s Marcinom

  RTVS si asi povedala, že bude mať vlastnú talkshow - a riadnu - keďže na nej nešetrila. Výsledkom je Nočná talksow Petra Marcina. Videla som prvé dva diely. Vidieť show Davida Lettermana, Jana Krausa, Adely Banášovej a po nej reláciu Petra Marcina, je ako zostupovať z vyhliadkového balkónu do pivnice. A taký je aj Marcinov humor. Pokračovanie.

   

 • Eva Babitzová smeruje do politiky

  Eva Babitzová smeruje do politiky

  Eva Babitzová v utorok ohlásila odchod z pozície generálnej riaditeľky rádia Expres.

   

 • Prvá historická reality show sa natáča v Beskydách

  Prvá historická reality show sa natáča v Beskydách

  V zapadnutej beskydskej chalupe a v jej najbližšom okolí v Starých Hámroch natáča Česká televízia novú dokumentárnu reality show. Sedemčlenná trojgeneračná rodina tú už druhý mesiac žije v životných podmienkach, aké v týchto miestach panovali v období protektorátu.

   

 • Rádio Expres má nového riaditeľa

  Rádio Expres má nového riaditeľa

  Dlhoročná generálna riaditeľka, štatutárna zástupkyňa a členka top manažmentu Rádia Expres Eva Babitzová sa rozhodla ukončiť svoje pôsobenie v Rádiu Expres. Po dohode s akcionármi Rádia Expres to oznámila dnes (v utorok), informuje v tlačovej správe samotné rádio.

   

 • Patrik Tkáč podniká už aj s e-shopmi

  Patrik Tkáč podniká už aj s e-shopmi

  Podnikateľská dvojica Patrik Tkáč a český podnikateľ Daniel Křetínský vstupujú do spoločnosti Rockaway.