Vieme, kto je za Modrým kohútikom

Vieme, kto je za Modrým kohútikom

09.05.2013 19:52 | Tlač | Miroslava Kernová

Za reklamou s modrým kohútikom nie je Flašík, ale čajík.

 

 

Slovensko zaplavili bilbordy, na ktorých stojí modrý kohút s nápisom "Stačí ti modrý kohútik". Jednoduchá ale výrazná kampaň má pokračovanie na webe na stránke www.modrykohutik.sk, na ktorej láka "Skamaráťme sa na fejsbúku!"

Bilbordy majú rôzne podoby. Celý kohút, alebo len jeho časť - hlava kohúta s červeným hrebienkom obrátená dole hlavou.

Foto: dennikrss.sk

Teasingová kampaň, ktorá bude mať zrejme v krátkom čase odhalenie, stihla priniesť rôzne interpretácie. Recesistický web Ondreja Dostála dennikrss.sk spojil bilbordy s anitkampaňou Fedora Flašíka v prospech Moniky Flašíkovej - Beňovej proti modrým v Bratislave. "Za bilbordami je reklamný mág Fedor Flašík. Bilboardy sú prípravnou fázou kampane jeho manželky Moniky Flašíkovej-Beňovej na bratislavskú županku... Kampaň bude mať druhú fázu, ktorej leitmotívom bude „Ak ti nestačí modrý kohútik, zvoľ si červenú sliepočku," píše Dennik RSS. Podľa reakcií na sociálnych sieťach to však viacerí berú vážne.

Podstata reklamy je oveľa prozaickejšia a s politikou nemá nič spoločné. Autori zanechali stopy, ktoré tajomnú kampaň odkrývajú: Stránka www.modrykohutik.sk má v zdrojom kóde: <meta name="keywords" content="modry kohutik, modrý kohútik, cool tea, popradský"/>.

Baliarne obchodu Poprad si nedávno zaregistrovali ochranné známky na názov a grafiku svojho nového produktu ľadového čaju COOLTEA Mistrál v príchutiach pomarančová, citrónová a čierna ríbezľa. „Prvý čaj zalievaný studenou vodou" má byť novinkou leta BOP, ktorú spoločnosť už avizuje v tlačovej správe. Pre Baliarne obchodu Poprad kampane pripravuje agentúra Komplot Adama Znášika a Petra Hajdina a zrejme je za ňou aj teraz.

Takže: dobrá kampaň nemá nič spoločné s Flašíkom, Flašíkovou-Beňovou a modrým Frešom, ale ohlasuje nástup chladeného nápoja. 

 
pošli na vybrali.sme.sk
 • ČT chystá neobvyklý dokument o vplyve náboženstva na človeka

  ČT chystá neobvyklý dokument o vplyve náboženstva na človeka

  Čo majú spoločného kľakanie moslimov pri spoločnej modlitbe, niekoľkohodinové budhistickej meditácie, uctievanie ostatkov svätcov alebo spev a tanec členov hnutia Hare Krišna? Na túto a mnohé ďalšie otázky sa snaží nájsť odpoveď skupina mladých vedcov z Masarykovej univerzity, ktorí sa združujú v Laboratóriu pre experimentálny výskum náboženstvo (LEVYNA). Spôsob, akým na ne zodpovedajú, je neobvxklý a Česká televízia o tom točí dokument.

   

 • Odštartoval portál Kinocola s filmami

  Odštartoval portál Kinocola s filmami

  V ponuke nového webu sú slovenské a české filmy, aj v HD kvalite.

 • Procházka: Dídžej Matovič to mal pripravené ako klasickú provokáciu

  Procházka: Dídžej Matovič to mal pripravené ako klasickú provokáciu

  "Tento príbeh nie je o sume 17 tisíc eur bez dokladu. Je to príbeh o minimálne pol milióne eur, ktoré tvoria rozdiel medzi tým, čo prezidentský kandidát Radoslav Procházka oficiálne priznal Ministerstvu financií a tým, koľko skutočne stála kampaň,“ píše v poznámke na nahrávke Matovič. Aktualizácia o vyjadrenie Procházku.

   

 • Chcú občania Slovenska, aby rádiá hrali viac slovenských piesní?

  Chcú občania Slovenska, aby rádiá hrali viac slovenských piesní?

  Ľudia na Slovensku chcú v rádiách počúvať viac slovenskej hudby ako sa vysiela. Až 56 % opýtaných si myslí, že minimálne 5 a viac piesní z 10 odvysielaných piesní v slovenských rádiách by malo byť slovenských.

   

 • RTVS odkazuje JOJ: Porovnávate neporovnateľné

  RTVS odkazuje JOJ: Porovnávate neporovnateľné

  Televízii JOJ sa nepozdáva nový formát Naj dedinka Slovenska, ktorý pripravuje režisér Radoslav Štefanoov, ktorý pre JOJ pripravoval formáty ako Extrémne rodiny či Mojsejovci.

   

 • PMT a TNS predĺžili zmluvu o meraní sledovanosti televízií

  PMT a TNS predĺžili zmluvu o meraní sledovanosti televízií

  Spoločnosť PMT a agentúra TNS Slovakia dnes oznámili, že predĺžili zmluvu na projekt elektronického merania sledovanosti televízií prostredníctvom peoplemetrov na Slovensku.

   

 • Nová zábavná šou priniesla RTVS prvenstvo

  Nová zábavná šou priniesla RTVS prvenstvo

  Prvý diel novej zábavnej relácie Naj dedinka Slovenska mal v piatok večer najviac divákov.

   

 • Spravodajský web JOJ preberá vymyslené správy

  Spravodajský web JOJ preberá vymyslené správy

  Prácu spravodajského webu televízie JOJ Noviny.sk si začal všímať známy nemecký satirický web Der Postillon. Práve ten sa stal zdrojom pre informácie redaktorky Noviny.sk, ktorá z neho s plnou vážnosťou prebrala dva vymyslené články a Noviny.sk ich svojim čitateľom s plnou vážnosťou aj ponúkali. Jeden bol o tom, ako je v Nemecku diskriminovaný poštár, ktorý sa podobá na Hitlera a druhý o tom, že spolková kancelárka Angela Merkelová dostala od amerického prezidenta Baracka Obamu darček – telefón - a nepáčilo sa jej jeho balenie. Pokračovanie.

   

   

   

 • Televízii JOJ sa nepozdáva novinka RTVS – Naj dedinka Slovenska

  Televízii JOJ sa nepozdáva novinka RTVS – Naj dedinka Slovenska

  "Prekvapuje nás, že šou o dedinách vo verejnoprávnej televízii nakrúca jeden z bývalých prime-timových režisérov a producentov TV JOJ, ktorá už dlhodobo spracúva podobnú tému v hlavnom spravodajstve," hovorí JOJ.

   

Najčítanejšie