Foto: Fun rádio Foto: Fun rádio

Novinky RTVS: Marcel a Junior, nový seriál a zábavná relácia

02.01.2014 11:27 | TV | mk

Novú sezónu začína RTVS na televíznej obrazovke od utorka s tvárami Fun rádia.

 

 


RTVS prichystala na január viacero noviniek. Z obrazu sa vytratí dvojica Elena Vacvalová a Oliver Andrásy, no ich relácia, ktorú moderovali - Nikto nie je dokonalý - ostáva, ale s novými moderátormi. Andrásy sa na jeseň posťažoval, že nemá voľné víkendy, na relácii sa však naďalej podieľa režijne. Dvojicu nahradia moderátori Fun rádia Milan "Junior" Zimnýkoval a Marcel Forgáč. Ich prvými hosťami v utorok po správach budú Marián Čekovský a Matej "Sajfa" Cifra.

Junior a Marcel ešte ako hostia v relácii  Foto: RTVS

Po zábavnej šou v utorok pôjde na Jednotke nový kriminálny deväťdielny seriál Grand hotel. Španielsky mysteriózny dobový seriál sa odohráva sa na začiatku minulého storočia.

Zábavná šou Milujem Slovensko už v januárovej ponuke nie je. Namiesto nej bude v piatok večer špeciálne vydanie relácie 5 proti 5 s podtitulom "Extra – piatok pre celé Slovensko!" Zábavná súťaž má podobné prvky ako niekdajšie 5 proti 5 Špeciál. Vyrába ju spoločnosť Petra Núňeza Nunez Nfe na základe licencie od spoločnosti Fremantlemedia, moderátorom bude podobne ako pri 5 proti 5 Andrej Bičan. Bude vysielaná naživo, súťažiť nebudú rodiny, ale partie kamarátov rovnakých profesií. Tvorcovia do relácie oslovovali napríklad taxikárov, záchranárov, sestričky, učiteľov, alebo skupiny, ktoré spája spoločná vlastnosť (blondínky, fitnesky, kulturistov).
Zatiaľ RTVS dohodla osem častí za spolu 222 tisíc eur.

V piatok bude relácia 5 proti 5 na obrazovke trikrát. Denne počas pracovných dní sa vysiela pred večernými správami a v repríze pred obedom.

Od 12. januára pravidelne vždy v nedeľu večer bude RTVS na Jednotke vysielať vlastný trinásťdielny seriál Kolonáda „z prostredia kúpeľov, kam si pacienti chodia liečiť nielen telo ale aj dušu."

Podrobnosti o seriáli Kolonáda.

Bez zmeny ostáva sobotňajší večer – Pošta pre Teba a po nej Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou.

pošli na vybrali.sme.sk
 • Procházka potvrdil, že hlas na nahrávke je jeho

  Procházka potvrdil, že hlas na nahrávke je jeho

  "Tento príbeh nie je o sume 17 tisíc eur bez dokladu. Je to príbeh o minimálne pol milióne eur, ktoré tvoria rozdiel medzi tým, čo prezidentský kandidát Radoslav Procházka oficiálne priznal Ministerstvu financií a tým, koľko skutočne stála kampaň,“ píše v poznámke na nahrávke Matovič. Aktualizácia o vyjadrenie Procházku.

   

 • Chcú občania Slovenska, aby rádiá hrali viac slovenských piesní?

  Chcú občania Slovenska, aby rádiá hrali viac slovenských piesní?

  Ľudia na Slovensku chcú v rádiách počúvať viac slovenskej hudby ako sa vysiela. Až 56 % opýtaných si myslí, že minimálne 5 a viac piesní z 10 odvysielaných piesní v slovenských rádiách by malo byť slovenských.

   

 • RTVS odkazuje JOJ: Porovnávate neporovnateľné

  RTVS odkazuje JOJ: Porovnávate neporovnateľné

  Televízii JOJ sa nepozdáva nový formát Naj dedinka Slovenska, ktorý pripravuje režisér Radoslav Štefanoov, ktorý pre JOJ pripravoval formáty ako Extrémne rodiny či Mojsejovci.

   

 • PMT a TNS predĺžili zmluvu o meraní sledovanosti televízií

  PMT a TNS predĺžili zmluvu o meraní sledovanosti televízií

  Spoločnosť PMT a agentúra TNS Slovakia dnes oznámili, že predĺžili zmluvu na projekt elektronického merania sledovanosti televízií prostredníctvom peoplemetrov na Slovensku.

   

 • Nová zábavná šou priniesla RTVS prvenstvo

  Nová zábavná šou priniesla RTVS prvenstvo

  Prvý diel novej zábavnej relácie Naj dedinka Slovenska mal v piatok večer najviac divákov.

   

 • Spravodajský web JOJ preberá vymyslené správy

  Spravodajský web JOJ preberá vymyslené správy

  Prácu spravodajského webu televízie JOJ Noviny.sk si začal všímať známy nemecký satirický web Der Postillon. Práve ten sa stal zdrojom pre informácie redaktorky Noviny.sk, ktorá z neho s plnou vážnosťou prebrala dva vymyslené články a Noviny.sk ich svojim čitateľom s plnou vážnosťou aj ponúkali. Jeden bol o tom, ako je v Nemecku diskriminovaný poštár, ktorý sa podobá na Hitlera a druhý o tom, že spolková kancelárka Angela Merkelová dostala od amerického prezidenta Baracka Obamu darček – telefón - a nepáčilo sa jej jeho balenie. Pokračovanie.

   

   

   

 • Televízii JOJ sa nepozdáva novinka RTVS – Naj dedinka Slovenska

  Televízii JOJ sa nepozdáva novinka RTVS – Naj dedinka Slovenska

  "Prekvapuje nás, že šou o dedinách vo verejnoprávnej televízii nakrúca jeden z bývalých prime-timových režisérov a producentov TV JOJ, ktorá už dlhodobo spracúva podobnú tému v hlavnom spravodajstve," hovorí JOJ.

   

 • Nové logo Kunsthalle má evokovať letiskový kód

  Nové logo Kunsthalle má evokovať letiskový kód

  Dom umenia Kunsthalle, ktorý po dlhom čakaní onedlho otvorí svoje brány, predstavil svoje logo.Pripravoval ho Martin Bajaník, ktorý stál aj pri vzniku loga Shtoor, či aktuálne Foxford.

   

 • Za rasistický status na Facebooku dostala politička väzenie

  Za rasistický status na Facebooku dostala politička väzenie

  Politička prirovnala na Facebooku ministerku k opici.

   

Najčítanejšie