Šéf IPI aj šéf Rádia Expres kampaňujú za Babitzovej Šancu Reprofoto video Šanca

Šéf IPI aj šéf Rádia Expres kampaňujú za Babitzovej Šancu

14.01.2016 13:14 | Blog | Miroslava Kernová

Strana Šanca, ktorú založila bývalá šéfka rádia Expres, patrí medzi strany, ktoré začali s kampaňou vo výraznom predstihu pred voľbami.

 

 

Okrem spotov Evy Babitzovej a jej straníkov strana zverejnila aj niekoľko videí podporovateľov strany. Tvár poskytol na propagáciu politickej strany aj bývalý riaditeľ agentúry SITA, ktorý dnes vystupuje ako analytik médií a je predsedom správnej rady slovenskej pobočky Medzinárodného tlačového inštitútu (IPI). Babitzová je podpredsedníčkou.

V propagačnom videu Šance vystupuje Pavol Múdry ako zástupca Medzinárodného tlačového inštitútu Slovensko.

Reprofoto video Šanca

V spote chváli predsedníčku strany: „Evu Babitzovú poznám snáď 15 rokov. Keď som sa dozvedel, že vstupuje do politiky, tak moja otázka bola prečo. Jej zdôvodnenie mi bolo veľmi sympatické: že dostala už toľko veľa od tejto spoločnosti pri svojej práci, že chce niečo tej spoločnosti ešte aj dať." Múdry chválil aj samotnú stranu: "A hlavne, čo mne na tom imponuje je, že sú to konečne noví ľudia v politike – presne tak, ako sa hovorí noví. Čiže bez nejakej politickej minulosti, bez nejakých politických väzieb a chcú niečo pre túto krajinu urobiť."

Odporúčam aj: Na debatu o slobode médií, ktorú organizoval aj Múdry, išli peniaze z Nadácie Penty

Podobný spot pre Šancu natočil aj generálny riaditeľ rádia Expres Ivan Antala, ktorý odpovedá na otázku strany: Kto je Eva Babitzová?

V spotoch obaja vystupujú s menami inštitúcií, v ktorých pôsobia. Kde je teraz politická nezávislosť rádia Expres a Medzinárodného tlačového inštitútu na Slovensku, keď ich šéfovia robia kampaň konkrétnej politickej strane? Kde je nezávislosť inštitútu, keď jeho podpredsedníčka kandiduje a stojí na čele strany? 

pošli na vybrali.sme.sk


Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

1. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

2. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

3. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

4. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

5. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

6. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

7. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

8. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

9. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

10. Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

Vo veku 64 rokov zomrel americký fotograf Charlie Cole, ktorý sa preslávil fotkou osamoteného muža, ako stojí proti kolóne tankov. Informoval o tom dnes server BBC News.

Najčítanejšie