Mokrý predviedol sexuálne obťažovanie naživo, JOJ sa s ním chváli Reprofoto JOJ

Mokrý predviedol sexuálne obťažovanie naživo, JOJ sa s ním chváli

21.10.2016 14:18 | Blog | Miroslava Kernová

Niektorí ste možno videli špeciálne vydanie relácie Uhádni môj vek, ktorý odvysielala pred niekoľkými dňami televízia JOJ.

 


Dvaja súťažiaci Juraj Mokrý a Sáva Popovič hádali vek ženy, ktorá pred nimi stála. Podstatou súťaže je uhádnuť vek osoby, ktorá je v štúdiu. Keď im moderátor dovolil, aby si ženu pozreli aj z blízka, Mokrý si teatrálne ľahol k jej nohám a pozeral sa hore (mala krátke šaty). Pri tomto type humoru na úrovni materskej škôlky sa nezastavil. Postavil sa tesne za ňu a pred kamerou popisoval rukou jej telo – spomínal kežmarskú štrbinu, hrebene, Studenú dolinu, pričom sa jej takmer dotýkal. Rukou prešiel od hrudníka až pod rozkrok pod sukňou.

 

Situácia bola prítomnej žene zjavne nepríjemná. Diváci v štúdiu sa síce smiali, no nebolo na čom. Smiešne to bolo asi tak, ako keď niekto v podchode vulgárne pokrikuje po cudzích ženách.


JOJ reláciu natáčala vopred. Človek by čakal, že dramaturgia relácie usúdi, že správanie Mokrého je cez čiaru, nehodné televízneho vysielania v 21. storočí, že takéto ponižovanie žien do televízie nepatrí a do vysielania scénku nedá.
Čo urobila JOJ? Práve túto sekvenciu si vybrala ako hlavnú upútavku, ktorou avizovala reláciu na webe aj na facebooku.

Mnohých divákov Mokrého typ humoru nahneval. Na facebooku sa objavili stovky komentárov ako žien tak aj mužov. Napríkad:

... Odpornosť a ukážka tuposti, nielen od televízie, ale hlavne od pána Mokrého...
... V dobe, kedy Trumpove šance ničia locker room talks o "grabbing them by the pussy", Juraj Mokrý ich predvádza v primetime za burácania publika a zoschnutého pokusu o vtip Sávu Popoviča...
... Bol som znechutený. Naozaj mi prišlo z toho zle, a okamžite som to prepol. Každý z nás má svoju osobnú zónu, toto však bolo nie že nekorektné, nechutné a hulvátske, ale neopísateľne drzé a hlavne - vulgárne...

Za tri dni prišlo na licenčnú radu takmer 20 sťažností. Reláciu budú posudzovať právnici, až potom sa rada rozhodne, či sa bude prípadom zaoberať. No už teraz je jasné, že JOJ päť predviedla, ako sa preráža dno televíznej zábavy.

pošli na vybrali.sme.sk


Najčítanejšie