Vo filme Nejsledovanější sú hlavnými hrdinami českí youtuberi Foto: Nejsledovanější

Vo filme Nejsledovanější sú hlavnými hrdinami českí youtuberi

04.07.2017 22:19 | Česko | ČTK

Život českých youtuberů popisuje nový dokumentární film Nejsledovanější.

První český snímek, nebo jak ho jeho autoři prezentují - "celovečerní vlog" (video blog) - o fenoménu vytváření a sledování krátkých autorských videí na sociálních sítích dnes představili tvůrci na mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Do kin vstoupí v září letošního roku.

Film sleduje po dobu jednoho roku šestici předních českých youtuberů - Kovyho, Pedra, Shopaholic Nicol, Gabrielle Hecl a sesterskou dvojici A Cup of Style. Během roku štáb s youtubery navštívil dva kontinenty a čtyři země. Natočil stovky hodin materiálu nejen s hlavními protagonisty, ale i s jejich rodinami, přáteli a fanoušky.

Režisér Jiří Sádek představil 4. července na filmovém festivalu v Karlových Varech svůj snímek s názvem Nejsledovanější. "Když si pustíte několik vteřin z jednoho videa na YouTube, tak nezískáte kontext. Řeknete si, to je blbost. Ale je to o něco hlubší, než by si kdokoli myslel," řekl dnes ČTK režisér Jiří Sádek.

Sádek a producent Jindřich Trčka zakončili natáčení dokumentu symbolicky na letošním brněnském Utuberingu na hlavním pódiu před tisícem diváků. Ti se zároveň stali kameramany a prostřednictvím svých mobilů závěrečnou scénu filmu zaznamenali.

Pedro začal natáčet videa o počítačových hrách (tzv. letsplaye) na YouTube před lety, kdy ho ani nenapadlo, že se z toho jednou stane jeho profese. Shopaholic Nicol začínala po vysoké škole v marketingu a natáčení videí měla jako vedlejší činnost. Dnes její videa o životním stylu sledují statisíce diváků. Gabrielle Hecl studuje hereckou konzervatoř a kvůli natáčení na YouTube se potýká s občasným nesouhlasem svého okolí. Kovy studuje marketing a ve svých videích se vyjadřuje k nejrůznějším tématům od YouTube, snapchatu, facebooku, až po politiku. Nicole a Lucka začínaly jako bloggerky pod společným jménem A Cup of Style. Psaly o módě, zdraví, životním stylu a líčení. Sestry později přešly na natáčení vlogů.

Režisér Jiří Sádek (vpředu dole) a šestice youtuberů (zleva nahoře) Pedro, Shopaholic Nicol, Kovy, Gabrielle Hecl a Nicol a Lucie z dua A cup of style představili 4. července na filmovém festivalu v Karlových Varech snímek s názvem Nejsledovanější. "Jsem si jistý, že se zrodí unikátní dokument o unikátním fenoménu. Snad pohled do našich životů pomůže lidem lépe pochopit," řekl Kovy alias dvacetiletý student Karel Kovář, jehož videa sleduje jen na instagramu přes 300.000 fanoušků.

"Film zachytil jeden z mých nejtěžších a taky nezlomovějších roků. Možná je ale dobře, že i diváci uvidí, že náš život není pořád jenom růžový, protože s nimi skrz sociální sítě sdílíme převážně ty krásné a veselé momenty," uvedla Nikola Čechová známá jako Shopaholic Nicol, kterou na instagramu sleduje přes půl milionu fanoušků.

Režisér Sádek, který debutoval snímkem Polednice s Aňou Geislerovou v hlavní roli, říká, že cílovou skupinou filmu Nejsledovanější sice jsou mladí od 13 do 25 let, věří ale že přitáhne i jejich rodiče.V Turecku vyšetrujú podozrivé úmrtie novinára českého pôvodu

V Turecku vyšetrujú podozrivé úmrtie novinára českého pôvodu

Turecká polícia vyšetruje úmrtie amerického novinára a filmára Andreho Vltcheka (57), ktorý zomrel v utorok ráno v Turecku počas cesty autom do Istanbulu.

Členka vedenia časopisu Charlie Hebdo musela kvôli hrozbám opustiť domov

Členka vedenia časopisu Charlie Hebdo musela kvôli hrozbám opustiť domov

Členka vedenia francúzskeho satirického časopisu Charlie Hebdo musela minulý týždeň opustiť svoj domov kvôli vyhrážkam, ktoré polícia považovala za závažné.

Michal Havran už nie je obvinený za článok: Pošlite Kuffu do cirkusu

Michal Havran už nie je obvinený za článok: Pošlite Kuffu do cirkusu

Publicista Michal Havran už nie je obvinený za článok s názvom Pošlite Kuffu do cirkusu, ktorý vyšiel v júni 2018 v denníku SME. Trestné oznámenie podala advokátska kancelária Jána Čarnogurského mladšieho.

Vydavateľ Respektu sľúbil novému nezávislému maďarskému webu 200.000 eur

Vydavateľ Respektu sľúbil novému nezávislému maďarskému webu 200.000 eur

České vydavateľstvo Economia sľúbilo vznikajúcemu nezávislému maďarskému spravodajskému webu Telex.hu dar vo výške 200.000 eur. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Boris Kollár: Haščák mi dal veľmi peknú prednášku (VIDEO)

Boris Kollár: Haščák mi dal veľmi peknú prednášku (VIDEO)

Predseda Sme rodina Boris Kollár dnes zvolal tlačovú besedu, kde sa vyjadroval k piatkovému stretnutiu so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom.

Televízne ceny Emmy sú rozdané. Medzi víťazmi je Watchmen či Succession (VIDEO)

Televízne ceny Emmy sú rozdané. Medzi víťazmi je Watchmen či Succession (VIDEO)

Tohtoročný 72. ročník amerických televíznych cien Emmy, ktorý sa kvôli pandémiu COVID-19 uskutočnil bez osobnej účasti divákov aj bez červeného koberca, ovládol americký seriál Watchmen (Strážcovia) s 11 výhrami, vrátane ceny za najlepšiu minisériu.

Zomrel autor knižnej predlohy Forresta Gumpa, bol aj novinárom (FOTO)

Zomrel autor knižnej predlohy Forresta Gumpa, bol aj novinárom (FOTO)

Vo veku 77 rokov zomrel americký spisovateľ Winston Groom, autor knižnej predlohy oceňovaného filmu Forrest Gump.

365.bank si odnáša Zlatý klinec za svoje „Reklamy z obývačky“ (VIDEO)

365.bank si odnáša Zlatý klinec za svoje „Reklamy z obývačky“ (VIDEO)

Jarná kampaň 365 banky, v ktorej využila nový marketingový prístup, tzv. „crowdvertising“, a vyzvala ľudí, aby jej natočili spoty z pohodlia svojej obývačky, zabodovala.

Spolužitie majority s rómskou menšinou bude v Rádiu Slovensko pravidelnou témou relácie Kontakty

Spolužitie majority s rómskou menšinou bude v Rádiu Slovensko pravidelnou témou relácie Kontakty

Rádio Slovensko sa od pondelka 21. septembra v publicistickej relácii Kontakty bude v dvojtýždňovej periodicite venovať otázkam života rómskej národnostnej menšiny.

Trump v USA zablokuje TikTok a WeChat

Trump v USA zablokuje TikTok a WeChat

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa od nedele v Spojených štátoch zablokuje možnosť sťahovať aplikácie TikTok a WeChat, ktoré sú v čínskom vlastníctve.

Najčítanejšie