Anděl Páně 2 bol najsledovanejšou rozprávkou v ČR za posledných 15 rokov

Anděl Páně 2 bol najsledovanejšou rozprávkou v ČR za posledných 15 rokov Foto: ČT

Štědrovečerní film Anděl Páně 2 se stal s více než třemi miliony diváků nejsledovanější pohádkou posledních patnácti let.  

 

 

Na prvním programu České televize ji v neděli večer zhlédly více než dvě třetiny všech lidí, kteří se dívali na televizi.

Česká televize o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Anděl Páně 2 se stal nejen jedničkou Štědrého večera, ale rovněž dosud nejsledovanějším pořadem celého letošního roku. První díl pohádky uvedený 23. prosince byl druhým nejsledovanějším pořadem letoška.

Loňská pohádka Pravý rytíř přilákala k obrazovkám přes 2,7 milionu lidí, první díl Anděla Páně, uvedený v roce 2006, pak 2,4 milionu diváků.

Druhým nejsledovanějším pořadem Štědrého dne byla na ČT1 pohádka Dvanáct měsíčků (1,6 milionu diváků), třetím Lotrando a Zubejda (1,4 milionu) a čtvrtým Pelíšky (1,3 milionu diváků) na stejném programu. Mezi 19:00. a 22:00. hodinou zaznamenaly programy ČT podíl na publiku přesahující 56 procent.

Na televizi Nova byla nejsledovanějším pořadem pohádka Tři bratři, kterou zhlédlo 900.000 diváků starších 15 let, uvedl web Mediaguru.cz s odkazem na data ATO-Nielsen Admosphere. Na Primě byl nejsledovanější film Sám doma, který vidělo přes 600.000 diváků.