Kde bude ČT na jeseň? U doktora, na parkete, v labyrinte i v tom Foto: ČT

Kde bude ČT na jeseň? U doktora, na parkete, v labyrinte i v tom

29.07.2015 13:41 | Česko | ČT24

Českou televizi má každý rád. Parafráze názvu jedné z programových novinek snad bude platit, až ČT spustí podzimní program. Na obrazovky chystá čtyři premiérové seriály, pokračování už osvědčených i nové docusoap a také sedmou řadu taneční soutěže StarDance či vhled do naší společnosti přes Český žurnál.

 

 

HRANÉ SERIÁLY

V Beskydech i na ČT začne na podzim ordinovat Doktor Martin alias Miroslav Donutil. Poněkud misantropický chirurg z pražské nemocnice se bude muset srovnat se svérázným krajem i lidmi v pro něj nové roli obvodního lékaře. Předlohou seriálu byla stejnojmenná britská verze, pro další novinku si ČT "vypůjčila" americký sitcom. Pro českého Rudyho, stejně jako pro amerického Raymonda, platí, že ho má každý rád, a i on se musí dennodenně vyrovnávat s manželským soužitím, sourozeneckou rivalitou i širokým příbuzenstvem. V tuzemské variantě komediálního seriálu oceněného cenami Emmy diváci uvidí Sašu Rašilova.

Podzimní seriály s Českou televizí

Seriálovou čtyřku novinek doplňují dvě kriminálky. Místo zločinu Plzeň je po Případu pro exorcistu pro režiséra Jana Hřebejka další detektivní prací. S kriminalitou na Plzeňsku bojují vyšetřovatelé Martin Stránský, Jan Zadražil a Lukáš Vaculík. Labyrint Jiřího Stracha bude o něco více temný, inspiraci čerpá ze severského noirového dramatu. Po původu série vražd, loupeží a naaranžovaných nehod pátrá česko-slovenský herecký tým Jiří Langmajer a Zuzana Kanócz.

DOKUMENTÁRNÍ SERIÁLY

Už potřetí sleduje ČT Čtyři v tom - čtyři nastávající matky. Ve třetí sérii se například "střetnou" pediatrička a zastánkyně lékařské péče s příznivkyní alternativních porodních metod. K docusoapovým novinkám pak patří Sezona nad vodou a Zlatá mládež. První z projektů sleduje působení českých a slovenských hokejistů v zámoří, v druhém si pět rozmazlených mladých lidí vyzkouší, jaké to je, být "obyčejným smrtelníkem".

POŘADY

Hvězdy budou už posedmé tančit. V soutěži StarDance to tentokrát roztočí s profesionálními tanečníky deset osobností. Pochopitelně jiných než v předchozích řadách, moderování se ale opět ujmou Marek Eben a Tereza Kostková. Pokračování se rovněž dočkal cyklus Tajemství rodu, který pomáhá odkrývat rodinné kořeny.

FILMY

Podzimní projekty na pokračování doplňují televizní premiéry celovečerních snímků. Z hraných se diváci mohou těšit na režijní debut Ondřeje Sokola Krásno, na Polski film, tedy příběh o dávném přátelství Pavla Lišky, Marka Daniela, Tomáše Matonohy a Josefa Poláška, nebo na česko-finskou romanci Láska, soudruhu.

Z dokumentů se na obrazovky dostane oceňovaný "tuningový" snímek Martina Duška K oblakům vzhlížíme, portrét nezvyklé rodiny Stále spolu i kontroverzní Danielův svět, jenž je cestou do hlubin pedofilovy duše. Navíc se opět "zásahová jednotka" Filipa Remundy a Víta Klusáka vrátí k událostem uplynulého roku. V Českém žurnálu zhodnotí působení Andreje Babiše ve vrcholné politice, situaci na Ukrajině nebo vojenské zahraniční mise.O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

Najčítanejšie