Na Miloša Zemana počas volieb skočila polonahá žena. Zakročila ochranka Reprofoto

Na Miloša Zemana počas volieb skočila polonahá žena. Zakročila ochranka

12.01.2018 15:49 | Česko | mk, ČTK

Počas dnešných prezidentských volieb v Českej republike sa stal incident priamo vo chvíli, keď šiel voliť aktuálny prezident Miloš Zeman, ktorý aj kandiduje.


V miestnosti, kam prišiel voliť Zeman, sa vyzliekla žena, bežala k prezidentovi a kričala na neho, že Zeman je "Putinova děvka".
Proti žene zakročila Zemanova ochranka a zároveň prezidenta odviedla z volebnej miestnosti. „Zeman sa do nej po chvíli vrátil. Povedal, že je poctený, pretože ho napadla aktivistka skupiny Femen, ktorá útočila aj na pápeža," píše idnes.cz.

Zeman je známy obdivovateľ Vladimíra Putina a šíriteľ proruskej propagandy. Práve dnes denník Wall Street Journal upozornil, že Miloš Zeman sa prezentuje ako partner Vladimira Putina v Európe a v novembri šéfovi Kremľa povedal, že vzťahy Prahy s Moskvou sú desaťkrát dôležitejšie ako s krajinami, ako je Francúzsko.

"Zemanovo velebenie Putina, ktoré siaha až ku schvaľovaniu jeho anexia Krymu a leteckých útokov na sýrske mestá, nejde na rozum zhruba 45 percentám Čechov, ktorí s prezidentom podľa prieskumov nesúhlasia, ale nie je to žiadnou témou pre skalných priaznivcov, ktorí ho stále podporujú," uviedol WSJ. "V regionálnom kontexte patrí Zeman medzi najhlasnejších Putinových podporovateľov," napísal denník.

 

„Šírenie dezinformácií, pokus o fyzický útok, snaha zabrániť slobodnej voľbe. To je nenávistný svet odporcov prezidenta Zemana!" reagoval po incidente na Twitteri hovorca českého prezidenta Jiří Ovčáček.

 

„Šírenie dezinformácií, pokus o fyzický útok, snaha zabrániť slobodnej voľbe. To je nenávistný svet odporcov prezidenta Zemana!“
pošli na vybrali.sme.sk


Najčítanejšie