Aktivistku z hnutia #MeToo obvinili zo sexuálneho obťažovania Foto: FB Cristina Garcia

Aktivistku z hnutia #MeToo obvinili zo sexuálneho obťažovania

10.02.2018 19:23 | Marketing | ČTK

 Kalifornskú poslankyňu za demokratov a aktivistku proti sexuálnemu obťažovaniu Cristinu Garcia vyšetrujú kvôli obvineniu zo sexuálneho napadnutia.

 

Informoval o tom spravodajský server BBC. Politička, ktorá sa vlani objavila na prebale časopisu Time ako jedna z prvých aktivistiek kampane #MeToo, vinu odmieta.

Foto: FB C. Garcia

 

S obvinením vystúpil bývalý poradca političky Daniel Fierro, ktorý tvrdí, že ho Garcia v roku 2014 v podnapitom stave vtedy ako dvadsaťpäťročného napadla pri každoročnej hre softballu. V rozhovore na serveri Politico potom uviedol, že ho zahnala do kúta, chytila za zadok a snažila sa mu siahať do rozkroku.

Z nevhodného správania obvinil poslankyňu aj významný kalifornský lobista, ktorý vystúpil pod podmienkou zachovania anonymity. Poslankyňa ho údajne obťažovala vlani počas jednej zo spoločenských akcií. Povedala mu vraj, že s ním chce mať pohlavný styk, hovorila pritom vulgárne a bola cítiť alkoholom. Následne sa ho potom snažila obchytávať.

Garcia uviedla, že si na nevhodné správanie nespomína a dodala, že sa to nezhoduje s jej hodnotami. Uviedla však, že každé obvinenie je nutné vyšetriť a že s vyšetrovateľmi chce spolupracovať.

Kalifornská politička Garcia bola jednou z prvých žien, ktorá otvorene priznala, že bola v minulosti sama niekoľkokrát obťažovaná. V novembrovom rozhovore s agentúrou AP pritom uviedla, že alkohol nevhodne správanie neospravedlňuje.

pošli na vybrali.sme.sk


Najčítanejšie