TASR spúšťa nové portály

TASR spúšťa nové portály

18.09.2012 14:00 | Internet | mk

Štátna TASR má nový domovský web od autorov z konkurenčnej SITA. Po www.teraz.sk chystá ďalšie. My ich poznáme.  

TASR na jar spustila spravodajský portál www.teraz.sk a v nedeľu k nemu pribudol ďalší - lifestylový www.webmagazin.sk, ktorý má menej vážny, skôr oddychový obsah. Zároveň podľa informácií Omédiách.com chystá aj portál pre študentov, s pracovným názvom školskýservis.sk. 

Webmagazín.sk je novým lifstylový portál TASR zložený z oddychových článkov zoradených do kategórií: móda, zdravie, cestovanie, príroda, technológie, autá, biznis. Dominujú má veľké emotívne fotky na čiernom podklade. Jeho charakter je úplne iný, ako nedávno redizajnovaná stránka tasr.sk. "Teraz.sk chceme zachovať ako spravodajský portál, a oddychové čítanie sme preto presunuli na lifstelový magazín. Zároveň na webmagazíne vznikol exkluzívny priestor pre firmy na zverejňovanie PR materiálov - článkov aj rozhovorov," povedal pre Omédiách.com Martin Dorčák, šéf nových webov TASR.  

Tlačová agentúra zároveň minulý týždeň redizajnovala aj svoju domovskú stránku www.tasr.sk. Doterajšia mala viac ako štyri roky a zmena bola potrebná. Nový "tehličkový" dizajn pripomína Windows 8. Redizajn vytvoril Abaffy Design, spoločnosť, ktorá stála za webnoviny.sk konkurenčnej SITA, ale aj portálu TASR www.teraz.sk. Nové weby v TASR vznikajú pod taktovkou Martina Dorčáka, ktorý sedem rokov viedol webnoviny.sk v SITA a zároveň rozbehol aj niekoľko vlastných komerčných projektov.

"Web TASR sme potrebovali zjednodušiť, priblížiť naším klientom a návštevníkom, ktorí hľadajú informácie o agentúre, ale aj aktuálne spravodajstvo," povedal pre Omédiách.com generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník. "Potrebovali sme ho aj z toho dôvodu, že po spustení spravodajského portálu Teraz.sk sa nám mnohé správy dupľovali, časť ľudí pridávala správy na Teraz.sk, ďalší na Tasr.sk." Dnes stránka Tasr.sk automaticky preberá spravodajstvo zo spravodajského portálu.

Za tvorbu nového webu Tasr.sk zaplatí tlačová agentúra dodávateľskej firme faktúru na 1900 eur. "Na výrobe webu sa podieľali aj viacerí zamestnanci a spolupracovníci TASR," povedal Rezník. Podobnú sumu zaplatila aj za webmagazín.sk.

 

 Nový web TASR: 

 

 

Starý web TASR:

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie