TASR spúšťa nové portály

TASR spúšťa nové portály

18.09.2012 14:00 | Internet | mk

Štátna TASR má nový domovský web od autorov z konkurenčnej SITA. Po www.teraz.sk chystá ďalšie. My ich poznáme.  

TASR na jar spustila spravodajský portál www.teraz.sk a v nedeľu k nemu pribudol ďalší - lifestylový www.webmagazin.sk, ktorý má menej vážny, skôr oddychový obsah. Zároveň podľa informácií Omédiách.com chystá aj portál pre študentov, s pracovným názvom školskýservis.sk. 

Webmagazín.sk je novým lifstylový portál TASR zložený z oddychových článkov zoradených do kategórií: móda, zdravie, cestovanie, príroda, technológie, autá, biznis. Dominujú má veľké emotívne fotky na čiernom podklade. Jeho charakter je úplne iný, ako nedávno redizajnovaná stránka tasr.sk. "Teraz.sk chceme zachovať ako spravodajský portál, a oddychové čítanie sme preto presunuli na lifstelový magazín. Zároveň na webmagazíne vznikol exkluzívny priestor pre firmy na zverejňovanie PR materiálov - článkov aj rozhovorov," povedal pre Omédiách.com Martin Dorčák, šéf nových webov TASR.  

Tlačová agentúra zároveň minulý týždeň redizajnovala aj svoju domovskú stránku www.tasr.sk. Doterajšia mala viac ako štyri roky a zmena bola potrebná. Nový "tehličkový" dizajn pripomína Windows 8. Redizajn vytvoril Abaffy Design, spoločnosť, ktorá stála za webnoviny.sk konkurenčnej SITA, ale aj portálu TASR www.teraz.sk. Nové weby v TASR vznikajú pod taktovkou Martina Dorčáka, ktorý sedem rokov viedol webnoviny.sk v SITA a zároveň rozbehol aj niekoľko vlastných komerčných projektov.

"Web TASR sme potrebovali zjednodušiť, priblížiť naším klientom a návštevníkom, ktorí hľadajú informácie o agentúre, ale aj aktuálne spravodajstvo," povedal pre Omédiách.com generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník. "Potrebovali sme ho aj z toho dôvodu, že po spustení spravodajského portálu Teraz.sk sa nám mnohé správy dupľovali, časť ľudí pridávala správy na Teraz.sk, ďalší na Tasr.sk." Dnes stránka Tasr.sk automaticky preberá spravodajstvo zo spravodajského portálu.

Za tvorbu nového webu Tasr.sk zaplatí tlačová agentúra dodávateľskej firme faktúru na 1900 eur. "Na výrobe webu sa podieľali aj viacerí zamestnanci a spolupracovníci TASR," povedal Rezník. Podobnú sumu zaplatila aj za webmagazín.sk.

 

 Nový web TASR: 

 

 

Starý web TASR:

pošli na vybrali.sme.sk


Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

1. Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

Web Českej televízie (ČT) sa dnes stal terčom internetových útokov, ktoré obmedzili jeho funkčnosť.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

2. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

Ministerstvo zahraničných vecí víta ukončenie dlhoročnej občianskej vojny v Západozemí, oznámilo dnes na oficiálnej stránke na facebooku české ministerstvo zahraničných vecí.

DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

3. DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

Neopakovateľná atmosféra jedinečného zážitku na veľkom plátne. Také bolo finále epického seriálu, ktoré priniesla DIGI SLOVAKIA svojim zákazníkom, partnerom a fanúšikom seriálu.

Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

4. Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

Pracujú na lepšom Slovensku, pracujú na krajšom svete okolo nás.

Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

5. Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

Koniec Hry o tróny, kultového fantasy seriálu z produkcie HBO, nastane už tieto dni. Káblová televízia HBO vysiela poslednú šiestu epizódu záverečnej ôsmej série príbehu súperiacich šľachtických rodov na fiktívnom kontinente Západozemí.

Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

6. Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

Druhá miniséria Mária Terézia, ktorá je pokračovaním projektu štyroch verejnoprávnych televízií, má za sebou prvú oficiálnu klapku. Filmový štáb minulý týždeň natáčal v Arcibiskupskom zámku a záhradách v Kroměříži. Na druhej sérii spolupracujú RTVS, Česká televízia, rakúska ORF, Beta Film Mníchov, Maya production Praha a MR Film.

Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

7. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

8. Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

Nemecký časopis Der Spiegel videonahrávku s politikom Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinzom-Christianom Strachom nezverejnil krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu zámerne.

Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

9. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

10. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Najčítanejšie