Koľko hodín trávia mladí ľudia na Facebooku? Ostanete prekvapení

Koľko hodín trávia mladí ľudia na Facebooku? Ostanete prekvapení Ilustračné foto: Telekom

Stráviť denne niekoľko hodiny na internete nerobí mladým ľuďom vôbec žiaden problém.

 

 

Podľa štúdie Millennials+, ktorú uskutočnila agentúra TNS Slovakia na vzorke 1500 mladých ľudí vo veku 12-26 rokov, tínedžeri nemajú problém stráviť na sociálnych sieťach aj štyri hodiny. Najčastejšie sú mladí ľudia na Facebooku, ktorý denne navštevuje až 81% z nich, ako tvrdia preto, lebo im umožňuje zdieľať zaujímavé obsahy, komentovať príspevky, písať statusy, ukladať fotografie, organizovať skupiny, hrať hry, spoznávať nových ľudí alebo četovať s kamarátmi.

Tretina (31%) mladých ľudí si denne okrem Facebooku otvorí aj Google a štvrtina Gmail (25%). Ďaleko za prvou trojkou, pod hranicou 10 percent, nasledujú slovenské weby ako pokec, azet, centrum či sme.

Facebook dominuje aj medzi sociálnymi sieťami, ktoré mladí ľudia využívajú. Svoj profil si už na ňom vytvorili takmer všetci. Dobrá polovica je tiež na Pokeci alebo Google+. Dnešná mládež navštevuje aj Twitter (15%) a Instagram (9%).

Mladí a technológie
Dotykové displeje sú pre nich samozrejmosťou. V súčasnosti vlastní smartfón väčšina z nich (78%) a štvrtina (25%) uvažuje o jeho kúpe v budúcnosti. Na ústupe sú klasické tlačidlové mobilné telefóny, o ktorých kúpe už neuvažuje prakticky nikto.
Medzi obľúbené zariadenia patria aj notebooky, ktoré vlastnia takmer tri štvrtiny (73%) mladých ľudí. A potenciál má tiež tablet, ktorý v súčasnosti vlastní každý piaty (21%) a približne rovnaký podiel (19%) si ho už čoskoro plánuje kúpiť.

Ktoré z nasledujúcich zariadení vlastníte? A ktoré si plánujete kúpiť v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov?