Projekt N štartuje na budúci týždeň. Prvé číslo pôjde do schránok Foto: Projekt N

Projekt N štartuje na budúci týždeň. Prvé číslo pôjde do schránok

07.11.2014 21:24 | Internet | mk

Projekt N bude už o pár dní realitou.

 


"Budúci týždeň spúšťame provizórnu verziu na web," povedal pre Omédiách.com šéfredaktor Projektu N a bývalý šéfredaktor denníka Sme Matúš Kostolný. Provizórny web odštartuje budúci týždeň na adrese projekt-n.sk. Projekt N tvorí tím ľudí, okolo bývalého vedenia denníka Sme, ktorí z denníka odišli na protest príchodu Penty do Petit Pressu.

Projekt N je stále v štádiu príprav, pričom zdroje sú plánované cez istý druhu spoplatnenia a od investorov. „Sme v štádiu rokovaní s investormi, zatiaľ je to nádejné," povedal Kostolný.
Výsledný projekt, počet ľudí, ktorí ho budú tvoriť, bude závisieť nielen od výsledku rokovaní s investormi, ale aj od samotných čitateľov.„Je to pre nás dôležitá vec, či nás budú podporovať nielen morálne, ale aj finančne," povedal Kostolný.

Odporúčame aj: V redakčnej rade Projektu N budú Šimečka, Kaščák, Bútora a ďalší

Kostolný v rozhovore pre študetnský web Attelier povedal, akú má predstavu o novom médiu: „Chcel by som robiť silný denný web, ktorý je schopný otvárať vlastné témy, prinášať priestor pre verejnú diskusiu a kvalitnou žurnalistickou prácou presviedčať ľudí, že sa oplatí tam chodiť a oplatí sa nás čítať. Radi by sme však okrem silného webu robili aj papierové noviny." Či to bude denník alebo týždenník závisí od investorov ale aj čitateľov.

Do schránok pôjdu noviny N

So spustením webu zároveň mimoriadne výjdu aj noviny s názvom N s podtiulom Noviny k Novembru 89. Monotematicky budú venované 25. výročiu Novembra, budú mať 36 strán a zadarmo sa budú vkladať do schránok v Bratislave.

Projekt N chystá diskusiu

Projekt N na budúci týždeň v pondelok chystá aj Bratislavskú predvolebnú debatu s kandidátmi na primátora - Milanom Ftáčnikom, Milanom Kňažkom a Ivom Nesrovnalom. Moderovať ju bude jeden zo zakladateľov Projektu N Lukáš Fila, ktorý je spolu s ďalším odídencom zo Sme Tomášom Bellom spoločníkom v spoločnosti N Press, ktorá vznikla zo spoločnosti GRAPE 2013. Fila moderoval podobnú diskusiu, ale s prezidentskými kandidátmi, ešte pod značkou denníka Sme. " Takéto akcie budeme robiť podľa príležitosti," povedal Fila. Pochopiť tínedžera nie je jednoduché...

Pochopiť tínedžera nie je jednoduché...

Práve vyšla novinka s názvom Najhoršia od slovenskej autorky Kataríny Gulai.

Trump nariadil čínskej ByteDance predať TikTok v USA

Trump nariadil čínskej ByteDance predať TikTok v USA

Americký prezident Donald Trump nariadil čínskej spoločnosti ByteDance, aby predala americká podiel svoje aplikácie TikTok do 90 dní. Oznámila to agentúra Reuters.

Apple a Google stiahli hru Fortnite z databázy

Apple a Google stiahli hru Fortnite z databázy

Technologickí giganti Apple a Google vo štvrtok odstránili úspešnú hru Fortnite zo svojich ponúk mobilných aplikácií kvôli aktualizácii, ktorá údajne porušuje ich pravidlá o platbách vnútri aplikácií. Herné štúdio Epic Games reagovalo podaním žalôb proti obom spoločnostiam, ktoré obviňuje z monopolistického správania. Informovala o tom agentúra Reuters.

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Najčítanejšie