Za stiahnutím Zlodejov detí nie sú výhrady Boórovcov, hovorí JOJ

Za stiahnutím Zlodejov detí nie sú výhrady Boórovcov, hovorí JOJ

28.05.2013 11:25 | Internet | mk

Televízia JOJ odvysielala len dve časti nového seriálu Zlodeji detí. Z ďalšieho programu ho stiahla. „Za stiahnutím je malý divácky záujem o žáner s vážnejšou témou," povedal hovorca JOJ.

 


Hoci JOJ vo veľkom promovala nový seriál Zlodeji detí, len po dvoch častiach ho stiahla z programu. V pláne bol aj v utorok večer, namiesto neho pôjde film Hitman a vo štvrtok večer po Paneláku pôjde film Déjà vu.

 

Osemdielny miniseriál vyrobila produkčná spoločnosť DNA Production, natáčalo sa so slovenskými aj  britskými hercami. Námetom scenára je skutočný príbeh Ivany Boórovej, ktorej britské úrady odobrali deti pre podozrenie zo sexuálneho zneužívania. Práve rodina Boórová, o ktorej pravidelne informovala JOJ vo svojom spravodajstve, sa proti nasadeniu seriálu bez jej súhlasu ohradila. Proti nasadeniu filmu sa ozvala rodina Boórovcov, ktorá si myslí, že tvorcovia si mali pýtať od nej súhlas.

Odporúčam: Boórovci sú rozhorčení z natočenia seriálu JOJ Zlodeji detí

Podľa hovorcu JOJ Jozefa Gogolu zastavenie seriálu s výhradami Boórovcov nesúvisí. „Seriál Zlodeji detí nepatrí k ľahším žánrom, napriek tomu sme sa rozhodli divákom ponúknuť aj takúto alternatívu v pomerne lukratívnom vysielacom čase. Sme však komerčná televízia, správame sa trhovo a keďže sa ukázalo, že diváci uprednostňujú iný typ programu, rozhodli sme sa do vysielania v utorky a vo štvrtky po Paneláku nasadiť atraktívne filmové tituly," povedal Gogola.

Odporúčam: JOJ odkryla väčší problém ako odoberanie detí

Prvá časť mala podiel 17,8 percent (Rtg 4,9) , druhá 14,9 percent (Rtg 3,9) v kategórii 12-54. Čo je podpriemer stanice.

Kedy a v akom čase JOJ nasadí pokračovanie seriálu sa televízia zatiaľ nevyjadrila. "Divákov, ktorých seriál zaujal, budeme o ďalšom nasadení včas informovať. Samozrejme, máme pripravenú alternatívu," dodal Gogola.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie