Nemocnica zverejnila pobúrené vyhlásenie, v ktorom odsúdila správanie Plačkovej Foto: Instagram Plačkovej

Nemocnica zverejnila pobúrené vyhlásenie, v ktorom odsúdila správanie Plačkovej

21.03.2020 22:47 | Internet | mk

Národný ústav detských chorôb je pobúrený správaním instagramovej postavičky Zuzany Plačkovej. Robiť si pozitívne PR na onkologických pacientoch je za čiarou, odkazuje jej.

Plačková sa vybrala s krabicou rúšok, na ktorých aktuálne zarába, na detské onkologické oddelenie, zaniesť ich pre choré deti. V čase, keď práve tieto deti patria medzi najrizikovejšiu skupinu a kvôli karanténe je tam prísny zákaz návštev.
Do nemocnice sa dostala vďaka niekomu z nemocnice, pričom samozrejme svoju "charitatívny" výlet na onkologické oddelenie zdokumentovala aj na Instagrame.

Instagramová postavička so státisíce sledovateľmi sa po vypuknutí nákazy preorientovala na nový biznis, začala predávať predražené rúška so sloganom „Rúško nie je hanba“, ktorý si bez opýtania "požičala" od lekára Milana Kulkovského, autora iniciatívy "Rúško nie je hanba."

Dnes vedenie nemocnice zverejnilo vyhlásenie, v ktorom správanie Plačkovej odsúdilo. „ Národný ústav detských chorôb musí, žiaľ, aj v tejto ťažkej dobe pre zdravotníkov i pacientov riešiť situácie, ktoré podľa nás hraničia s princípmi ľudskosti. Známa celebrita, v snahe očistiť svoje meno po negatívnom článku v jednom denníku, doslova zneužila choré onkologické deti a, žiaľ, sčasti aj našich zamestnancov,“ píše nemocnica a upozorňuje, že v súčasnosti, keď kvôli núdzovému stavu je na oddelení prísny zákaz návštev, „sa táto osoba neoprávnene dostala na pôdu ústavu, ignorujúc zákaz vstupu nezamestnaných osôb i riziko ohrozenia pacientov."

Plačková prišla v sprievode 2 zamestnancov vchodom, ktorý je určený výlučne pre zamestnancov. Totožnosť týchto zamestnancov v súčasnosti vedenie nemocnice overuje.

„Vstup do budovy ústavu jej nebol povolený ani vedením ústavu ani vedením Kliniky detskej hematológie a onkológie. Pripomíname, že práve toto oddelenie má absolútne sprísnený režim, keď rodič nášho pacienta nesmie prísť ani na chodbu. Personál kliniky pracuje v špeciálnych predĺžených prevádzkach, aby vytvoril čo najbezpečnejšie prostredie pre svojich najrizikovejších pacientov. Sestra, ktorá otvorila dvere, ich na kliniku nepustila. Keď im povedala, že nič nevie, tak sa vyhovorili na riaditeľstvo, že idú odtiaľ. Sestra pochopiteľne o tom nemala žiadnu informáciu, preto ich na kliniku správne nepustila. Pritom zdôrazňujeme, že rúška pre zamestnancov, ako aj pacientov, máme k dispozícii a boli sme prvá nemocnica, ktorá zaviedla rozdávanie rúšok pri vchode do nemocnice pre každého, kto k nám príde,“ upozorňuje nemocnica.

Odporúčame aj: Fanúšikov Sulíkovi pred voľbami naháňala aj Queen Plačková (FOTO)

Podľa nemocnice robiť si takéto “pozitívne PR“ na onkologických pacientoch je za čiarou.

Pre všetkých, ktorí chcú nemocnici pomôcť fungujú oficiálne cesty.

Plačková je prekvapená, že jej snaha nebola prijatá s nadšením. „Bolo povedané, že ja zneužívam na svoju reklamu onkologické deti za to, že som im bola zaniesť rúška. A je mi z toho do plaču... Tým, že mám 2 neterky a milujem deti, chcela som im pomôcť,“ posťažovala sa Plačková na Instagrame.

Tvrdí, že v nemocnici bola „cez známych, cez kontakty."

"Vrchná sestra práve na tomto oddelení o tom vedela. Len ja som nevedela, že ona je tam len do 14:00, a tak som prišla niekedy okolo 16:00, tak som im to tam nechala a odišla." Ešte sa plánovala vrátiť v pondelok - doniesť rúška aj lekárom, lebo si myslí, že ich nemali.4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

V obchodoch je toľko špičkových smartfónov, ktoré dnes dokážu viac, než akýkoľvek starší notebook! Nie každý však musí vo vrecku nosiť mobil za vyše 1 000 eur. Niekto používa mobil len zriedka, iní sa od neho neodlepí po celý deň. 

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Niektoré americké a britské celebrity sa na celý deň odmlčali na platformách prevádzkovaných spoločnosťou Facebook, aby tak upozornili na problémy sociálnych sietí s nenávistnými prejavmi a dezinformáciami.

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Aj poslankyňa Romana Tabak sa rozhodla pripomenúť deň obetí holokaustu, no dosť nešťastným spôsobom.

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

Česká televize (ČT) se nemusí omlouvat koncernu Agrofert za to, že ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Pražský městský soud dnes zamítl žalobu, ve které společnost tvrdila, že reportáže poškodily její pověst.

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového riaditeľa sekcie komunikácie a medzinárodných vzťahov.

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma Zhenhua Data Technology, ktorá sa na svojom už vypnutom webe označovala za pioniera vo využívaní dát pre hybridné vojnu, vplyvných ľudoch zo západu, ktorý z čínskej firmy unikol.

Zomrel herec Martin Horňák (VIDEO)

Zomrel herec Martin Horňák (VIDEO)

V piatok 11. septembra zomrel vo veku 68 rokov herec Martin Horňák.

Otvorený list hygienikom týkajúci sa nových pandemických opatrení

Otvorený list hygienikom týkajúci sa nových pandemických opatrení

Poslanci a právnici posielajú hygienikom otvorený list k opatreniam, týkajúcim sa kultúrnych, športových a ďalších podujatí.

Zlatého leva si z Benátok odváža film Nomadland (VIDEO)

Zlatého leva si z Benátok odváža film Nomadland (VIDEO)

Zlatého leva na 77. filmovom festivale v Benátkach dnes získal film Nomadland (Krajina nomádov) americkej režisérky čínskeho pôvodu Chloé Zhao.

Kde je ten, čo mi zavraždil brata?!

Kde je ten, čo mi zavraždil brata?!

Dlhá cesta nadol je nezvyčajný román napísaný vo veršoch. A hoci to môže mnohých odradiť, počkajte chvíľu.

Najčítanejšie