RTVS nakúpila softvérové licencie za milión eur

RTVS nakúpila softvérové licencie za milión eur

11.06.2013 14:38 | Internet | Miroslava Kernová

Generálny riaditeľ RTVS Václav Mika podpísal zmluvu na dodávku softvérových produktov za 1,25 milióna eur (vrátane DPH).

 

 

Zmluvu šéf RTVS podpísal so spoločnosťou BSP SOFTWAREDISTRIBUTION a. s. Predsedom predstavenstva spoločnosti je Martin Šamaj, niekdajší spolumajiteľ spoločnosti BSP LawyerPartners na Slovensku, ktorá pred rokmi necitlivo vymáhala koncesionárske poplatky.

Predmetom zákazky RTVS so spoločnosťou sú služby spojené so softvérovými produktmi spoločnosti Microsoft, najmä prístup k najnovším verziám produktov Microsoftu, tzv. software assurance (SA), tvrdí RTVS.

RTVS použila na obstaranie zákazky postup Rokovacieho konania bez zverejnenia. "Na poskytnutie služieb – Služby spojené so SW produktmi Microsoft a predplatné právo na nové verzie produktov – dolicencovanie dodaných SW Microsoft, mal v čase obstarávania Zákazky pre verejného obstarávateľa výhradné právo jediný poskytovateľ," zdôvodnila RTVS. 

„V prípade spomínanej zmluvy nešlo primárne o nákup nových licencií, ale o udržanie si nároku na inštaláciu najnovších verzií produktov Microsoft k licenciám, ktoré boli zakúpené v minulosti," povedal pre Omédiách.com Andrej Doležal, riaditeľ Sekcie strategického rozvoja a techniky.

V prípade nepodpísania, by podľa Doležala musela RTVS nakúpiť licencie znovu, za vyššiu cenu. „Predlžovanie SA je vždy cenovo výhodnejšie, nákup nových licencií s každým novým produktom. Zmluva sa však netýkala len spomínaného predĺženia SA (na 660 existujúcich licencií zakúpených v minulosti), ale aj dokúpenia 330 Microsoft licencií na zariadenia, ktoré sme nemali zalicencované," dodal.
 Zmluva sa uzatvára na dobu určitú – do 30.9.2015.

"Podrobná charakteristika licencií s uvedením ich číselných označení a s definíciami množstiev a príslušenstva je špecifikovaná v Prílohe č.1 tejto zmluvy," píše sa v zmluve. Táto príloha s cenovou kalkuláciou v Centrálnom registri zmluv zverejnená nie je.

Spoločnosť BSP SOFTWAREDISTRIBUTION dodávala v minulosti softvér pre viacero štátnych firiem. Minulý rok zmluvu vlády za 52 miliónov na licencie od Microsoftu kritizovala Aliancia Fair-play. „Ak aj je dôvod, prečo nákup licencií za 52 miliónov eur neprebieha súťažou... Vyzývame vládu, aby nehlasovala o tak finančne náročnej zmluve, kým nebudú jasne zodpovedané všetky relevantné otázky," napísal pred rokom Peter Kunder z Aliancie.

 
pošli na vybrali.sme.sk


Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

1. Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

Reportéri bez hraníc (RSF) zverejnili vyhlásenie, v ktorom naliehajú na slovenskú prezidentku, aby nepodpísala pozmeňujúce a doplňujúce návrhy tlačového zákona, ktoré v utorok prijal parlament, pretože by slovenským politikom poskytli automatické právo na odpoveď v médiách, ak by uvedené správy boli „nepravdivé alebo zavádzajúce“.

Poštová banka má vlastnú kolekciu oblečenia: Dobro sa nosí (FOTO)

2. Poštová banka má vlastnú kolekciu oblečenia: Dobro sa nosí (FOTO)

Poštová banka spustila predaj vlastnej kolekcie oblečenia pod názvom Dobro sa nosí. Celý výťažok z  predaja poputuje na dobrú vec. Záujemcovia ju nájdu v predajni Nosene a kúpou kúskov z tejto kolekcie sa aj oni stanú nositeľmi dobra.

Poľsko sa vo svete promuje fotografiami Prahy (FOTO)

3. Poľsko sa vo svete promuje fotografiami Prahy (FOTO)

Poľsko si najalo americkú reklamnú agentúru, ktorá jeho krásy propagovala prostredníctvom fotografií z Prahy. Poľská národná nadácia zaplatila americkej agentúre White House Writers Group (WHWG) podľa poľského portálu onet.pl 5,5 milióna dolárov.

Novinár bol zatknutý po tweete, ktorým urazil políciu

4. Novinár bol zatknutý po tweete, ktorým urazil políciu

Chorvátsky novinár spravodajského portálu Index.hr bol zatknutý a prepustený s pokutou za údajnú urážku chorvátskej polície na twitteri. Kvôli ďalšiemu vyjadreniu na tejto sociálnej sieti čelí obvineniu, že sa dotkol cítenia Chorvátov, informovali miestne médiá.

Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

5. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

6. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

7. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

8. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

9. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

10. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Najčítanejšie