Parlament má nového riaditeľa komunikácie Foto: MŠ SR

Parlament má nového riaditeľa komunikácie

01.04.2015 17:27 | Ľudia | mk

Soňa Pötheová z Kancelárie NR SR odchádza.

Novým riaditeľom komunikácie sa stal Martin Dorčák, bývalý novinár, ktorý bol riaditeľom tlačového oddelenia ministerstva školstva. Na ministerstvo prišiel s Petrom Pellegrinim, teraz za ním odchádza aj do parlamentu.

Dorčák nastupuje na miesto po Soni Pötheovej, ktorá z Kancelárie parlamentu odchádza.

"Odísť som sa rozhodla už v januári. No odchádzam až teraz, lebo nebol človek, ktorý by na moje miesto nastúpil. Pociťujem to ako potrebu zmeny, posunu a potrebujem byť flexibilnejšia, blíži sa volebný rok. Mometálne mám dve ponuky, ktoré zvažujem," povedala pre Omédiách.com  Pötheová, ktorá v minulosti pracovala v PR, ale bola aj novinárkou - moderátorkou relácie Na telo na Markíze.

Hovorcom predsedu parlamentu ostáva Pavol Chovanec.
Martin Dorčák začínal ako redaktor domácej redakcie agentúry SITA, od roku 2005 bol šéfredaktorom a manažérom spravodajského portálu agentúry SITA Webnoviny a vedúci redakcie Zaujímavostí. V roku 2011 z agentúry SITA odišiel. Vo februári 2012 začal spolupracovať s TASR, kde spoluzakladal spravodajský portál agentúry TASR Teraz.sk, kde sa stal aj jeho šéfmanažérom.


Riaditeľkou komunikácie Ministerstva školstva sa stáva Beáta Dupaľová Ksenzsighová, ktorá zostáva aj hovorkyňou rezortu.

pošli na vybrali.sme.sk


Najčítanejšie