Milan Vanga je novým predsedom Asociácie hovorcov Slovenska

Milan Vanga je novým predsedom Asociácie hovorcov Slovenska

Na poslednom zasadnutí Rady Asociácie hovorcov Slovenska odstúpil z funkcie predsedu Ján Orlovský, nahradil ho Milan Vanga - hovorca Ozbrojených sil.

 

 

Milan Vanga je niekoľkonásobný víťaz ankety Hovorca roka.

Asociácia si zvolila aj novú Radu, o jej zložení hlasovali staronoví členovia AHS na riadnom zasadnutí.

Na kresle podpredsedu ostáva na najbližšie obdobie Stanislav Jurikovič (hovorca Ministerstva hospodárstva SR). Za nových členov Rady AHS boli menovaní tohtoroční víťazi ankety Hovorca roka 2013 – Zuzana Eliášová (hovorkyňa ČSOB), Iveta Tyšlerová (hovorkyňa BSK) a Boris Chmel (hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR). Šesticu uzatvára pôvodný člen Tomáš Kráľ (Siemens).

Foto: AHS

AHS bude podľa tlačovej správy aj po výmene členov Rady AHS slúžiť ako dobrovoľné profesijné združenie hovorcov, ktoré pomáha svojim členom odborne rásť a reaguje na aktuálne otázky hovorcovskej etiky.

AHS bude pokračovať v organizácii podujatí, ktoré pomáhajú profesionálnemu rastu členov a nadväzovaniu širších regionálnych kontaktov. V nasledujúcich mesiacoch sú na programe výjazdové zasadnutia v spolupráci s vysokými školami, odborné workshopy a iné networkingové aktivity.

Aktuálny program bude vždy zverejnený na oficiálnej stránke hovorca.sk.

Asociácia hovorcov Slovenska vznikla v roku 2005 ako nezávislá a apolitická profesijná organizácia. Má niekoľko desiatok aktívnych členov a pri internej komunikácii využíva databázu približne 250 hovorcov z celého Slovenska. Fórum je otvorené pre všetkých hovorcov a ľudí zodpovedných za externú komunikáciu na Slovensku v štátnej správe, samospráve a súkromnom sektore.