Chystá sa Drummers' City Session

Chystá sa Drummers' City Session

10.10.2014 07:40 | Marketing | PR článok

Pre tých, ktorí o Drummers' City ešte nepočuli, je to prvý a najväčší projekt bubeníkov, pre bubeníkov.

 

 

Jednou z myšlienok zakladateľa Jaroslava Šollara je posúnuť level každého bubeníka na vyššiu úroveň. S pomocou spoluzakladateľov Jána Gorušku a Viktora Gabaja sa im táto myšlienka darí realizovať a prináša novú éru pre bubeníkov na Slovensku, Čechách ale aj v zahraničí.

Minuloročná akcia v Starej tržnici s názvom Welcome to the new age, nemala dovtedy minimálne na Slovensku obdoby. Po nej si členovia Drummers' City dali organizačnú pauzu. Tu vyplnili zbieraním skúsenosti, nápadov a inšpirácií na Slovensku, ale aj za jeho hranicami a tiež dôkladnou prípravou ďalších eventov.

Po približne roku sa vrátili do Starej tržnice opäť. Tentokrát sa prezentovali na spoločnej akcii viacerých projektov s názvom Rozbaľ to Bratislava! To, že to rozbalili, doslova a do písmena svedčia pozitívne ohlasy a mimoriadný divácky záujem zúčastnených. Možnosť vidieť hrať štyroch kvalitných bubeníkov naraz sa len tak každý deň nevidí. Hovoríme o bubeníkoch ako Jakub Kačic (získal letný program na Berklee College of Music v Bostone), Michal Fedor (bubeník Andrej Šeban band), Jaro Šollar.

A čo čaká bubeníckych nadšencov najbližšie?

Do kalendárov si poznačte dátum 23.11.2014, kedy sa bude konať prvá z pravidelných akcií s názvom Drummers' City Session v KC Zora na Okružnej ulici 1 v bratislavskej Trnávke.

Bude to opäť deň plný rôznych workshopov, týkajúcich sa hry na bicie. Headlinerom dňa bude workshop Jakuba Kačica, ktorý nám predvedie niečo z hry a školy Berklee College of Music v Bostone, ktorú mal možnosť toto leto navštíviť.

Ďalšie tématické workshopy budú tentokrát aj z oblastí, o ktorých ste pravdepodobne doteraz nepočuli. Nechajte sa prekvapiť.

A čo je najdôležitejšie, bude sa hrať a jamovať na profesionálnych nástrojoch, ktoré zabezpečuje líder na trhu v rentale hudobne techniky, firma Backline.sk. Hlavne bubeníci ale aj ostatní hudobníci budú mať možnosť prezentovať svoje schopnosti, ale takisto aj začiatočníci sa dozvedia niečo nové o hre na bicie a bicích ako hudobnom nástroji.

Priestor bude aj na rôzne diskusie, nadväzovanie kontaktov a samozrejme zábavu.

Táto akcia je otváracou a zároveň prvou v rade Drummers' City Sessions, ktoré sa budú konať pravidelne počas celého roka.

pošli na vybrali.sme.sk


Mobilné dáta na Slovensku patria k tým najdrahším. Česko je na tom ešte horšie

1. Mobilné dáta na Slovensku patria k tým najdrahším. Česko je na tom ešte horšie

Zdajú sa vám ceny za mobilný internet privysoké a občas narazíte na ponuky zahraničných operátorov, ktoré sľubujú gigabajty dát doslova za pár eur? Nuž, drahšie služby na Slovensku v porovnaní so zvyškom Európy nemusia byť iba pocitom v návale emócii z ďalšej mesačnej faktúry.

Nová verzia Pevnosti Boyard sa bude odohrávať v zábavnom parku (VIDEO)

2. Nová verzia Pevnosti Boyard sa bude odohrávať v zábavnom parku (VIDEO)

Francúzsky kanál France 2 chystá pokračovanie obľúbenej televíznej súťaže Kľúče od pevnosti Boyard (Pevnosť Boyard) známej aj slovenským divákom.

Polícia v Severnom Írsku zadržala dvoch mladíkov kvôli smrti novinárky

3. Polícia v Severnom Írsku zadržala dvoch mladíkov kvôli smrti novinárky

Severoírska polícia dnes oznámila, že zadržala dvoch mladíkov v súvislosti s vraždou 29-ročnej novinárky Lýry McKeeovej počas nepokojov v Londonderry v noci zo štvrtka na piatok. Informovala o tom na svojom webe spravodajská stanica BBC.

Na Veľkú noc sa zaobídeme skôr bez chleba ako bez alkoholu

4. Na Veľkú noc sa zaobídeme skôr bez chleba ako bez alkoholu

Slovákov sme sa opýtali, čo u nich doma, na veľkonočnom stole, nesmie chýbať. Okrem tradičných jedál sú to aj drinky. Respondenti ich spomínali dokonca častejšie ako chlieb, či vianočku. Napriek tomu, v rámci Európskej únie nepatríme medzi lídrov v týždennej konzumácii alkoholu.

Slovensko kleslo na rebríčku slobody tlače. Príčinou sú útoky Fica, vražda novinára aj situácia v RTVS

5. Slovensko kleslo na rebríčku slobody tlače. Príčinou sú útoky Fica, vražda novinára aj situácia v RTVS

Svetová novinárska organizácia Reportéri bez hraníc (RSF) dnes zverejnila pravidelný Index slobody tlače. Slovensko sa na rebríčku opäť prepadlo oproti minulému roku o 8 priečok. Je na 35 mieste.

RTVS v súvislosti s úmrtím televíznej hlásateľky a teatrológa mení program

6. RTVS v súvislosti s úmrtím televíznej hlásateľky a teatrológa mení program

RTVS v súvislosti s úmrtím prvej internej televíznej hlásateľky Blaženy Kočtúchovej a teatrológa Jaroslava Blaha mení program.

 

Hypotéka roka: Slovenská sporiteľňa zvíťazila s veľkým náskokom

7. Hypotéka roka: Slovenská sporiteľňa zvíťazila s veľkým náskokom

Slovenská sporiteľňa získala ocenenie Hypotéka roka, ktoré udeľuje týždenník Trend v spolupráci s Fincentrom. V hodnotení odbornej poroty dominovala vo všetkých hodnotených kritériách, spravidla s vysokým odstupom.

DM drogéria spúšťa testovanie plniacich staníc na niektoré prostriedky

8. DM drogéria spúšťa testovanie plniacich staníc na niektoré prostriedky

V sobotu spustila obchodná sieť DM vo vybraných filiálkach testovanie ekologickej služby – plniacich staníc na pracie a čistiace prostriedky.

V ČR vlani riešili 11 trestných oznámení súvisiacich s obsahom konšpiračných webov

9. V ČR vlani riešili 11 trestných oznámení súvisiacich s obsahom konšpiračných webov

 Na šírení xenofóbie v ČR sa výrazne podieľali konšpiračné weby.

Pozrite sa, ako vytvorili falošné video o moslimovi na katedrále pri vzniku požiaru (VIDEO)

10. Pozrite sa, ako vytvorili falošné video o moslimovi na katedrále pri vzniku požiaru (VIDEO)

Dôvod vzniku požiaru katedrály Notre-Dame v Paríži je stále neznámy. Francúzske úrady vyhlásili, že zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že išlo o úmysel a podpaľačstvo.

Najčítanejšie