Ivan Weiss zvažuje vstup do rádiového biznisu

Ivan Weiss zvažuje vstup do rádiového biznisu

Za rebrandingom Rádia Hey na Anténa hitrádio je Ivan Weiss. Podnikateľ známy z hnutia 99 percent je súčasťou konzorcia, ktoré určuje smerovanie rádia.

 

Kľúčovým partnerom pri vytváraní novej podoby rádia je konzorcium Amani Media so sídlom v Slovinsku, ktorého členmi sú Ivan Weiss, súčasný riaditeľ rádia a konateľ servisnej spoločnosti rádia Rudolf Klein a slovinská spoločnosť Infonet, ktorá vlastní a formátovala desiatky rozhlasových staníc v južnej a východnej Európe. Medzi nimi je aj slovinské Radio Antena. Weiss zodpovedá za stratégiu celého konzorcia. "Amani Media, ktoré je kľúčovým partnerom pri vytváraní novej podoby rádia, zvažuje svoju majetkovú účasť v Anténa hitrádiu," povedala pre Omédiách.com PR manažérka rádia Ľuba Tomášiková.

Marko Duditš, ktorý určoval chod rádia ešte donedávna, už v rádiu nepracuje. Práve on chcel urobiť z rádia celoplošné rockové rádio.
Ivan Weiss

Hoci sa meno Ivana Weissa s rádiom spája neoficiálne niekoľko mesiacov, oficiálne v ňom doteraz nefiguroval. Pre blog O médiách predčasom povedal, že si počká na výsledky štúdie a potom sa rozhodne. Rádio finančne podporil už aj v minulosti. „Ivan Weiss pomohol rádiu Hey v čase, keď bolo vypnuté a hrozil mu zánik. Vysielanie bolo vtedy na istý čas prerušené, pretože rádio si nebolo schopné plniť svoje záväzky," povedala Tomášiková.

Anténa hitrádio začiatkom septembra rebrandovalo z pôvodného Rádia Hey a neskromne ohlásilo, že sa chce dostať do prvej top trojky rádií. V poslednej vlne merania MML-TGI sa ocitlo na desiatom mieste. 

Premene rádia predchádzala štúdia a spolupráca so známou konzultačnou spoločnosťou BCI, ktorá stála aj pri zrode rádia Expres.

Napriek veľkým plánom a investíciám predchádzajúci majitelia niektorým bývalým zamestnancom dlhujú mzdy. "Pohľadávky bývalých zamestnancov smerujú voči firme Hey media Slovakia, ktorej poslednými štatutármi boli zástupcovia českého rádia Hey. Hey media Slovakia, už dlhší čas nie je v žiadnom spojení s rádiom preto ich nebudeme komentovať," reagovala na to Tomášiková.