T. E. Rostas sa vracia do éteru s novou Vivou Foto: Zem a vek

T. E. Rostas sa vracia do éteru s novou Vivou

15.02.2014 07:41 | Rádio | mk

Veľká časť bývalého tímu Rádia Viva sa vracia do éteru s Rádiom Metropol. Licenčná rada o ňom ešte nič nevie.

 


Ľudia z rádia Viva sa chystajú vysielať na dvoch bratislavských frekvenciách málo známeho rádia s názvom Superádio. Rádio bude ponúkať program Viva pod názvom Viva Metropol. Licenciu na frekvencie vlastní spoločnosť Intersonic, tá zatiaľ o zmenu Radu pre vysielanie a retransmisiu nepožiadala.

 

K novej Vive Metropol sa zo zástupcov rádia prihlásil Dušan Budzák a do éteru sa vracajú viacerí moderátori. „Od 17. februára 2014 o šiestej hodine ráno začína svoje vysielanie nové regionálne rádio Viva Metropol. Prevádzkuje ho spoločnosť Intersonic, prevádzkovateľ rádií RockJam Radio a Superadio," napísal v tlačovej správe Ivan Lacho zo spoločnosti Intersonic. Ako ďalej píše, na bratislavských frekvenciách 101,1 MHz a 94,9 MHz Intersonic spustí" plnoformátové vysielanie regionálneho rádia, ktoré bude pokrývať Bratislavu a okolie a vo veľmi krátkom čase aj oblasť Záhoria až po Malacky."

Odporúčame aj: Rádio Viva sa vracia s novým názvom aj na nových frekvenciách

Rádio Viva Metropol prinesie hudobný formát pôvodného Rádia Viva, regionálne spravodajstvo, dopravný servis a moderované programy. Moderovať budú Alex Štefuca a jeho ranný tím, Maroš Palesch – z dopravného servisu slovenských rádií a tím spravodajstva s Igorom Štefucom, Janou Bárdošovou, Miroslavom Škrhom a Karolínou Lamačovou-Duckou. Novou posilou bude Táňa Timková, ktorá bude moderovať predpoludňajšie vysielanie.

Vo vysielaní sa objavia aj relácie Vivy – Dado Nagy a jeho Kniha na tento deň, Mlčanie Tibora Eliota Rostasa, Legendárnych desať s Petrom Hurajtom, aj nedeľné príhovory Jána Sucháňa.

Vysielať sa budú večerné a nočné špeciály - Viva Párty a Viva Oldies párty.

Na zmenu názvu aj programu potrebuje vysielateľ súhlas rady. Do publikovania tohto článku oň nepožiadal. "Frekvencie 101,1 MHz Bratislava a 94,9 MHz Bratislava sú pridelené vysielateľovi INTERSONIC spol. (programová služba SUPERADIO)," povedala pre Omédiách.com hovorkyňa rady Lucia Jelčová. V zmysle zákona je vysielateľ povinný oznámiť rade všetky zmeny týkajúce sa údajov uvedených v žiadosti o licenciu a v dokladoch priložených k tejto žiadosti do 15 dní od vzniku týchto zmien. Takýmito zmenami sú aj zmena názvu programovej služby a zmena programovej skladby. Na základe oznámenia Rada buď rozhodne o zmene udelenej licencie, alebo zmenu zamietne a určí lehotu na nápravu. "Spoločnosť INTERSONIC rade zatiaľ nedoručila žiadnu žiadosť týkajúcu sa spomenutých zmien," povedala Jelčová.

http://www.omediach.com/radio/item/3538-radio-viva-sa-vracia-na-inych-frekvenciach
pošli na vybrali.sme.sk


Danšari. Spoznajte umenie upratovať

1. Danšari. Spoznajte umenie upratovať

Danšari je japonské umenie upratovať, ktoré ponúka návod, ako si urobiť poriadok nielen v priestore, v ktorom žijeme, ale v sebe samom. Výborne ho popísala a ponúkla aj množstvo tipov Hideko Jamašitová v knihe Danšari – umenie upratovať.

Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

2. Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

Vydavatelia vlani zaznamenali nižší predaj tlačeného vydania novín. Predaný náklad klesol oproti predchádzajúcemu roku každému z piatich sledovaných celoštátnych denníkov.

RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

3. RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej uplynie vo štvrtok 21. februára presne rok.

Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

4. Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

Televízia vysvetľuje, prečo v dueli nepočítala so Zuzanou Čaputovou.

Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

5. Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú spoluvlastnia hlavne český miliardár Daniel Křetínský a Patrik Tkáč z J&T, dokončila nákup francúzskych časopisov mediálnej skupiny Lagardère za 52 miliónov eur. Súčasťou kúpy je licencia na značku módneho magazínu Elle pre Francúzsko.

Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

6. Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

Národná rada dnes opätovne nezvolila žiadnych kandidátov na sudcov Ústavného súdu a súd sa tým stane nefunkčným.

eKasa prichádza na Slovensko

7. eKasa prichádza na Slovensko

Od 1. apríla vstúpi do platnosti nová povinnosť pre podnikateľov vo forme eKasy s online pripojením do systému finančnej správy. Štátu má priniesť zvýšenie transparentnosti výberu daní a podnikateľom zjednodušenie komunikácie so štátom a potenciál pre inovácie. Nové riešenia pokladníc okrem online pripojenia majú priniesť mnohé vlastnosti, ktoré podnikateľom môžu uľahčiť život. Všetky bločky z pokladníc budú po novom obsahovať aj QR kód, ktorý jednoduchým spôsobom umožní overiť pravosť a platnosť pokladničného dokladu.

Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

8. Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

Bývalý prorektor Univerzity Karlovej v Prahe Martin Kovář sa podľa etickej komisie Filozofickej fakulty UK dopustil plagiátorstva. Na rokovaní akademického senátu Filozofickej fakulty UK to uviedla členka komisie Olga Lomová.

Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

9. Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

Cestovatelskou legendou se už za života stala dvojice Zikmund - Hanzelka, která společně navštívila přes 80 zemí, ve světě proslavila bývalé Československo a vozy Tatra a mimo jiné dojednala i zakázky pro československý průmysl.

O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

10. O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

Len niekoľko týždňov po prezidentských voľbách čakajú Slovensko ďalšie dôležité voľby – voľby do Európskeho parlamentu. Voliči na Slovensku budú v sobotu 25. mája 2019 vyberať 14 zástupcov do Európskeho parlamentu.

Najčítanejšie