magazin.sk magazin.sk

Centrum Holdings cez reklamu určenú školákom propaguje erotické články

17.09.2012 17:26 | Reklama | mk

Rada pre reklamu: Web o cestovnom poriadku, ale aj web Skylinku o servisnom poplatku, sú v rozpopre s etickým kódexom reklamy.

Rada pre reklamu na svojom poslednom zasadnutí označila webovú stránku o cestovnom poriadku www.cp.sk od spoločnosti Centrum Holdings za neetickú. Prekážali jej „upútavky na články so sexuálnym a erotickým obsahom."
„Uvedený internetový portál je stránkou, ktorá je bežne navštevovaná aj deťmi, resp. maloletými osobami, a preto mal zadávateľ venovať zvýšenú pozornosť reklamnému obsahu, ktorý je na stránku umiestnený."

 cest poriadky

Zaujímavosťou je, že vedľa cestovného poriadku sme našli reklamný baner zobrazený ako školská tabuľa s nápisom "Vyznáš sa v matike? Klikni sem." Po otvorení banera sa objaví magazín.sk ponúkajúci články ako Poznáte sexuálne úchylky?, Sexuálne fetiše, čo sú aj dnes tabu, TOP 5 ženských polôh a pod. 

Skylink zatajil poplatky

V rozpore s etickým kódexom bol podľa rady aj web Skylinku. Spoločnosť M77 Group S. A. na webe www.skylink.sk pri ponuke produktov (Karta Skylink Štandard HD (IR), Karta Skylink Štandard (ICE), Karta Skylink Štandard HD (ICE)) uvádzala, že „umožňuje príjem všetkých základných slovenských a českých televíznych staníc bez pravidelných poplatkov", ale dôležitá informácia, že ponuka sa spája s úhradou servisného poplatku, tam už nebola.

Podľa RPR „podmienky ponuky uvedené na internetovej stránke zadávateľa už nie sú aktuálne a pravdivé." Spoločnosť priznala, že informácia zostala na stránke omylom. V súčasnosti sa už informácia na stránke nenachádza.

V rozpore s Kódexom bol napríklad televízny spot „Nič nie je lepšie ako PUR" od spoločnosti Henkel Slovensko. „Uvedené slovné spojenie môže vyvolať u spotrebiteľa predstavu, že propagovaný produkt je najlepší vo všetkých parametroch oproti konkurencii, čo preukázané nie je," preto využitie superlatívu nepovažuje RPR za opodstatnené.

V rozpore s etický kódexom je aj web Kika Nábytok Slovensko „AKCIA – 10 % NA VŠETKO", keďže sú v poznámke drobným písmom vymenované výrobky, na ktoré sa zľava nevzťahuje. „Vzhľadom na rozsah a rozmanitosť tovaru vyňatého z tejto akcie je použitie headlinu o 10% zľave na všetko neopodstatnené a daná reklama môže uviesť priemerného spotrebiteľa do omylu," tvrdí RPR.

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie