magazin.sk magazin.sk

Centrum Holdings cez reklamu určenú školákom propaguje erotické články

17.09.2012 17:26 | Reklama | mk

Rada pre reklamu: Web o cestovnom poriadku, ale aj web Skylinku o servisnom poplatku, sú v rozpopre s etickým kódexom reklamy.

Rada pre reklamu na svojom poslednom zasadnutí označila webovú stránku o cestovnom poriadku www.cp.sk od spoločnosti Centrum Holdings za neetickú. Prekážali jej „upútavky na články so sexuálnym a erotickým obsahom."
„Uvedený internetový portál je stránkou, ktorá je bežne navštevovaná aj deťmi, resp. maloletými osobami, a preto mal zadávateľ venovať zvýšenú pozornosť reklamnému obsahu, ktorý je na stránku umiestnený."

 cest poriadky

Zaujímavosťou je, že vedľa cestovného poriadku sme našli reklamný baner zobrazený ako školská tabuľa s nápisom "Vyznáš sa v matike? Klikni sem." Po otvorení banera sa objaví magazín.sk ponúkajúci články ako Poznáte sexuálne úchylky?, Sexuálne fetiše, čo sú aj dnes tabu, TOP 5 ženských polôh a pod. 

Skylink zatajil poplatky

V rozpore s etickým kódexom bol podľa rady aj web Skylinku. Spoločnosť M77 Group S. A. na webe www.skylink.sk pri ponuke produktov (Karta Skylink Štandard HD (IR), Karta Skylink Štandard (ICE), Karta Skylink Štandard HD (ICE)) uvádzala, že „umožňuje príjem všetkých základných slovenských a českých televíznych staníc bez pravidelných poplatkov", ale dôležitá informácia, že ponuka sa spája s úhradou servisného poplatku, tam už nebola.

Podľa RPR „podmienky ponuky uvedené na internetovej stránke zadávateľa už nie sú aktuálne a pravdivé." Spoločnosť priznala, že informácia zostala na stránke omylom. V súčasnosti sa už informácia na stránke nenachádza.

V rozpore s Kódexom bol napríklad televízny spot „Nič nie je lepšie ako PUR" od spoločnosti Henkel Slovensko. „Uvedené slovné spojenie môže vyvolať u spotrebiteľa predstavu, že propagovaný produkt je najlepší vo všetkých parametroch oproti konkurencii, čo preukázané nie je," preto využitie superlatívu nepovažuje RPR za opodstatnené.

V rozpore s etický kódexom je aj web Kika Nábytok Slovensko „AKCIA – 10 % NA VŠETKO", keďže sú v poznámke drobným písmom vymenované výrobky, na ktoré sa zľava nevzťahuje. „Vzhľadom na rozsah a rozmanitosť tovaru vyňatého z tejto akcie je použitie headlinu o 10% zľave na všetko neopodstatnené a daná reklama môže uviesť priemerného spotrebiteľa do omylu," tvrdí RPR.

pošli na vybrali.sme.sk


Televízia v americkej Alabame stopla diel seriálu pre deti so sobášom zvierat-gayov (VIDEO)

1. Televízia v americkej Alabame stopla diel seriálu pre deti so sobášom zvierat-gayov (VIDEO)

Alabamska verejnoprávna televízia (Alabama Public Television - APT) odmietla odvysielať diel obľúbeného kresleného seriálu pre deti Arthur, v ktorom sa koná sobáš potkana s jeho priateľom hrabošom.

RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program

2. RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program

V stredu vo veku 72 rokov zomrel známy spisovateľ, scenárista a dramatik Dušan Mitana.

Známe osobnosti filmového sveta zverejnili manifest k eurovoľbách

3. Známe osobnosti filmového sveta zverejnili manifest k eurovoľbách

Európski filmoví tvorcovia na festivale v Cannes zverejnili manifest, ktorým podporujú dôležitosť volieb do Európskeho parlamentu.

Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

4. Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

Web Českej televízie (ČT) sa dnes stal terčom internetových útokov, ktoré obmedzili jeho funkčnosť.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

5. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

Ministerstvo zahraničných vecí víta ukončenie dlhoročnej občianskej vojny v Západozemí, oznámilo dnes na oficiálnej stránke na facebooku české ministerstvo zahraničných vecí.

DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

6. DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

Neopakovateľná atmosféra jedinečného zážitku na veľkom plátne. Také bolo finále epického seriálu, ktoré priniesla DIGI SLOVAKIA svojim zákazníkom, partnerom a fanúšikom seriálu.

Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

7. Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

Pracujú na lepšom Slovensku, pracujú na krajšom svete okolo nás.

Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

8. Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

Koniec Hry o tróny, kultového fantasy seriálu z produkcie HBO, nastane už tieto dni. Káblová televízia HBO vysiela poslednú šiestu epizódu záverečnej ôsmej série príbehu súperiacich šľachtických rodov na fiktívnom kontinente Západozemí.

Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

9. Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

Druhá miniséria Mária Terézia, ktorá je pokračovaním projektu štyroch verejnoprávnych televízií, má za sebou prvú oficiálnu klapku. Filmový štáb minulý týždeň natáčal v Arcibiskupskom zámku a záhradách v Kroměříži. Na druhej sérii spolupracujú RTVS, Česká televízia, rakúska ORF, Beta Film Mníchov, Maya production Praha a MR Film.

Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

10. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Najčítanejšie