Šéf reklamnej agentúry podal trestné oznámenie kvôli listu biskupov o kultúre smrti Archív R.S.

Šéf reklamnej agentúry podal trestné oznámenie kvôli listu biskupov o kultúre smrti

27.12.2013 21:11 | Reklama | mk

Róbert Slovák, zakladateľ a konateľ reklamnej agentúry Respect APP, podal ako súkromná osoba trestné oznámenie v súvislosti s pastierskym listom KBS. Nepáči sa mu, že KBS uráža ľudí s iným názorom.

 


„Podávam trestné oznámenie pre podozrenie z porušovania Trestného zákona paragrafu 156 Hanobenie národa, rasy, etnika alebo presvedčenia skupinou, ktorá sa prezentuje pod názvom „biskupi Slovenska," píše v liste, ktorý adresoval Okresnému riaditeľstvu policajného zboru v Bratislave, a o ktorom informuje na svojom verejnom profile na Facebooku.

 

Slovákovi sa nepáči pastiersky list, ktorý zverejnila Konferencia biskupov Slovenska na prvú adventnú nedeľu. V ňom sa podľa názoru Slováka dopúšťa hanobenia presvedčenia skupiny osôb preto, že sú bez vyznania a to napríklad vetou: "Ak sa človek postaví proti Božiemu poriadku, nastolí kultúru smrti," ďalej vetou: „Cez ušľachtilé heslá sa do života spoločnosti presadzuje rozvrat rodinného života, ktorý má byť posvätným. Je to bohorúhavá vzbura človeka voči Stvoriteľovi," cituje list Slovák a upozorňuje, že v niektorých odsekoch označujú biskupi Slovenska ľudí s iným názorom hanobiacim termínom „aktéri kultúry smrti."

„Trestné oznámenie som podal preto, lebo som nadobudol dojem, že "biskupi Slovenska" hanobia časť obyvateľstva za to, že nezdieľa ich názor na život, že nie sú veriaci, prípadne veria niečomu inému. A to verejne, organizovane a na celom Slovensku," povedal pre hnonline.sk Slovák.

Slovák je spoluzakladateľ reklamnej agentúry Respect APP a je prezidentom združenia tvorivých pracovníkov v reklame Art Director's Club Slovakia.

Pokúšame sa získať stanovisko TK KBS na trestné oznámenie.

"Možno spôsob vyjadrovania bol rozdielny oproti predošlým pastierskym listom, ale tento list využil zreteľnejšie vyjadrenia preto, aby upozornil na nebezpečenstvo, aby bol motiváciou uvedomiť si, že tu jestvuje nebezpečenstvo, ktoré je zatiaľ zrejmé určitej skupine ľudí, ale nie široko. Tieto slová boli použité na to, aby silnejšie motivovali ľudí," vracia sa k pastierskemu listu a "kultúre smrti" predseda KBS Stanislav Zvolenský v rozhovore pre agentúru SITA.

pošli na vybrali.sme.sk


S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

1. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

2. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

3. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

4. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

5. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

6. Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

Už v septembri príde na Comics salón do Bratislavy Natalia Tena, jedna z herečiek filmovej série o Harrym Potterovi, kde stvárnila postavu Nymphadory Tonks allias Tonksovej.

Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

7. Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

V ďalšej časti komunikácie Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou, ktorá bola údajne zachytené z aplikácie Threema v jeho telefóne, sa spomína aj televízna redaktorka.

Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

8. Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

Už túto sobotu a nedeľu 24. a 25. augusta 2019 vám televízia Arena Sport prinesie priame prenosy zo svetového turnaja v stolnom tenise 2019 ITTF World Tour, Czech Open.

 

Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

9. Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho možného střetu zájmů.

Arena Sport prinesie juniorské majstrovstvá sveta klubov v hokeji/Sirius Junior Club World Cup 2019

10. Arena Sport prinesie juniorské majstrovstvá sveta klubov v hokeji/Sirius Junior Club World Cup 2019

Televízia Arena Sport Vám už onedlho prinesie na obrazovky skutočnú lahôdku v podobe priamych prenosov z hokejového turnaja Sirius Junior Club World Cup 2019.

Najčítanejšie