Print this page

Kto je kto v seriáli Sladká pomsta (FOTO) Foto: Kanal D/TV Doma

TV Doma začala na konci marca vysielať turecký romantický seriál Sladká pomsta. (V originály Tatlı İntikam).  Sladkú pomstu vysiela pondelok až štvrtok o cca 22.30. Kto je kto v seriáli Sladká pomsta:

Pelin (Leyla Lydia Tuğutlu)Foto: Kanal D

Je krásna, vtipná, bystrá, pochádza z dobrej rodiny... Skrátka ideálna partia. Teda, až na jednu maličkosť... Je rozmaznaná až strach! Preto sa už ako tínedžerka občas správala naozaj neznesiteľne, akoby vo svojom vlastnom mikrokozme bola slnkom, okolo ktorého sa všetky ostatné hviezdy musia povinne krútiť v nemennej vzdialenosti... Zrejme i preto každého opovážlivca, ktorý si trúfol prejaviť o ňu záujme, no dovolil si neskákať, len ako ona píska, od seba veľmi rýchlo odohnala. A Tankuta - jediného chlapca, ktorý ju úprimne ľúbil aj so všetkými jej muchami -, neodpustiteľne ponížila pred celou školou len preto, lebo jej podľa nej nesiahal ani po päty. Až keď v dospelosti spoznala krásavca Tolgu a zaľúbila sa doňho, zdalo sa, že sa konečne i ona dočká rozprávkovej svadby. Lenže... Potom ju opustil priamo pred oltárom a ona si vzala do hlavy, že je určite prekliata a že len ak jej odpustí niekto, komu kedysi ublížila, konečne sa šťastie usmeje i na ňu. A keďže najviac ublížila práve tomu nešťastníkovi, ktorý kvôli nej dokonca odišiel zo štúdia medicíny, rozhodne sa ho nájsť a urobiť možné aj nemožné, len aby jej odpustil – netušiac, že ten muž, ktorý dnes onoho zaláskovaného neboráka pripomína už len veľmi vzdialene, jej život zmení spôsobom, aký si nedokáže ani len predstaviť...


Sinan/Tankut (Furkan Andıç)Foto: Kanal D

V príťažlivom fešákovi so šibalským úsmevom by dnes len málokto spoznal hanblivého poďobaného chlapca v priveľkých okuliaroch a príšerne nemodernom šate, ktorý na škole ako verný psík nekriticky zbožňoval svoju krásnu spolužiačku Pelin – do dňa, keď mu kruto zlomila srdce a verejne ho ponížila. No hoci sa odvtedy fyzicky poriadne zmenil a aj kariérne sa celkom slušne vyšvihol – po odchode z medicíny odišiel do zahraničia, vypracoval sa na skvelého kuchára a po návrate do Turecka si otvoril vlastnú reštauráciu – na Pelin a všetko s ňou súvisiace zabudnúť nedokázal. A tak nečudo, že keď po rokoch dostane príležitosť pomstiť sa jej, neodolá. Lenže... Ukáže sa, že niekdajšie city k nej, ktoré považoval za dávno mŕtve a zadupané do prachu, sú ako nenápadne tlejúce uhlíky v pahrebe – stačí len trocha vzduchu a rozhoria sa s novou intenzitou!

Başak (Hazal Türesan)Foto: Kanal D

Šarmantná dermatologička je už od študentských čias jednou z dvoch Pelininých najlepších priateliek, na ktoré sa môže spoľahnúť v každej situácii a za každých okolností. Na mnoho vecí majú podobné názory, no spája ich i jedna menej radostná záležitosť... Smola v láske. Ani Başak totiž ešte stále nenašla toho pravého, s ktorým by si mohla založiť rodinu. Hoci, ktovie – zdá sa totiž, že jej padol do oka Sinanov fešný kamarát Bülent. A, čo je ešte dôležitejšie, aj ona jemu! A nič na tom nezmení ani fakt, že už ich prvé rande dopadne, ehm, naozaj katastrofálne. Presnejšie, jeden z nich sa na ňom vôbec neukáže...

Bülent (Çağrı Çıtanak)Foto: Kanal D

Sinanov najlepší priateľ je dobrák od kosti, ktorý ho nenápadne, dobre mienenými radami veľmi voľne inšpirovanými svojrázne interpretovanou zenovou filozofiou, usmerňuje a pomáha mu stáť nohami pevne na zemi. Alebo sa o to aspoň snaží, pretože sa to, samozrejme, nie vždy dá... Keďže je fešák, na nezáujem žien sa rozhodne sťažovať nemôže. No od istého času sú mu všetky okrem jedinej úplne ukradnuté... Všetky okrem Başak.

Simay (Cemre Gümeli)Foto: Kanal D

Druhá z Pelininých najlepších kamarátok zo štúdií je dobrou dušou i srdcom tohto „tria infernale“. Hoci je vyštudovaná lekárka, od promócie nepracovala v nemocnici či ordinácii ani jeden jediný deň – hneď po škole sa totiž vydala za svoju veľkú lásku Hakana (Emre Taşkiran) a stala sa manželkou a matkou na plný úväzok. Ich najväčším šťastím i výzvou je podarené malé šidlo menom Bengisu (Alya İydiş) – ich rozkošná dcérka.

Meliha (Ayşenil Şamlıoğlu)Foto: Kanal D

Tak veľmi, ako ľúbi svojho syna Sinana a dcéru Havvu (Elif Çakman), tak veľmi pohŕda svojím nemožným zaťom Necipom (Bülent Seyran), ktorý neustále lieta v nejakých problémoch – a tak veľmi nenávidí dievča, kvôli ktorému jej milovaný syn odišiel zo štúdií a na veľmi, veľmi dlho i z Turecka. Hoci tú nešťastnicu nepozná, keby sa jej niekedy dostala do rúk, utopila by ju v lyžičke vody! Pre to, aby bol Sinan šťastný by urobila všetko na svete. Nanešťastie je však presvedčená, že jej syn môže šťastie nájsť len po boku tej, ktorú by mu za nevestu vybrala ona... Ambicióznej Ceydy (Seren Deniz Yalçın.)

Süheyla (Zeyno Günenç)Foto: Kanal D

Hoci svoju dcéru Pelin veľmi ľúbi a urobila by pre ňu zrejme čokoľvek, keď sa jej nepozdáva niečo, čo robí, alebo má pochybnosti o správnosti niektorých jej rozhodnutí, bez obalu jej povie, čo má na jazyku! Do istej miery aj preto, že jej nie je jedno, čo si o nich pomyslia ich priatelia, známi a susedia, no predovšetkým preto, lebo jej vôbec nie je jedno, čo bude s jej dcérou!

Rıza (Kerem Atabeyoğlu)Foto: Kanal D

Pelinin otec je šikovný, všetkými masťami mazaný obchodník, ktorý však za úspech v kariére zaplatil privysokú cenu – keďže totiž za svoju rodinu vždy považoval skôr svojich spolupracovníkov, podriadených a obchodných partnerov, nečudo, že doma to medzi ním a jeho manželkou už roky povážlivo škrípe. Niežeby sa prestalui milovať, to nie... Len si k sebe akosi nevedia nájsť tú správnu cestu. V Pelin, ktorá je jeho absolútnym miláčikom, sa hrdý Rıza vidí. V jeho očiach žiaden chlap na svete nie je a zrejme ani nikdy nebude hoden „jeho dievčatka“. Mimochodom, na tom, aká je Pelin rozmaznaná, má leví podiel práve on...