Producentka spáchala samovraždu, súvisí to aj s Weinsteinom Foto: IMDB

Producentka spáchala samovraždu, súvisí to aj s Weinsteinom

10.02.2018 20:34 | Stručne | ČTK

  

 

 

Americká filmová producentka Jill Messick, ktorá sa podieľala na filmoch ako Frida alebo Baby Mama, spáchala samovraždu. Päťdesiatročná Messick, matka dvoch detí, dlhé roky trpela bipolárnou poruchou a depresiami, ale podľa rodiny na ňu tvrdo doľahla aféra producenta Harveyho Weinsteina, ktorého zo sexuálneho obťažovania a zo znásilnenia obvinili desiatky žien, napísala agentúra AP.

Viac: Na hollywoodskeho magnáta, obvineného zo sexuálneho obťažovania, v zlom spomína aj Angelina Jolie

Herečka Rose McGowan vlani na jeseň uviedla, že Weinstein ju v roku 1997 počas festivalu nezávislých filmov Sundance znásilnil v hotelovej izbe. Nedávno tiež povedala, že Messick, ktorá v tom čase bola jej manažérkou, ju v spore proti Weinstein nijako nepodporila a nakoniec s ním aj na ďalšom filmovom projekte spolupracovala.

Odporúčame aj: Aktivistku z hnutia #MeToo obvinili zo sexuálneho obťažovania

Rodina Messickovej tvrdí, že McGowan jej síce o incidente s producentom povedala, ale sama ho neoznačila za znásilnenie. Messick aj tak vraj vytušila, že sa stalo niečo nevhodné, možno aj protiprávne, a nahlásila to svojim nadriadeným. Toto ohlásenie urobila niekoľko mesiacov predtým, než pre Weinsteina začala pracovať.

Právnici Weinsteina v januári citovali e-mail od Messick, aby svojho klienta hájili. V e-mail sa uvádza, že McGowan súhlasila so spoločnou kúpeľom vo vírivke s Weinsteinom, ale neskôr to ľutovala. Producent teraz jej obvinenia, že ju znásilnil, odmieta.

Rodina mŕtvej ženy tvrdí, že Messick sa rozhodla nebrániť sa, aby neodradila ostatné ženy, ktoré s producentom mali zlé skúsenosti, vystúpiť z anonymity a prehovoriť. Tým, že sama mlčala, však trpela.

"To, že znovu a znovu videla svoje meno v titulkoch spolu s Harveyho zúfalú snahou obhajovať sa, bolo pre ňu zničujúce," uviedla rodina vo vyhlásení.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie