Policajný prezident: Krajmer nemal čo robiť na mieste vraždy Foto: Omediach.com

Policajný prezident: Krajmer nemal čo robiť na mieste vraždy

06.10.2018 23:27 | Tlač | ČTK, mk

Policajný šéf ľutuje načasovanie razie v kauze vraždy Jána Kuciaka.

 

Policajti museli k razii na osoby podozrivé z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky pristúpiť skôr, než by to bolo ideálne. Urobili tak, aby predišli hroziacemu vyzradeniu operácie. V rozhovore pre Aktuality.sk to povedal policajný prezident Milan Lučanský, ktorý veľmi ľutuje, že zásah nebolo možné pozdržať napríklad o dva mesiace. Komentoval tiež pochybenia zo začiatku vyšetrovania.

Policajný prezident potvrdil, že vyšetrovatelia pred raziou z minulého týždňa dlhšiu dobu podozrivých sledovali. Snažili sa tak dostať k objednávateľovi vraždy. Museli ale zohľadniť fakt, že "niektorí právni zástupcovia, ktorí majú viac informácií zo spisu", mali informácie aj o prípravách zatýkaní.

"Tak sme museli pristúpiť k jej realizácii (razie), aby nedošlo k jej zmareniu. Čo je mi veľmi ľúto, pretože sme tú vec mohli pretiahnuť ešte o dva mesiace a možno by sa podarilo odhaliť aj to, kto je objednávateľ," povedal Lučanský . Takto vraj čaká políciu prácnejšia cesta cez overovanie výpovedí, pri ktorej môže dôjsť "k viac procesným pochybeniam", ktoré môžu mať vplyv na výsledok celého vyšetrovania.

Z februárové vraždy novinára Kuciaka a jeho partnerky sú obvinené štyri osoby, pričom peniaze za ňu podľa všetkého vyplatila podnikateľka Alena Zs.. Tá údajne bola priateľkou kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera, o ktorom médiá hovoria ako o možnom skutočnom objednávateľovi. V minulosti sa Kočner Kuciakovi vyhrážal.

Lučanský nekomentoval, či je variant s Kočnerom jednou z dvoch hypotéz, s ktorými teraz prokuratúra pracuje, pretože vraj nemá prístup k obsahu vyšetrovacieho spisu. Zároveň nevylúčil iné možnosti. "Ja nikdy nebudem vylučovať taliansku ani albánsku stopu, pretože je to stále na úrovni vyšetrovania. Nie je vylúčené, že sa nemôžu neskôr objaviť a preukázať," povedal reportérom z webu Aktuality.sk.

Tiež priznal, že začiatok vyšetrovania poznamenalo mnoho chýb. Najviac sa hovorilo o prítomnosti šéfa elitnej protikorupčnej jednotky polície Róberta Krajmera na mieste činu. Lučanský má za to, že tam Krajmer nemal čo robiť, a dúfa, že sa podobné veci už nebudú opakovať. "Inak sa nám napríklad môžu stať také veci, že advokát bude považovať všetky dôkazy z miesta činu za nezákonné," vysvetlil.

pošli na vybrali.sme.sk


Muž z identikitu v prípade vraždy Kuciaka vraj spáchal samovraždu

1. Muž z identikitu v prípade vraždy Kuciaka vraj spáchal samovraždu

Muž z policajného portrétu, ktorý v septembri zverejnila prokuratúra v súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka, spáchal v stredu samovraždu.

Do kín prichádza film o kontroverznom Zdeňkavi Tomanovi, ktorý sa nezastavil pred ničím

2. Do kín prichádza film o kontroverznom Zdeňkavi Tomanovi, ktorý sa nezastavil pred ničím

Sedem rokov po OBČIANSKOM PREUKAZE a štrnásť rokov po filme ŽELARY, ktorý získal nomináciu na Oscara za najlepší cudzojazyčný film, prichádza Ondřej Trojan s príbehom z temného a málo zmapovaného obdobia 1945 – 48.

Tvorcovia nového slovenského filmu sa radili s Michaelom Duglasom

3. Tvorcovia nového slovenského filmu sa radili s Michaelom Duglasom

Režisér Peter Bebjak, producent Rasťo Šesták a kameraman Martin Žiaran s produkčnej spoločnosti DNA sa včera podvečer nášho času v New Yorku stretli s americkým hercom Michaelom Douglasom. 

Bývalý agent FBI dal tajné dokumenty novinárom, dostal štyri roky

4. Bývalý agent FBI dal tajné dokumenty novinárom, dostal štyri roky

Štyri roky väzenia prinieslo bývalému agentovi amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) poskytnutie dôverných informácií médiám.

Knižný kompas. Toto sú TOP autori a knižné hity

5. Knižný kompas. Toto sú TOP autori a knižné hity

Ak máte radi knihy, tieto mená určite poznáte: Karika, Coddington, Soltész, Homolová Tóthová, Tormová, ale aj Coelho, EL James, Moyesová, či Backman.

Francúzsky výrobca ponúka voňavku z odpadu parfumového priemyslu

6. Francúzsky výrobca ponúka voňavku z odpadu parfumového priemyslu

Francúzsky výrobca luxusných parfumov Etat Libre d'Orange predáva voňavku vyrábanú za použitia odpadu po produkcii iných voňaviek.

Rostás prišiel do konfliktu s redaktorom RTVS, chcel mať šou naživo

7. Rostás prišiel do konfliktu s redaktorom RTVS, chcel mať šou naživo

Redaktor RTVS Ladislav Ďurkovič chcel dať priestor na vyjadrenie Tiborovi Rostásovi, ten z toho chcel urobiť šou naživo.

Křetínský chce vraj kúpiť podiel vo francúzskom denníku Le Monde

8. Křetínský chce vraj kúpiť podiel vo francúzskom denníku Le Monde

Český miliardár Daniel Křetínský jedná s francúzskym finančníkom o kúpe podielu vo francúzskom denníku Le Monde.

Premiér: Rezort diplomacie sa stal terčom kybernetického útoku

9. Premiér: Rezort diplomacie sa stal terčom kybernetického útoku

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR sa stalo terčom kybernetického útoku.

Svrčeková odchádza z pozície hovorkyne SaS

10. Svrčeková odchádza z pozície hovorkyne SaS

Na komunikačnom oddelení strany Sloboda a solidarita sú zmeny.

Najčítanejšie