Policajný prezident: Krajmer nemal čo robiť na mieste vraždy Foto: Omediach.com

Policajný prezident: Krajmer nemal čo robiť na mieste vraždy

06.10.2018 23:27 | Tlač | ČTK, mk

Policajný šéf ľutuje načasovanie razie v kauze vraždy Jána Kuciaka.

 

Policajti museli k razii na osoby podozrivé z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky pristúpiť skôr, než by to bolo ideálne. Urobili tak, aby predišli hroziacemu vyzradeniu operácie. V rozhovore pre Aktuality.sk to povedal policajný prezident Milan Lučanský, ktorý veľmi ľutuje, že zásah nebolo možné pozdržať napríklad o dva mesiace. Komentoval tiež pochybenia zo začiatku vyšetrovania.

Policajný prezident potvrdil, že vyšetrovatelia pred raziou z minulého týždňa dlhšiu dobu podozrivých sledovali. Snažili sa tak dostať k objednávateľovi vraždy. Museli ale zohľadniť fakt, že "niektorí právni zástupcovia, ktorí majú viac informácií zo spisu", mali informácie aj o prípravách zatýkaní.

"Tak sme museli pristúpiť k jej realizácii (razie), aby nedošlo k jej zmareniu. Čo je mi veľmi ľúto, pretože sme tú vec mohli pretiahnuť ešte o dva mesiace a možno by sa podarilo odhaliť aj to, kto je objednávateľ," povedal Lučanský . Takto vraj čaká políciu prácnejšia cesta cez overovanie výpovedí, pri ktorej môže dôjsť "k viac procesným pochybeniam", ktoré môžu mať vplyv na výsledok celého vyšetrovania.

Z februárové vraždy novinára Kuciaka a jeho partnerky sú obvinené štyri osoby, pričom peniaze za ňu podľa všetkého vyplatila podnikateľka Alena Zs.. Tá údajne bola priateľkou kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera, o ktorom médiá hovoria ako o možnom skutočnom objednávateľovi. V minulosti sa Kočner Kuciakovi vyhrážal.

Lučanský nekomentoval, či je variant s Kočnerom jednou z dvoch hypotéz, s ktorými teraz prokuratúra pracuje, pretože vraj nemá prístup k obsahu vyšetrovacieho spisu. Zároveň nevylúčil iné možnosti. "Ja nikdy nebudem vylučovať taliansku ani albánsku stopu, pretože je to stále na úrovni vyšetrovania. Nie je vylúčené, že sa nemôžu neskôr objaviť a preukázať," povedal reportérom z webu Aktuality.sk.

Tiež priznal, že začiatok vyšetrovania poznamenalo mnoho chýb. Najviac sa hovorilo o prítomnosti šéfa elitnej protikorupčnej jednotky polície Róberta Krajmera na mieste činu. Lučanský má za to, že tam Krajmer nemal čo robiť, a dúfa, že sa podobné veci už nebudú opakovať. "Inak sa nám napríklad môžu stať také veci, že advokát bude považovať všetky dôkazy z miesta činu za nezákonné," vysvetlil.

pošli na vybrali.sme.sk


Kniha novinára o československom agentovi sa stala námetom pre hollywoodsky film

1. Kniha novinára o československom agentovi sa stala námetom pre hollywoodsky film

Kniha novinára  Jaroslava Kmenta Český špión Erwin van Haarlem sa stala námetom pre hollywoodsky film. Autorovi a investigativnemu novinárovi ponúkol spoluprácu producent a scenárista David Klawans.

Fico bude mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov

2. Fico bude mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov

Predseda Smeru Robert Fico bude vo štvrtok hosťom kontroverzného moderátora Jaromíra Soukupa v TV Barrandov v jeho relácii Duel Špeciál.

Popoluška má tento rok vlastnú známku aj výstavu

3. Popoluška má tento rok vlastnú známku aj výstavu

Filmová rozprávka Tri oriešky pre Popolušku je nielen pre divákov na Slovensku a Česku, ale aj v Nemecku jedným zo symbolov Vianoc.

Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto

4. Robert Fico: Čelíme mediálnemu lynču, nenecháme to takto

V sobotu mala strana Smer-SD v Trenčíne snem.

ʼNdrangheta. Nenásytná talianska mafia

5. ʼNdrangheta. Nenásytná talianska mafia

´Ndrangheta v prvých rokoch nášho storočia ešte viac zbohatla a presadila sa aj na medzinárodnej úrovni. Dávno totiž vyrovnala krok s globálnym trhom a investovala do obchodných aktivít...

Kaliňák obhajuje konšpirátorov a aj oni ho majú celkom radi

6. Kaliňák obhajuje konšpirátorov a aj oni ho majú celkom radi

Bývalý minister vnútra a poslanec Smeru Robert Kaliňák vo štvrtok zvolal tlačovú besedu, na ktorej kritizoval spravodajské médiá. Naopak mal potrebu zastať sa webu, ktorý šíri hoaxy, antisemitizmus a medicínske bludy.

Šéfredaktor podal výpoveď po tom, ako majiteľ dal do novín nekorektnú antikampaň

7. Šéfredaktor podal výpoveď po tom, ako majiteľ dal do novín nekorektnú antikampaň

To, aké články pôjdu alebo nepôjdu do novín, v nezávislých novinách rozhoduje šéfredaktor. Inzercia je označená a mnohé médiá si dávajú pozor, aby aj platená inzercia bola korektná, antikampaň do novín nepúšťajú. To, čo predviedol majiteľ novín, je ukážkovým príkladom zneužitie novín na nekorektnú špinavú kampaň pred voľbami. Pokračovanie.

YouTube a Facebook ovládajú polovicu trhu s videoreklamou na sieti

8. YouTube a Facebook ovládajú polovicu trhu s videoreklamou na sieti

Internetoví giganti YouTube a Facebook ovládajú dokopy 56 percent trhu s videoreklamou na internete.

Sídlo CNN v New Yorku evakuovali kvôli nahláseným bombám

9. Sídlo CNN v New Yorku evakuovali kvôli nahláseným bombám

Americká polícia v noci na dnes zhruba na dve hodiny evakuovala sídlo televíznej stanice CNN v New Yorku kvôli hláseniu, že v budove bolo ukrytých päť výbušných zariadení.

Zem a Vek do knižníc nepatrí – Verejná výzva OĽaNO županom, primátorom a starostom

10. Zem a Vek do knižníc nepatrí – Verejná výzva OĽaNO županom, primátorom a starostom

Hnutie OĽaNO vyzýva všetkých predsedov samosprávnych krajov, primátorov miest a starostov obcí na Slovensku.

Najčítanejšie