Aj šéfka Najvyššieho súdu chce odškodné od médií. Manžel žiarlil na Harabina Rprofoto tv.sme.sk

Aj šéfka Najvyššieho súdu chce odškodné od médií. Manžel žiarlil na Harabina

12.04.2015 21:32 | Tlač | mk

Šéfka Najvyššieho súdu sa stále domáha odškodnenia 20-tisíc eur a ospravedlnenia od vydavateľstva Plus 7 dní za spojenie jej osoby so Štefanom Harabinom.

 

 

„Šéfka Najvyššieho súdu Daniela Švecová stále trvá na svojej žalobe voči nášmu vydavateľstvu za komentár z roku 2011, v ktorom autor napísal, že je označovaná za osobu blízku Štefanovi Harabinovi," píše týždenník.

Spor trvá už takmer štyri roky. V roku 2012 okresný súd rozhodol v prospech vydavateľstva. Švecová sa odvolala a už ako predsedníčka Najvyššieho súdu SR uspela s odvolaním na krajskom súde a celá vec sa tak vracia na ďalšie konanie.

Podľa týždenníka za pravdu jej dal senát, ktorému predsedala Valéria Kleinová. „Táto sudkyňa už v minulosti spolurozhodla o tom, že Štefan Harabin má dostať odškodné 150-tisíc eur od Generálnej prokuratúry a exprezident Michal Kováč sa má ospravedlniť bývalému šéfovi SIS Ivanovi Lexovi," píše týždenník.

"Predsedníčka Najvyššieho súdu počas pojednávania sporu so SPOLOČNOSŤOU 7 PLUS s plnou vážnosťou tvrdila, že označenie „osoba blízka Harabinovi" jej spôsobilo „závažnú ujmu v súkromí a rodinnom prostredí", pri ktorej morálna satisfakcia nestačí. Žiada teda odškodné 20-tisíc eur. Dosvedčiť jej to prišiel aj manžel, ktorý sa priznal, že je žiarlivý a po takomto texte nadobudol pocit, že jeho manželka má s Harabinom citový vzťah. Nič také však nebolo v žalovanom článku ani len naznačené, keďže išlo čisto o profesionálne väzby na Najvyššom súde," píše Plus 7 dní.

Pred rokom Švecová pri voľbe komentovala aj spor s týždenníkom a vzťah k médiám (záznam tv.sme.sk z roku 2014):

 

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie