Koho voliť? Radia šéfredaktor Týždňa, Denníka N, Postoja aj šéfredaktorka Sme Ilustr. foto: TA3

Koho voliť? Radia šéfredaktor Týždňa, Denníka N, Postoja aj šéfredaktorka Sme

02.03.2016 21:28 | Tlač | mk

Mnohé redakcie si strážia nezávislosť a koho volia ich redaktori alebo komentátori neoznamujú. Inde šéfredaktori oznámili aj názvy strán, ktoré budú voliť.

 

 

Šéfredaktor .týždňa Štefan Hríb ostal verný svojej tradícii. Už pravidelne pred voľbami píše, koho bude voliť a prečo.

"Podľa mojej skromnej miery poznania je ponuka v týchto voľbách najslabšia od roku 1989. Už dlho vnímam, že väčšina opozície je zbabelá, narcistná a aj zúfalo netvorivá," píše Hríb v komentári s názvom Ako som sa rozhodol. Zároveň však odporúča ísť k voľbám. „Dohodol som sa s mojím 84-ročným otcom, že on hodí lístok Mostu a ja budem voliť SaS, pričom to urobíme akoby spoločne (aj krúžky tak pridelíme).  Prečo SaS? Pretože hoci s nimi v téme utečencov, v postoji k Putinovi a aj vo viacerých kultúrno-etických otázkach hlboko nesúhlasím, prevýšili všetkých konzervatívcov. Isto nepôjdu s Ficom, majú najlepší ekonomický program, sú slobodní od ľudí v pozadí a neživia sa korupciou. Odporúčam teda voliť SaS."

SaS bude voliť napríklad aj redaktor .týždňa Eugen Korda, ktorý to povedal pred rozhovorom s predsedom strany SaS. Richard Sulík sa tým následne pochválil na facebooku.

Šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný síce kritizuje opozíciu za to, že „za štyri roky od momentu, ako si sami rozbili vládu, neprišli s významne lepším riešením, so silnejšou myšlienkou a dokonca ani s výraznejším programom, ktorý by sám osebe bol dôvodom vymeniť Fica." No odporúča ju voliť: „Napriek tomu je v záujme zdravia krajiny, aby dostali dosť hlasov na zostavenie vlády. Ak nestačí ako argument jednoduchý fakt výmeny unaveného premiéra, mohlo by pomôcť, že pri vláde bez Fica a nacionalistov je väčšia šanca, že zostaneme v centre rozhodovania v oslabenej Európskej únii. Že neutečieme od liberálnej demokracie, ktorá nie je len bariérou pred návratom k divokému východu, ale je aj zárukou, že aj nabudúce budeme môcť naozaj voliť," píše Kostolný.

Odporúčame aj: Andrej Kiska na RTVS: Prosím príďte voliť

„O pár dní budeme rozhodovať o ľuďoch, ktorí potom budú štyri roky rozhodovať o nás. Je dôležité, aby sme sa rozhodli správne, koho zamestnáme a akú prácu budeme chcieť za peniaze, ktoré odovzdávame štátu. Občas aj zamestnávateľ počas pracovného pohovoru ukáže tým nespôsobilým dvere," napísala všeobecne šéfredaktorka denníka SME Beata Balogová v komentári s názvom Kto by zamestnával zlodejov a povaľačov.

V komentári s názvom Ako budeme voliť my píše šéfredaktor Konzervatívneho denníka Potoja Fero Mučka, ako bude voliť jeho redakcia: "Tu sú tri strany, ktoré napriek všetkým výhradám prešli naším filtrom, hoci niektoré veľmi natesno. A aby sme boli konkrétnejší, strany sme zostavili v poradí, v akej sa dokážeme stotožniť s ich voľbou," píše Mučka. Tými stranami sú v poradí: KDH, Sieť a OĽaNO-NOVA.RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel v Ríme taliansky hudobný skladateľ Ennio Morricone, ktorý vytvoril stovky filmových melódií. Jeho osobnosť si RTVS pripomenie dnes o 20:30 na Jednotke filmom Vtedy na Západe a o 23:30 na Dvojke v relácii Anjeli strážni Ennia Morriconeho.

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Veľa oslavných výrokov o minulosti a kultúre Spojených štátov, ale aj bojovne ladené pasáže o "ľavicovej kultúrnej revolúcii" či údajných snahách "vymazať históriu" obsahoval prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v predvečer Dňa nezávislosti.

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o výskyte pľúcnej choroby vo Wu-chan až po dvoch žiadostiach vznesených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Najčítanejšie