Koho voliť? Radia šéfredaktor Týždňa, Denníka N, Postoja aj šéfredaktorka Sme Ilustr. foto: TA3

Koho voliť? Radia šéfredaktor Týždňa, Denníka N, Postoja aj šéfredaktorka Sme

02.03.2016 21:28 | Tlač | mk

Mnohé redakcie si strážia nezávislosť a koho volia ich redaktori alebo komentátori neoznamujú. Inde šéfredaktori oznámili aj názvy strán, ktoré budú voliť.

 

 

Šéfredaktor .týždňa Štefan Hríb ostal verný svojej tradícii. Už pravidelne pred voľbami píše, koho bude voliť a prečo.

"Podľa mojej skromnej miery poznania je ponuka v týchto voľbách najslabšia od roku 1989. Už dlho vnímam, že väčšina opozície je zbabelá, narcistná a aj zúfalo netvorivá," píše Hríb v komentári s názvom Ako som sa rozhodol. Zároveň však odporúča ísť k voľbám. „Dohodol som sa s mojím 84-ročným otcom, že on hodí lístok Mostu a ja budem voliť SaS, pričom to urobíme akoby spoločne (aj krúžky tak pridelíme).  Prečo SaS? Pretože hoci s nimi v téme utečencov, v postoji k Putinovi a aj vo viacerých kultúrno-etických otázkach hlboko nesúhlasím, prevýšili všetkých konzervatívcov. Isto nepôjdu s Ficom, majú najlepší ekonomický program, sú slobodní od ľudí v pozadí a neživia sa korupciou. Odporúčam teda voliť SaS."

SaS bude voliť napríklad aj redaktor .týždňa Eugen Korda, ktorý to povedal pred rozhovorom s predsedom strany SaS. Richard Sulík sa tým následne pochválil na facebooku.

Šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný síce kritizuje opozíciu za to, že „za štyri roky od momentu, ako si sami rozbili vládu, neprišli s významne lepším riešením, so silnejšou myšlienkou a dokonca ani s výraznejším programom, ktorý by sám osebe bol dôvodom vymeniť Fica." No odporúča ju voliť: „Napriek tomu je v záujme zdravia krajiny, aby dostali dosť hlasov na zostavenie vlády. Ak nestačí ako argument jednoduchý fakt výmeny unaveného premiéra, mohlo by pomôcť, že pri vláde bez Fica a nacionalistov je väčšia šanca, že zostaneme v centre rozhodovania v oslabenej Európskej únii. Že neutečieme od liberálnej demokracie, ktorá nie je len bariérou pred návratom k divokému východu, ale je aj zárukou, že aj nabudúce budeme môcť naozaj voliť," píše Kostolný.

Odporúčame aj: Andrej Kiska na RTVS: Prosím príďte voliť

„O pár dní budeme rozhodovať o ľuďoch, ktorí potom budú štyri roky rozhodovať o nás. Je dôležité, aby sme sa rozhodli správne, koho zamestnáme a akú prácu budeme chcieť za peniaze, ktoré odovzdávame štátu. Občas aj zamestnávateľ počas pracovného pohovoru ukáže tým nespôsobilým dvere," napísala všeobecne šéfredaktorka denníka SME Beata Balogová v komentári s názvom Kto by zamestnával zlodejov a povaľačov.

V komentári s názvom Ako budeme voliť my píše šéfredaktor Konzervatívneho denníka Potoja Fero Mučka, ako bude voliť jeho redakcia: "Tu sú tri strany, ktoré napriek všetkým výhradám prešli naším filtrom, hoci niektoré veľmi natesno. A aby sme boli konkrétnejší, strany sme zostavili v poradí, v akej sa dokážeme stotožniť s ich voľbou," píše Mučka. Tými stranami sú v poradí: KDH, Sieť a OĽaNO-NOVA.

pošli na vybrali.sme.sk


Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

1. Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

V rozhovore Ing. Peter Bezák, riaditeľ prevádzky spoločnosti Towercom vysvetľuje, ako je možné nájsť riešenie pre optické pripojenie domácností aj v lokalitách, kde teraz o vysokorýchlostnom internete užívatelia iba snívajú.

Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

2. Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

 Britská televízia ITV už si u svojich scenáristov neobjedná žiadnu zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali výhradne mužskí autori.

Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

3. Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

Najväčšiu vzburu vo väzenskej histórii bývalého Československa stvárni pripravovaný film Amnestie režiséra Jonáša Karáska.

V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

4. V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

5. Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

Hlavným víťazom tohtoročných filmových a televíznych cien stanice MTV sa stal superhrdinský epos Avengers: Endgame.

Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

6. Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

Redaktor Trendu nastúpil do VÚB banky, je novým členom analytického tímu banky.

NAKA robila domové prehliadky, ide o prípad sledovania novinárov (FOTO)

7. NAKA robila domové prehliadky, ide o prípad sledovania novinárov (FOTO)

Policajti NAKA dnes zasahovali v troch mestách. Zo zásahu zverejnili fotografie.

Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

8. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

9. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

10. Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára. V Denemo Media má přitom zbývající čtvrtinový podíl Zachova skupina GES, která zároveň už vlastní druhou polovinu Primy.

Najčítanejšie