J. Werle J. Werle Foto: Rheinischepost

Vo vyhlásení o predaji akcií Petit Pressu nemecký vlastník Pentu nespomína

14.10.2014 18:13 | Tlač | mk

Aj keď Penta sa otvorene hlási ku kontrole SME a spolumajiteľ Penty Jaroslav Haščák dal vyhlásenie, v ktorom zaručuje, že ponechá redaktorom redakčnú slobodu, nemecký vlastník píše štýlom, že jeho 50 percentný podiel v SME prechádza len do rúk agentúry SITA. Pentu nikde nespomína.

 

 

Vo vyhlásení, ktoré má Omédiách.com k dispozícií, nemecká mediálna skupina Rheinische Post Mediengruppe píše, že uzavrela dohodu o odpredaji svojho 50-percentného podielu v slovenskom vydavateľstve Petit Press. Kupujúcim je dcérska spoločnosť súkromnej tlačovej agentúry SITA. "Dohoda nadobudla účinnosť, keďže spoluvlastník Petit Pressu a dcérska spoločnosť českej finančnej skupiny Proxy Finance, spoločnosť PSIS si neuplatnila predkupné právo podľa stanov a slovenskej legislatívy," píše nemecký vlastník.

Viac: Haščák odkazuje do SME, že nedôjde k ohrozeniu slobody slova a ani k obmedzeniu ich práv

„Petit Press má skvelé predpoklady, aby aj v budúcnosti zohrával dôležitú úlohu na meniacom sa mediálnom trhu na Slovensku. Hoci sme naďalej presvedčení o príťažlivosti spoločnosti a trhu, predaj je logickým krokom po odpredaji našich aktivít v Českej republike. Petit Pressu, jeho manažérom a zamestnancom prajeme všetko najlepšie a veľa úspechov v rámci novej akcionárskej štruktúry. Po tomto predaji sa Rheinische Post Mediengruppe sústredí na mediálne aktivity v Nemecku, rastúce sektory digitálneho podnikania ako aj na celosvetové služby v oblasti prekladov a správy dokumentov," povedal konateľ vydavateľstva Rheinische Post Mediengruppe a člen dozornej rady Petit Pressu Johannes Werle s tým, že predávajúca a kupujúca strana sa dohodli, že detaily transakcie nezverejnia.

Je pravdepodobné, že suma, za ktorú predávajú podiel tlačovej agentúre SITA, je 15 miliónov, keďže za takúto cenu chce od SITA kúpiť podiel slovenský vlastník spoločnosť PSIS.
Peter Vajda, zástupca spoločnosti PSIS, ktorá vlastní 50 percentný podiel v Petit Presse, a šéf vydavateľstva Alexej Fulmek chcú ešte transakciu zvrátiť tak, že SITA získa majoritu alebo od SITA celý podiel kúpia.

Odporúčame aj: Fulmek: Sita s Pentou majú náš návrh, že ich podiel odkúpime za 15 miliónov

Skupina Petit Press je jedným z popredných vydavateľských a mediálnych domov na Slovensku. Do jej portfólia patria denník SME, východoslovenský denník Korzár, sieť regionálnych médií, jediný denník v maďarskom jazyku Új Szó, anglický týždenník The Slovak Spectator a niekoľko časopisov. Skupina vlastní aj spravodajský portál sme.sk, niekoľko ďalších webových portálov a modernú tlačiareň v Bratislave.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie