OĽaNO sa bráni, že Shootyho nevykradli... okrem mechu Foto: Omédiách.com

OĽaNO sa bráni, že Shootyho nevykradli... okrem mechu

04.12.2015 16:14 | Tlač | mk

OĽaNO má po celom Slovensku nové bilbordy s karikatúrou. a názvom "Pár zlodejov, veľa chudobných." Vďaka bilbordu je za zlodeja dnes označovaná aj samotná strana OĽaNO.

 


Už na prvý pohľad je zrejmé, že ľavá časť karikatúry so zobrazením Fica s vrecom je veľmi podobná štýlom aj zobrazením na karikatúru Shootyho. Fica s hranatou hlavou a veľkým vrecom kreslil takýmto štýlom keď bol karikaturista v SME a potom aj v Denníku N. Aktuálne kreslí Shooty aj pre Slovenskú sporiteľnu.

 

Na bilbord upozornil na Facebooku sám Shooty. Na otázky Omédiách.com, čo si o postupe OľaNO myslí, neodpovedal.

Igor Matovič tvrdí, že kresba je z agentúry.

"Zadanie bolo nakresliť zlodeja s mechom tak, aby sa nepodobal ani na Shootyho, ani Mandora, ani iných slovenských karikaturistov. Dodatočne sme dali skrátiť kravatu, či zmeniť oblek, aby nikto nemal problém, reagoval pre Omédiách.com Igor Matovič z OĽaNO.

Má pripravený súbor kde sám kresby porovnáva. Aj keď je zrejmá výrazná podobnosť so Shootyho kresbou, Matovič tvrdí, že kresba OĽaNO nemá nič spoločné so štýlom Shootyho „okrem mechu, ktorý však je bežná súčasť zobrazenia politikov - zlodejov vo svete."

Spodné dve kresby v prílohe sú od Mandora.

„Bohužiaľ, reakcia Shootyho je taká, že to je jeho kresba a my sme zlodeji. Zrejme si myslí, že tohto pána ako zlodeja s mechom na Slovensku môže nakresliť len on a nik iný. Je mi to ľúto, ale najlepšie je, aby si ľudia "podobnosť" zobrazenia zlodeja sami vyhodnotili na priloženom obrázku," povedal Matovič. Aká agentúra im nakreslila bilbord, už nepovedal.

Nikto redakciu o nič nežiadal, povedal pre Omédiách.com šéfredakto Denník N Matúš Kostolný. Spôsob, aký zvolila v politickej kampani strana OĽaNO, odsudzuje.

"Jednoznačne vykradli Shootyho. Z mojich kresieb mi to nepripomína žiadnu," reagoval Mandor, karikaturista z denníka SME.

„Príde mi to zvrhlé, snažiť sa poukázať na kradnutie krádežou. Spomínam si na podobný prípad, keď Kolesík dovliekol šlohnutú Shootyho kresbu pred Úrad vlády a keď sa ho Eugen Korda spýtal, že či mu dal na to Shooty súhlas, tak to komentoval asi takýmto spôsobom: "Nepoznám žiadneho pána Shootyho, ja vlastne ani SME nečítam."

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie