Print this page

Vážení návštevníci, milí priatelia divadla,

 

rešpektujúc informácie kompetentných orgánov o zrušení všetkých hromadných podujatí vrátane kultúrnych si vás dovoľujme informovať, že SND pozastavuje predaj vstupeniek
na predstavenia všetkých troch umeleckých súborov na nasledujúce obdobie. Vývoj situácie monitorujeme, čakáme na oficiálne stanovisko a o ďalšom vývoji budeme promptne informovať.

„Nemôžeme tvrdiť, že by boli rozhodnutia pre nás neočakávané. Osobne ma mrzí, že podľa všetkého budú od 1. októbra zakázané všetky kultúrne podujatia, vzhľadom na skutočnosť,
že doteraz nemáme potvrdený jediný prípad nákazy počas predstavenia či koncertu. Zatiaľ
sa však nezatvárajú fitnescentrá, plavárne a väčšina škôl, v ktorých je nebezpečenstvo nákazy porovnateľné, ak nie väčšie. Pevne verím, že to pre nás neznamená koniec sezóny a že epidemiologickú situáciu sa podarí v najbližších týždňoch či mesiacoch opäť dostať pod kontrolu. Sme však pripravení prejsť znovu do online priestoru, ak nám to rozhodnutie Úradu verejného zdravotníctva SR a prípadné zavedenie núdzového stavu umožnia,“ povedal Peter Kováč, generálny riaditeľ SND.

Divákom, ktorí majú zakúpené vstupenky na predstavenia, ktoré sa v nasledujúcom období neuskutočnia, ponúka SND možnosť požiadať o vrátenie vstupného alebo o voucher.