Americké prezidentské voľby budú aj v našich televíziách

Americké prezidentské voľby budú aj v našich televíziách

TA3 bude mať mimoriadne vysielanie od večera 18:30, pokračovať bude v stredu ráno. STV chystá špeciálne volebné Doslova.

 

 Zasadne do Bieleho domu Barack Obama alebo Mitt Romney? Touto otázkou sa zaoberajú televízie na celom svete a špeciálne vysielanie chystajú aj niektoré naše. STV mimoriadne vysielanie nechystá. Dnes večer zaradila na Dvojku britský dokumentárny životopisný film z roku 2009 Príbeh Baracka Obamu. Životopis druhého kandidáta nemá. Americké prezidentské voľby budú témou diskusnej relácie Doslova, ktorej hosťom bude americký veľvyslanec Theodore Sedgwick, Tomáš Valášek zo Slovenskej atlantickej komisie, aj Martin Bútora. Voľbám sa budú venovať aj Správy a komentáre na Dvojke.

Špeciálne vysielanie k americkým prezidentským voľbám bude mať TA3. „Začína dnes od 18:30 a pokračovať bude až do stredajšieho poludnia. Počas celého dňa budeme mať viacero hostí naživo v štúdiu alebo naživo zo zahraničia, cez Skype," povedal pre Omédiách.com Lukáš Grešš, manažér redakcie spravodajstva a publicistiky televízie. Divákom sa prihovorí Martin Rajec z Kalifornie, či Pavol Demeš. Z hostí budú mať v štúdiu napríklad Róberta Ondrejcsáka (CENAA), Mariána Majera (CENAA), Tomáša Valášeka (CEPI), Rastislava Káčera (Slovenská atlantická komisia).
Po 21:30 bude na TA3 priamy prenos zo slávnostného otvorenia volebnej noci, ktorú organizuje veľvyslanectvo USA v Bratislave. O 23 hod. začne špeciálne monotematické hodinové štúdio k voľbám v USA. TA3 v stredu ráno začína vysielať o 6 hod. štúdiom venovaným voľbám. Približne na 8:30 je plánovaný brífing veľvyslanectva USA v Bratislave.
Okrem toho TA3 dnes aj v stredu prinesie brífingy a tlačové konferencie zo zahraničia, ktoré bude vysielať agentúra APTN.
„Vo vysielaní počas volieb vyskúšame aj novinku – dotykový televízny panel, ktorý budú ovládať naši redaktori zahraničnej redakcie," povedal Grešš.

TV Markíza a JOJ na otázky neodpovedali, okrem spravodajských formátov v programe špeciálny program venovaný americkým prezidentským voľbám nemajú.