Print this page

SHMÚ pobúrila predpoveď počasia Iľka na Markíze

SHMÚ nahnevala predpoveď Jozefa Iľka na Markíze natoľko, že ústav zverejnil vyhlásenie, ktorým označil Iľkovu predpoveď za nesprávnu, a sa od nej dištancuje.

V piatok večer Slovenský hydrometeorologický ústav Slovenska vydal vyhlásenie, v ktorom spochybnil predpoveď počasia Jozefa Iľka v reportáži Markízy. 

V piatok v Televíznych novinách Markíza odvysielala reportáž o vytváraní sa snehových jazykov a závejov na juhozápadnom Slovensku, najmä v okolí Trnavy. V reportáži redaktor spomenul výstrahu SHMÚ na vytváranie sa snehových jazykov a závejov počas dnešného dňa (18. januára). Hneď na to bola odvysielaná jedna veta meteorológa Jozefa Iľka, že v najbližších desiatich dňoch nejaké výrazne zlepšenie určite nepríde.

SHMÚ to pobúrilo natoľko, že po Televíznych novinách zverejnila na Facebooku vyhlásenie: "Platnosť výstrahy, ktorú vydal SHMÚ ohľadne tvorby snehových jazykov a závejov sa pritom končí v sobotu (19. januára 2013) od 6.00 resp. o 12.00 h. SHMÚ sa preto týmto spôsobom dištancuje od nesprávnej predpovede počasia pána Iľka, ktorý nie je zamestnancom SHMÚ."

Dr Iľko predpovedá v súčasnosti predpoveď počasia pre Markízu.