Na JOJ začína nový seriál Krausa Dvojičky. O čom bude a kde sa natáčal?

Na JOJ začína nový seriál Krausa Dvojičky. O čom bude a kde sa natáčal? Foto: JOJ

Televízia JOJ prináša ďalší nový seriál od Andyho Krausa.

 


Komediálny seriál Dvojičky sa po niekoľkých mesiacoch nakrúcania, strihania a finálnych úprav konečne dočká chvíle, keď sa dostane na televízne obrazovky. Hlavnými postavami sú dvojičky Adam Lesňanský a Šaňo Lesňanský, ktorých od seba delí 300 kilometrov a ochladnuté bratské vzťahy. „Obaja totiž žijú úplne iné životy a spája ich príliš málo vecí. Jeden je úspešný farmár na dedine a druhý je neuznaný operný spevák z veľkého mesta. Zhodou okolností ale budú musieť žiť pod jednou strechou, čo zo sebou prinesie množstvo zábavných situácií. Dôležitými postavami sú aj manželky hlavných hrdinov – robotná gazdiná Eva a lenivá mestská panička Karmen. Komickou postavou je aj suseda Vargová, ktorá svojich susedov neustále špehuje a zvádza všetkých mužov v dedine," píše televízia.

 

Tvorcovia seriálu Dvojičky obsadili do hlavných úloh hercov ako Diana Mórová, Sveťo Malachovský a Zuzana Porubjaková. Dabingová a divadelná herečka Zuzana Kyzeková hrá protivnú susedu Vargovú.

Hoci sa seriál odohráva na slovenskej dedine, v skutočnosti sa nakrúcal v dedinke v Maďarsku.

Dom, v ktorom sa odohráva dej.

Andy Kraus napísal scenár aj ho režíroval, spolu s Andreou Horečnou. Pomocnou režisérkou je herečka Dagmar Duditsová.
Seriál bude JOJ vysielať vždy sobotou večer. Prvý diel pôjde v sobotu 19. septembra o 22:10.

Sprievodnú pieseň k seriálu naspieval Ján Kuric zo skupiny Vidiek. Ide o cover verziu hitu Vidiečan. Muziku urobil Ďuďo z Hexu.

Odporúčame aj: Pieseň Vidiečan kvôli seriálu Dvojičky prerobili

O čom seriál bude?
Šani (SVEŤO MALACHOVSKÝ) s Evou (DIANA MÓROVÁ) žijú na vidieku, majú jednu dcéru Zuzanu (MARUŠKA VAČKOVÁ), pomerne veľké gazdovstvo, so životom na dedine sú spokojní. Jediný problém majú s papuľnatou susedou Vargovou (ZUZANA KYZEKOVÁ), ktorá ich neustále vytáča.
To však ani len netušia, že ich každodenné rituály a zvyky sa zo dňa na deň radikálne zmenia. Šani má totiž brata dvojča Adama (SVEŤO MALACHOVSKÝ), ktorý, naopak, so svojou rodinou býval v meste. Doteraz si užívali Adamovo postavenie v mestskej „vyššej" spoločnosti. Ako úspešný operný spevák sa stretával so smotánkou, čo jeho náročná manželka Karmen (ZUZANA PORUBJAKOVÁ) vedela dokonale využiť vo svoj prospech. Prvým ich problémom však bolo, že Adama vyhodili z opery, pretože sa zaplietol s manželkou riaditeľa. Potom prišla úplná katastrofa, kedy Adamov a Karmenin dom zhorel do tla.
Adamova rodina je bez strechy na hlavou, bez peňazí, bez akéhokoľvek majetku a korunou toho celého je fakt, že Karmen čaká dieťa. Padlo osudové rozhodnutie – kým sa postavia opäť na nohy, budú bývať na vidieku u Šaniho!

Postavy:
Adam/Šani Lesňanský (Sveťo Malachovský)
Eva Lesňanská (Diana Mórová)
Zuzka Lesňanská (Maruška Vačková)
Karmen Lesňanská (Zuzana Porubjaková)
Margita Vargová (Zuzana Kyzeková)

Foto: JOJ