Televízia Fox News vyhodila známeho moderátora kvôli sexuálnemu obťažovaniu Foto: Fox News

Televízia Fox News vyhodila známeho moderátora kvôli sexuálnemu obťažovaniu

19.04.2017 22:40 | TV | ČTK

Americká televízna stanica Fox News sa po škandále so sexuálnym obťažovaním zbavila svojho hlavného moderátora Billa O'Reillyho.

 

 

Vyhodenie obľúbeného moderátora prichádza necelé tri týždne po obvinení, s ktorým prišiel denník The New York Times. Televízia Fox News a spoločnosť 21st Century Fox sa podľa newyorského denníka v minulosti opakovane zastali svojho moderátora, hoci  proti nemu obvinenie sa sexuálnych deliktov pribúdali.

O'Reilly sa spolu s podporou svojho zamestnávateľa údajne dohodol na mimosúdnom urovnaní sporu s piatimi ženami, ktoré buď obťažoval alebo sa k nim správal nevyberavo. Odškodné bolo podľa NYT 13 miliónov dolárov.

Keď newyorský denník minulosť moderátora odhalil, viac ako 50 zadávateľov stiahlo z jeho talk-show na Fox News reklamu. Ženský personál televízie bol rozhorčený, škandál je podľa žien z televízie spochybnením vôle spoločnosti Fox News riadiť sa vo svojej prevádzke dôverou a rešpektom voči ženám.

Konzervatívna televízia pôvodne O'Reillymu predĺžila zmluvu, hoci o jeho pochybeniach vedela, a na dvoch mimosúdnych vyrovnaniach sa aj podieľala. Rodina Ruperta Murdocha, ktorá televíziu vlastní, si najala právnu firmu, ktorá mala O'Reillyho správanie preveriť. Výsledkom je, že ho teraz vyhadzujú.

Šesťdesiatsedemročný moderátor akékoľvek previnenie popiera. V súčasnej dobe je na dovolenke, nedávno bola zverejnená jeho fotografie z Vatikánu, kde si potriasol rukou s pápežom Františkom.

S televíziou Fox News spolupracoval viac ako 20 rokov a vo svojom odbore bol v USA považovaný za absolútnu špičku. Jeho sledovanosť v poslednej dobe dosahovala rekordy.

pošli na vybrali.sme.sk


Najčítanejšie