Na hollywoodskeho magnáta, obvineného zo sexuálneho obťažovania, v zlom spomína aj Angelina Jolie Reprofoto youtube ABC News

Na hollywoodskeho magnáta, obvineného zo sexuálneho obťažovania, v zlom spomína aj Angelina Jolie

11.10.2017 08:15 | TV | ČTK

  

 

 

Filmového producenta Harveyho Weinsteina, ktorý čelí obvineniu zo sexuálneho obťažovania žien, obvinili z nevhodného správania ďalšie herečky, okrem iného Gwyneth Paltrow či Angelina Jolie.

Talianska herečka Asia Argentová denníku The New Yorker oznámila, že Weinstein ju pred 20 rokmi násilím prinútil k sexu.

Jeden z najmocnejších mužov Hollywoodu podľa médií aj podľa vyhlásenia herečiek dlhodobo sexuálne obťažoval ženy. Sám Weinstein, ktorý je spoluzakladateľom produkčnej a distribučnej firmy Miramax, k obvineniam uviedol, že si uvedomuje, že jeho správanie v minulosti spôsobilo mnoho bolesti a že sa za to ospravedlňuje.

Podrobnosti: Kariéru hollywoodskeho magnáta ohrozuje sexuálny škandál

S novým tvrdením dnes prišla Argentová, ktorá uviedla, že ju Weinstein k sexu prinútil v roku 1997 na jednom večierku Miramaxu vo Francúzsku. Odmietnuť sa ho vtedy bála zo strachu, že by ju zničil. "Byť obeťou so sebou nesie pocit zodpovednosti," povedala s tým, že keby bola silnou ženou, tak by ho nakopla do rozkroku a utiekla. "Neurobila som to, preto sa cítim zodpovedná," dodala.

Paltrow vyhlásila, že sa ju Weinstein na začiatku jej kariéry snažil prinútiť k masáži a že sa jej neskôr zastal jej niekdajší priateľ Brad Pitt. Tiež Jolie oznámila, že má z mladosti s producentom zlé skúsenosti, preto s ním odmietla spolupracovať a varovala pred ním aj ostatných.

Odporúčame aj: Slávne herečky odhalili temnú stránku Hollywoodu

Svoje zdesenie z Weinsteinovej ​​kauzy vyslovila niekdajšieho prvá dáma USA a neúspešná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, ktorá od producentovej rodiny v minulosti prijala finančné dary. Clintonová na twitteri vydala vyhlásenie, v ktorom vyslovila šok a zdesenie zo správania, ktoré ženy Weinstein prisudzujú. "Ich odvaha a podpora ostatných sú dôležité preto, aby sme pomohli takéto správanie zastaviť," uviedla s tým, že popisované chovanie producenta nemožno tolerovať.

AP poznamenala, že vo vyhlásení sa Clintonová nijako nezmienila o fakte, že od Weinsteinovy ​​rodiny získala desiatky tisíc dolárov na kampaň. Peniaze od neho dostal tiež niekdajší prezident Barack Obama. Ten sa zatiaľ ku kauze nevyjadril.

pošli na vybrali.sme.sk


Najčítanejšie