Gina Lollobrigida o sexuálnej agresii: Oznámiť ju treba hneď, nie po rokoch Foto z filmu Zvonár u Matky Božej

Gina Lollobrigida o sexuálnej agresii: Oznámiť ju treba hneď, nie po rokoch

09.11.2017 19:26 | TV | ČTK

Talianska herečka Gina Lollobrigida v televíznej talkshow uviedla, že sa stala dvakrát obeťou sexuálneho násilia.

  

 Deväťdesiatročná herečka, ktorá bola vo svojej dobe považovaná za najkrajšiu ženu sveta, podľa agentúry AFP dodala, že je potrebné "zobrať odvahu" a vec oznámiť hneď, a nie až po rokoch.

 "Pripadá mi, že hovoriť o tom teraz, sa tak trochu rovná nutkaniu na seba upútať pozornosť," komentovala herečka vlnu obvinení zo sexuálneho obťažovania, ktorú spustil hollywoodsky škandál spojený s filmovým producentom Harveyom Weinsteinom.

"Je potrebné zobrať odvahu" a vec oznámiť hneď, "ale ani ja som ju v sebe nenašla. Mlčala som, nič som nepovedala," povedala herečka.
Stroho vysvetlila, že počas života bola dvakrát vystavená "dosť vážnemu" sexuálnemu násiliu. Identitu agresorov neodhalila, uviedla len, že jeden z nich bol Talian a druhý cudzinec.

"Prvýkrát som bola ešte nevinná, o láske som nič nevedela, ničomu som nerozumela. Takže to bolo vážne. A išlo sa o dosť známu osobnosť. Mala som 19 rokov, chodila som na gymnázium," povedala herečka. Druhý prípad nechcela Lollobrigida nijako priblížiť. Uviedla iba, že sa odohral až po jej svadbe s lekárom Milkom Skofičom, ktorého si vzala v roku 1949.

"Sexuálna agresia, ak dôjde k niečomu vážnejšiemu, v človeku zostane a odrazí sa na jeho povahe. Je to niečo, čoho sa nedá úplne zbaviť. Tá skúsenosť zostáva vo vnútri. Hrozivá spomienka určuje všetky ďalšie konanie obete," dodala herečka.
Luigina Lollobrigida sa narodila v malom talianskom mestečku Subiaco, detstvo strávila behaním po horách. Keď sa rodina presťahovala do Ríma, začala obchádzať súťaže krásy, okrem iného vyhrala Miss Rím a v dvadsiatich rokoch bola tretia na Miss Talianska. Stala sa z nej modelka a neskôr herečka.
Jej najslávnejšie filmy Krásky noci, Fanfán Tulipán, Chlieb, láska a fantázia či Zvonár u Matky Božej, vznikli v päťdesiatych rokoch. Pôvodne študovala maliarstvo a sochárstvo. K výtvarnému umeniu sa na sklonku 60. rokov vrátila.

Pre taliansky časopis Gente v roku 1974 získala exkluzívny rozhovor s kubánskym vodcom Fidelom Castrom, natočila aj dokument o Indire Gándíhovej. Dokonca aj kandidovala do Európskeho parlamentu, ale neúspešne.

pošli na vybrali.sme.sk


Najčítanejšie