Mika: Logo nemeníme, je to nezmysel

Mika: Logo nemeníme, je to nezmysel

Šéf RTVS Václav Mika poprel informácie Hospodárskych novín o zmene loga v RTVS.

 


Hospodárske noviny dnes priniesli článok Mika chce ďalšie nové logo RTVS. Po pár mesiacoch, v ktorom píšu, že plánuje zmenu čierno-ružového loga aj celkového vzhľadu spojenej inštitúcie. "Zmena prichádza iba pol roka po štarte dvojbodkového loga, za ktoré bývalá šéfka telerozhlasu Miloslava Zemková zaplatila 108-tisíc eur – aj to len za dizajn televíznej Jednotky a Dvojky," píšu Hospodárske noviny.

"Je to nezmysel, logo určite meniť nebudem," povedal pre Omédiách.com Mika, ktorý je v súčasnosti v Jihlave na festivale dokumentárnych filmov. Informácia ho prekvapila. "Ja hovorím už od nástupu pravý opak, že stalo sa už takou tradíciou, že každý riaditeľ, ktorý prišiel do STV, tak zmenil logo, ja to robiť nebudem."
Hovorí, že je samozrejmé, že chce zmeniť vizualizáciu televízie, čo znamená zmena programových identov, jej grafiky, oblečenie moderátoriek. "Ale to nie je logo. Zmena vizualizácie televízie nezačína zmenou loga, ale zmenou obsahu a formy," povedal.

STV od svojho vzniku zmenila logo už niekoľkokrát. Naposledy pred rokom po vzniku RTVS. Dnes používa dvojbodku, ktorú má spoločnú s televíziou.