Archív D.C. Archív D.C.

Cibulková priniesla Dvojke rekordné čísla

27.01.2014 10:06 | TV | mk

Finále Dominiky Cibulkovej pozeralo pol milióna ľudí.

 

 

Finále Australian Open 2014 s Dominikou Cibulkovou a Číňankou Na Li vysielala RTVS v sobotu dopoludnia naživo. RTVS získala práva krátko pred zápasom. Kvôli postupu Cibulkovej do finále RTVS mimoriadne menila program. Čo sa jej aj oplatilo.

K obrazovkám pritiahol zápas rekordne veľa divákov Dvojky. Samotný zápas mal v kategórii 12+ trhový podiel 45,7 percent a pozeralo ho 496 tisíc ľudí. V danom čase bola Dvojka jednotku na trhu. "V pásme vysielania zápasu (9:30 – 11:40) narástla sledovanosť v rámci celého televízneho trhu voči svojmu sezónnemu priemeru zo 667 tisíc na viac ako jeden milión divákov, čo predstavuje 61 percentný nárast," oznámila RTVS v tlačovej správe.

Mimoriadne priniesla RTVS vo štvrtok minulý týždeň aj semifinále Cibulkovej s Poľkou Agnieszkou Radwanskou. Vysielalo sa skoro ráno o 5,30 a skončilo s trhovým podielom 19,8 percent, videlo ho 48 tisíc ľudí.

„Nechcem sa vracať do histórie a k rozhodnutiam bývalého manažmentu RTVS, ale nesmie sa zopakovať situácia s olympijským hokejovým turnajom v Soči. Preto sa teším, že naše rozhodnutie zabojovať o získanie práv na vysielanie týchto zápasov nebolo len vyjadrením našej dôvery v Dominikin úspech, ale aj reflektovaním želaní našich divákov a slovenských športových fanúšikov. Dominike k jej úspechu a skvelej reprezentácii našej krajiny úprimne blahoželám," povedal generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

RTVS sa chystá aj na ďalšie športové udalosti.
Už o pár dní to budú prenosy zo ZOH 2014 v Soči na Dvojke (7.2. – 23.2.), v éteri Rádia Slovensko RTVS prinesie priame prenosy našej hokejovej reprezentácie.

Odporúčame aj: Kompletný program zimnej olympiády v Soči na RTVS

Taktiež sú pripravené priame prenosy z Majstrovstiev sveta juniorov v zjazdovom lyžovaní v Jasnej (26. 2. – 6.3.), RTVS nebude chýbať ani pri Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Bielorusku (9. – 25. 5.) či 101. ročníku najslávnejšej cyklistickej súťaže Tour de France (5. – 26. 7.).

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie