Archív D.C. Archív D.C.

Cibulková priniesla Dvojke rekordné čísla

27.01.2014 10:06 | TV | mk

Finále Dominiky Cibulkovej pozeralo pol milióna ľudí.

 

 

Finále Australian Open 2014 s Dominikou Cibulkovou a Číňankou Na Li vysielala RTVS v sobotu dopoludnia naživo. RTVS získala práva krátko pred zápasom. Kvôli postupu Cibulkovej do finále RTVS mimoriadne menila program. Čo sa jej aj oplatilo.

K obrazovkám pritiahol zápas rekordne veľa divákov Dvojky. Samotný zápas mal v kategórii 12+ trhový podiel 45,7 percent a pozeralo ho 496 tisíc ľudí. V danom čase bola Dvojka jednotku na trhu. "V pásme vysielania zápasu (9:30 – 11:40) narástla sledovanosť v rámci celého televízneho trhu voči svojmu sezónnemu priemeru zo 667 tisíc na viac ako jeden milión divákov, čo predstavuje 61 percentný nárast," oznámila RTVS v tlačovej správe.

Mimoriadne priniesla RTVS vo štvrtok minulý týždeň aj semifinále Cibulkovej s Poľkou Agnieszkou Radwanskou. Vysielalo sa skoro ráno o 5,30 a skončilo s trhovým podielom 19,8 percent, videlo ho 48 tisíc ľudí.

„Nechcem sa vracať do histórie a k rozhodnutiam bývalého manažmentu RTVS, ale nesmie sa zopakovať situácia s olympijským hokejovým turnajom v Soči. Preto sa teším, že naše rozhodnutie zabojovať o získanie práv na vysielanie týchto zápasov nebolo len vyjadrením našej dôvery v Dominikin úspech, ale aj reflektovaním želaní našich divákov a slovenských športových fanúšikov. Dominike k jej úspechu a skvelej reprezentácii našej krajiny úprimne blahoželám," povedal generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

RTVS sa chystá aj na ďalšie športové udalosti.
Už o pár dní to budú prenosy zo ZOH 2014 v Soči na Dvojke (7.2. – 23.2.), v éteri Rádia Slovensko RTVS prinesie priame prenosy našej hokejovej reprezentácie.

Odporúčame aj: Kompletný program zimnej olympiády v Soči na RTVS

Taktiež sú pripravené priame prenosy z Majstrovstiev sveta juniorov v zjazdovom lyžovaní v Jasnej (26. 2. – 6.3.), RTVS nebude chýbať ani pri Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Bielorusku (9. – 25. 5.) či 101. ročníku najslávnejšej cyklistickej súťaže Tour de France (5. – 26. 7.).

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie