Ruský novinár a poradca šéfa vesmírnej agentúry Roskosmos Ivan Safronov, ktorý je už dlhšie ako rok vo väzbe po obvinení z vlastizrady kvôli údajnej spolupráci s českou rozviedkou, dnes v denníka Vedomosti opísal, ako podľa neho v Rusku funguje "výroba" špionážnych prípadov. Vinu od začiatku odmieta a teraz zdôraznil, že nepristúpi na mimosúdnu dohodu s vyšetrovateľmi, za ktorej podstatu pokladá udanie ďalších údajných spolupáchateľov, čo podľa neho slúži na to, aby "linka na výrobu špiónov" bežala ďalej.
Najväčšia slovenská rodinná spoločnosť odštartovala novú kampaň stroma ústrednými postavami. Vhlavných úlohách sa predstavili chodec Matej Tóth, športová strelkyňa Zuzana Rehák-Štefečeková a rýchlostný kanoista Erik Vlček.
Mexický novinár Ricardo López bol vo štvrtok zavraždený na severe krajiny, v časti, ktorá je považovaná za jednu z najnebezpečnejších pre žurnalistov, oznámila dnes agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady.
Hongkonská polícia dnes zadržala päť členov miestneho odborového zväzu logopédov, ktorých podozrieva z podvratnej činnosti. Tej sa údajne dopustili vydaním troch detských knižiek, ktoré sú podľa úradov metaforou politickej krízy. Ich príbeh sa točí okolo dediny oviec, ktorá sa musí vysporiadať s vlkmi z inej dediny; ovce preto štrajkujú alebo utekajú na loďke. Polícia potvrdila zadržanie dvoch mužov a troch žien z odborového zväzu logopédov.
Maďarská prokuratúra dnes začala vyšetrovať podozrenie z nezákonného sledovania v krajine. Rozhodla sa tak na základe sťažností poukazujúcich na možné zneužitie softvéru Pegasus izraelskej spoločnosti NSO Group. Informovala o tom agentúra MTI s odvolaním sa na úrad vyšetrovania budapeštianskej prokuratúry. Podľa šéfa kanclelárie maďarského premiéra Viktora Orbána sa zhromažďovanie spravodajských informácií v krajine deje v súlade so zákonom.