Prvá stavebná sporiteľňa zmenila dodávateľa pre marketingový akreatívny fullservis. Od 15. januára začala spoluprácu stímom Istropolitana Ogilvy, ktorý vzišiel z tendra, ktorý prebehol vzávere minulého roka.
Po dlhej, ťažkej chorobe dnes zomrela v Olomouci herečka Hana Maciuchová. Mala 75 rokov. "Rozlúčka prebehne len v úzkom rodinnom kruhu," oznámila dnes ČTK herečkina sestra Silvie Marková. Hana Maciuchová, ktorá sa narodila 29. novembra 1945 v Šternberku pri Olomouci, má na konte nespočetné množstvo divadelných, televíznych i filmových úloh.
Január je už tradične obdobím predsavzatí arozhodnutí žiť lepšie. Mnohí ľudia vtomto čase prechádzajú nazdravší životný štýl, včom svojich zákazníkov inšpiruje aj sieť supermarketov BILLA. Najnovšie podporila prípravu elektronickej publikácie, ktorej cieľom je konkrétnymi krokmi atipmi inšpirovať zákazníkov k dlhodobémuzdravému životnému štýlu avyváženému stravovaniu. Ve-booku „Ako byť fit“, ktorú si zákazníci BILLA môžu zdarma stiahnuť zoficiálnej webstránky spoločnosti, nájdu rady, ktoré im pomôžu udržiavať sa počas celého roka vdobrom zdraví a kondícii.
Nový dobový seriál České televize (ČT) s názvem Zločiny Velké Prahy od 31. ledna zavede diváky do metropole dvacátých let minulého století. Odehrává se v období, kdy se centrální Praha sloučila s osmatřiceti městy a obcemi a vznikla tak Velká Praha. Toto sloučení s sebou neslo i mnoho společenských změn a specifické formy kriminality, kterou se místo četníků začala zabývat pražská státní policie. Historický seriál natočil Jaroslav Brabec, první z deseti dílu má název Dáma v studni.
Štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Vendelín Leitner dnes uviedol Jána Orlovského do funkcie riaditeľa Migračného úradu rezortu vnútra.