Na Slovensku, podobne ako v mnohých ďalších európskych krajinách, sa na sociálnych sieťach a za vrelej podpory dezinformačných webov šíri zostrihané video údajnej hlavnej sestry, v ktorom „odhaľuje pravdu“ o očkovaní.
RTVS spúšťa 20. decembra nový športový okruh Šport. Špecializovaná športová televízia bude vysielať 24 hodín denne.
Slovenský telekomunikačný operátor SWAN, vspolupráci s mobilným operátorom 4ka, prinášajú ako prví na Slovensko čisto fixný neobmedzený internet pre domácnosti prevádzkovaný na najmodernejšej 5G sieti. Služba ponúka vysoké prenosové rýchlosti až 250/10 Mbit/s, ktoré uspokoja požiadavky na internetovú konektivitu pre domácnosť a je možné ju kombinovať napr. aj soslužbou internetovej televízie SWAN GO.
Politické strany či ďalšie subjekty v Európskej únii by už v budúcnosti nemali mať možnosť ovplyvňovať voličov na internete pomocou skrytej politickej reklamy. Európska komisia zverejnila návrh pravidiel, ktoré zavádzajú povinné označovanie politickej reklamy, ktorá bude musieť obsahovať údaje o svojom zadávateľovi či cene. Kto povinnosť nesplní, tomu bude hroziť pokuta. Ak plán exekutívy Únie podporia členské štáty a Európsky parlament, ľudia tiež dostanú možnosť odmietnuť konkrétne cielenú reklamu.
Reťazec dm drogérie markt, ktorý podniká aj na Slovensku, získal v Nemecku anticenu Zlatý kôl v plote. Jej tvorcom sa zdá, že firma balením produktov podporuje rodové klišé.