Spoločnosť Synot Invest podnikateľa Iva Valenty predala celý svoj podiel 70 percent v českej spoločnosti Our Media vydávajúcej české Parlamentní listy. Novými vlastníkmi Parlamentných listov so zhruba 300.000 čitateľmi denne sú herní vydavatelia a mediálni podnikatelia Marek Španěl a Slavomír Pavlíček. Súčasťou projektu českých PL naďalej ostáva ako akcionár Michal Voráček, ktorý je vlastníkom TA3.
Operátor 4ka rozširuje ponuku svojej digitálnej televízie 4KA TV a pridáva nové televízne kanály.
Spoločnosť Microsoft zaplatí v Spojených štátoch pokutu 20 miliónov dolárov za to, že v rozpore so zákonom zhromažďovala osobné údaje o deťoch bez súhlasu ich rodičov.
Ak stále váhate, čo robiť prvý augustový víkend, je tu jedna správna odpoveď. Stačí zobrať rodinu alebo kamarátov a vyraziť na stredné Slovensko. Na malebnej lúke neďaleko Hontianskych Nemiec sa bude konať 11. ročník festivalu Atmosféra.
Medzi najväčších šíriteľov proruských dezinformácií na Slovensku patrí bývalý predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin. Špeciálna prokuratúra naňho podala minulý týždeň obžalobu za status z februára minulého roka, v ktorom komentoval inváziu Ruska na Ukrajinu: