Minulý týždeň vyhlásila Slovenská agentúra pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu (SAMRS – rozpočtová organizácia Ministerstva zahraničných vecí aeurópskych záležitostí Slovenskej republiky), ktorá funguje pod značkou SlovakAid,výzvu na projekt delegovanej spolupráce EÚ snázvom „EU Support for Local Media Outlets in Moldova“, ktorý bude realizovaný v Moldavsku. Projekt delegovanej spolupráce EÚ – Podpora EÚ pre lokálne médiá v Moldavskej republike - sa zameria na podporu vhodnejšieho prostredia pre lokálne médiá s cieľom podporiť ich kapacity, nezávislosť, udržateľnosť a profesionalitu, ako aj schopnosť produkovať kvalitný, na faktoch založený, vyvážený a spoľahlivý novinársky obsah. Na výzvu je vyčlenených759 844 eur.
České Internetové združenie CZ.NIC v stredu odblokuje osem dezinformačných webov, ktoré zablokovalo 25. februára v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Sú to známe dezinformačné weby Aeronet.cz, Protiproud.cz, Ceskobezcenzury.cz, Voxpopuliblog.cz, Prvnizpravy.cz, Czechfreepress.cz, Exanpro.cz a Skrytapravda.cz. Na začiatku marca potom mobilní operátori zablokovali stránky cz.sputniknews.com, Cz24.news, Nwoo.org, Slovanskenebe.com, Svobodnenoviny.eu a Zvedavec.org. Viaceré z nich majú veľký podiel čitateľov aj na Slovensku.
Šport je škola hodnôt – hovorí Michala Bednáriková, prezidentka Asociácie športovej psychológie. Prirovnáva ho k životu na nečisto, kde si dieťa môže natrénovať veľa zručností, ktoré bude využívať neskôr v živote. V rozhovore vysvetľuje aj to, prečo by sa deti do 13 rokov nemali špecializovať len na jeden šport, koľko tréningov je tak akurát, aké následky na fyzické aj psychické zdravie môže mať pretrénovanosť, prečo veľa detí v puberte končí so športom, ako tomu predísť, ako naučiť deti zvládať prehry a prečo vulgarizmy na detské športoviská za žiadnych okolností nepatria.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, nedávno zvolená členka amerického najvyššieho súdu Ketanji Brownová Jacksonová, ruský prezident Vladimir Putin, či predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová - tieto svetové osobnosti vybral časopis Time medzi stovku najvplyvnejších ľudí roku 2022 v kategórii lídrov. Časopis však vyberal tiež v piatich ďalších kategóriách, ktoré nazval inovátori, umelci, giganti, idoly a priekopníci.
Doterajšia spolumoderátorka Matúša Krnčoka v Teleráne Zuzana Čimová sa stane jednou z tvárí novej spravodajskej relácie s názvom Televízne noviny 12.