Americká streamovacia služba Netflix bude na internete predávať tovar s tematikou svojich filmov a seriálov. Najprv len v Spojených štátoch, ale v najbližších mesiacoch aj v ďalších krajinách. Firma to uviedla vo svojom dnešnom oznámení. Netflix sa ku kroku odhodlal v čase, keď konkurencia na streamingovomtrhu silnie.
Moskovský súd potrestal internetovú firmu Facebook pokutou vo výške 17 miliónov rubľov a Telegram vo výške desať miliónov rubľovza to, že neodstránili na výzvu úradov informácie, ktorých šírenie v Rusku zakazujú zákony. Informovala o tom agentúra TASS.
Pre incelov existujú len tri cesty: prijať svoj osud, vziať si život alebo... pomstiť sa.
Maďarsko bude kvôli svojmu postupu voči poslednej nezávislej rozhlasovej stanici v krajine čeliť konaniu Európskej komisie. Stanici Klubrádió bola zamietnutá žiadosť o udelenie vysielacej frekvencie z nanajvýš sporných dôvodov, oznámil dnes únijný orgán, podľa ktorého tak bolo porušené právo Únie. Zásady proporcionality a nediskriminácie sú pritom ústrednými prvkami únijných telekomunikačných noriem, zdôraznila EK.
PPF, EC Investments a Rockaway Capital kupujú skupinu FAST, ktorá vlastní reťazec predajní elektroniky Planeo Elektro, ktorý pôsobí aj na Slovensku. Cenu transakcie nezverejnili. Firmy to dnes oznámili v tlačovej správe, obchod ešte musí schváliť Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže.