Sociálna sieť Facebook na niekoľko týždňov zablokovala stránky francúzskeho mestečka Bitche, pretože si jeho názov pomýlila s anglickou nadávkou. Algoritmus internetovej firmy usúdil, že meno mesta porušuje pravidlá ohľadom užívania vulgarizmov, pretože ho zamenil so slovom "bitch" (mrcha, pobehlica), čo je v angličtine často používaná urážka.
Internetová televízia Netflix uzavrela päťročnú dohodu so Sony Pictures Entertainment na domáce streamovanie filmov tejto distribúcie, napríklad ďalších záberov zo série Spider-Man. S odvolaním sa na spoločné oznámenia dotknutých firiem o tom ako prvý informoval denník The Wall Street Journal (WSJ). Hodnota dohody nebola zverejnená.
V reakcii na útoky Igora Matoviča na adresu Štátneho ústavu na kontrolu liečiv a vedcov zo SAV v súvislosti s kauzou Sputnik, sa ozvali osobností, ktoré sa postavili za odborníkov a vedcov a zverejnili výzvu, v ktorej odsudzujú spôsoby Matoviča. "Spôsob komunikácie ministra financií, Igora Matoviča považujeme za neakceptovateľný, pretože zavádza verejnosť a vytvára z vedeckej obce a slovenských inštitúcií vinníkov, či dokonca nepriateľov." Zároveň vyzývajú premiéra Eduarda Hegera, aby odsúdil nenávistné prejavy a inicioval prešetrenie vyhrážok, ktoré obdržala šéfka ŠUKL a ďalší pracovníci po vyjadreniach Matoviča.
Odmenu za platbu kartou získajú ľudia za bezhotovostný nákup vobchodoch a e-shopoch, ktoré bežne navštevujú. Peniaze im prídu naspäť na účet na začiatku nasledujúceho mesiaca. Inovácia je výnimočná aj tým, že odmeny zákazníkom ponúka na mieru na základe ich predchádzajúcich kartových transakcií. Oddnes ju môže využívať takmer milión klientov Slovenskej sporiteľne, stačí mať vmobile stiahnutého Georgea anásledne si v ňom aktivovať Moneyback. Banka tak súčasne reaguje aj na pandémiu, počas ktorej vzrástol záujem obezhotovostné platby ako aj ovýhodné ponuky azľavy vobchodoch.
Známa moderátorská dvojica Pavol Hubinák a Daniel Baláž verejne upozorňujú na ženu, ktorá roky obťažuje nielen jedného z nich, ale už aj ich fanúšikov. Nejde pritom len o nevyžiadané správy, ale už aj verejné poškodzovanie mena moderátora, ich relácie s názvom Baláž & Hubinák aj celého Rádia FM.