Slovenský telekomunikačný operátor SWAN, vspolupráci s mobilným operátorom 4ka, prinášajú ako prví na Slovensko čisto fixný neobmedzený internet pre domácnosti prevádzkovaný na najmodernejšej 5G sieti. Služba ponúka vysoké prenosové rýchlosti až 250/10 Mbit/s, ktoré uspokoja požiadavky na internetovú konektivitu pre domácnosť a je možné ju kombinovať napr. aj soslužbou internetovej televízie SWAN GO.
Vianoce, narodeniny, meniny. Takmer každé dieťa vo veku od 11 do 15 rokov má vlastné peniaze, najčastejšie ich dostáva ako dar od blízkych pri príležitosti sviatkov. Práve darčeky sú najväčším zdrojom ich peňazí aprevyšujú aj vreckové, ktoré dávajú traja zpiatich rodičov. Takmer 40 % detí vreckové nedostáva vôbec, pričom najčastejším dôvodom podľa rodičov je fakt, že ho nepotrebujú. Prichádzajúce vianočné sviatky tak môžu byť príležitosťou, ako správne uchopiť tému peňažných darov pre deti, ale aj edukatívnym prvkom vrámci finančnej výchovy detí voblasti vreckového počas celého roka.
Americká spoločnosť Apple žaluje izraelskú NSO Group kvôli napadnutiu prístrojov iPhone jej špehovacím softvérom Pegasus. Chce zablokovať NSO možnosť používať akúkoľvek technológiu Applu, uviedli americké médiá s odkazom na vyhlásenie firmy. Apple tak nasleduje WhatsApp a jej materskú spoločnosť Meta, predtým známu ako Facebook.
Už niekoľko rokov médiá na celom svete upozorňujú na neustále rastúci prínos video reklamy pre marketingovú komunikáciu. Video je zábavné, diváka vtiahne do deja viac ako písaný text, ľahko sa šíri a dokáže lepšie priblížiť komunikovanú tému pomocou natočených záberov. Taktiež je to vhodný formát aj pre nastupujúcu generáciu, ktorú môžeme vo všeobecnosti charakterizovať ako „divácku“ skôr ako „ čitateľskú“.
Predsedníctvo Slovenskej akadémie vied dnes zverejnilo vyhlásenie, v ktorom kritizuje svojho zamestnanca poslanca Ľuboša Blahu, ktorý sa pravidelne dehonestujúco vyjadruje o prezidentke SR Zuzane Čaputovej. Podobné vyhlásenie zverejnilo predsedníctvo už v roku 2019.