Moskovský súd potrestal internetovú firmu Facebook pokutou vo výške 17 miliónov rubľov a Telegram vo výške desať miliónov rubľovza to, že neodstránili na výzvu úradov informácie, ktorých šírenie v Rusku zakazujú zákony. Informovala o tom agentúra TASS.
Internetové stránky niektorých médií zasiahol v utorok výpadok, ktorý s rôznou intenzitou ovplyvnil viac častí sveta. Týkalo sa to napríklad webov americkej agentúry Bloomberg, britského ekonomického denníka Financial Times (FT), britských novín The Guardian, amerických The New York Times (NYT), ale aj sociálne siete Reddit či webu televízie CNN. Informuje o tom agentúra Reuters. Príčiny pravdepodobne súvisia s technickými problémami amerického poskytovateľa cloudových služieb Fastly.
Až spoločnosť Blue Origin budúci mesiac vyšle svoj prvý let do vesmíru s posádkou, chce pri tom byť aj jej majiteľ Jeff Bezos. Zakladateľ technologického giganta Amazon a jeden z najbohatších mužov planéty dnes oznámil, že plánuje let absolvovať spoločne so svojím bratom Markom. Do kozmu ich odprevadí víťaz prebiehajúcej aukcie.
Európska komisia (EK) začala vyšetrovať, či internetová spoločnosť Facebook nezneužíva svoje postavenie na reklamnom trhu. Komisiu predovšetkým zaujíma, ako Facebook nakladá s dátami zadávateľov reklamy a či získané informácie potom nezneužíva na to, aby im konkuroval na trhoch, kde sám pôsobí. Komisia ako príklad spomína inzeráty užívateľov na nákup a predaj tovaru cez Facebook Marketplace. Podobné vyšetrovanie začala aj Británia.
Vadia vám ponuky na banbusové ponožky, investovanie do zlata, nákup pamätných mincí či ponuky od operátorov? Spoločnosť O2 dnes spustila register s názvom Nevolajtemi.sk, kde môžete overiť podozrivé čísla či nahlásiť nevyžiadané marketingové volania.