Ceny elektrickej energie idú hore a s tým aj náklady nielen každej domácnosti, ale aj firiem. Ako bojujú telekomunikační operátori s infláciou? O tejto téme sa rozpráva marketingový riaditeľ Swanu a 4ky Roland Kyška s Jurajom Ondrišom, predsedom predstavenstva spoločnosti SWAN, ktorá prevádzkuje mobilného operátora 4ka.
Miliardár Elon Musk a americká internetová spoločnosť Twitter sa dohodli, že odložia Muskovu na dnes plánovanú výpoveď na súde. V nasledujúcich dňoch by mohli dosiahnuť dohodu o ukončení svojho súdneho sporu, uvádzajú zdroje agentúry Reuters. To by najbohatšiemu mužovi na svete umožnilo odkúpiť prevádzkovateľa sociálnej siete, za ktorého v pondelok ponúkol pôvodne dohodnú cenu 44 miliárd dolárov, ak Twitter upustí od súdneho sporu.
Satirické úvahy podporujúce pripojenie ruskej Kaliningradskej oblasti k Česku vyvolali v posledných dňoch na sociálnych sieťach lavínu vtipov, recesistických komentárov, imaginárnych akcií a mémov.Myšlienka pripojenia strategického ruského územia k Českej republike už niekoľko dní žije v Česku, susednom Poľsku aj na Slovensku vlastným životom - reagujú na ňu aj niektoré štátne a verejné inštitúcie, mestá či politici.Vznikol vlastnýtwitterovýúčet,webpropagujúci návštevu oblasti ajpetícia na vyhlásenie referenda o pripojení Kaliningradu - česky Královec - k Česku.V pondelok sa chystáhappeningpred ruským veľvyslanectvom v Prahe. Súčasná recesistická akcia je reakciou na nedávny postup Ruska, ktoré narýchlo usporiadalo medzinárodne neuznané referendá v tých častiach Ukrajiny, ktoré ovláda alebo okupuje. Následne ich Moskva anektovala.
Miliardár Elon Musk a americká internetová spoločnosť Twitter sa ešte nedohodli na ukončení súdneho sporu, napísala dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na dva oboznámené zdroje. Musk tak zatiaľ nemôže prevziať prevádzkovateľa sociálnej siete, za ktorého v utorok ponúkol pôvodne dohodnú cenu 44 miliárd dolárov.
Meta predstavuje ďalšiu novinku, ktorá môže ovplyvniť, aké príspevky sa vám zobrazuj na vašej stene na Facebooku. Pri príspevkoch bude nová funkcia: „Zobraziť viac“ a „Zobraziť menej“, ktorá má pomôcť s prispôsobovaním obsahu, ktorý sa užívateľom zobrazuje v hlavnom kanáli príspevkov.