Spoločnosť Microsoft zaplatí v Spojených štátoch pokutu 20 miliónov dolárov za to, že v rozpore so zákonom zhromažďovala osobné údaje o deťoch bez súhlasu ich rodičov.
Medzi najväčších šíriteľov proruských dezinformácií na Slovensku patrí bývalý predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin. Špeciálna prokuratúra naňho podala minulý týždeň obžalobu za status z februára minulého roka, v ktorom komentoval inváziu Ruska na Ukrajinu:
Ukrajinské médiá kritizujú video zverejnené na youtubovom kanáli maďarskej vlády, v ktorom sa objavila mapa zobrazujúca Ukrajinu bez polostrova Krym. Video, ktoré medzi tým stiahli, okrem toho vyzývalo na ukončenie vojny a na riešenie konfliktu cestou mierových rokovaní. Kyjev ale opakovane upozorňoval, že mierové rokovania s Moskvou vo chvíli, keď ruské sily okupujú časť ukrajinského územia a ďalej podnikajú na Ukrajinu útoky, nie sú z jeho pohľadu možné.
Nevera je pre nás prirodzenejšia ako monogamia a týka sa nás všetkých - tvrdia odborníci. Je prítomná nielen v nefunkčných, ale aj vo veľmi spokojných vzťahoch. Psychológovia ju prirovnávajú k rakovine - keď vzťah nerozloží, tak ho posilní a prehĺbi. Prečo je nevera mužov akceptovanejšia ako nevera žien? Aké sú najčastejšie dôvody, pre ktoré sme neverní? Ako jej predísť, resp. ako ju ošetriť, aby bola čo najmenej zraňujúca? Kedy neveru priznať a kedy ju radšej zamlčať? V podcaste so vzťahovou poradkyňou Dianou Fabiánovou sa dozviete aj to, že chlapi, ktorí majú výrazne mladšie partnerky, žijú kratšie, prezradí, koho dnes hľadajú ženy, koho muži a kde máme najväčšiu šancu nájsť si toho pravého do života.
Pohoda sa v tomto roku predĺži o jeden deň. V stredu 5. júla o 18:00 sa otvorí festivalové parkovisko, obe stanové mestečká, silent camp a karavan parking. V oboch stanových mestečkách bude pripravený špeciálny program na niekoľkých miestach, budú fungovať úschovne, sociálne zariadenia, stánky s jedlom a pitím a zdravotnícke centrá. Centrum festivalu ostane až do štvrtka 14:00 uzavreté, tým pádom sa nebude dať prechádzať z jedného stanového mestečka do druhého. Dôvodom je prebiehajúca rekonštrukcia cesty prvej triedy č. 9 medzi Drietomou a Mníchovou Lehotou, ktorá je hlavnou prístupovou trasou pre autá idúce na festival.