Izraelská kybernetická spoločnosť NSO Group vyvinula softvérový nástroj, s ktorého pomocou bolo možné sa nepozorovane a bez akéhokoľvek vstupu od užívateľa nabúrať do mobilných telefónov iPhone aj osobných počítačov od firmy Apple.
Voliči v Rusku dnes prvý deň hlasujú v parlamentných voľbách, ktoré skončia v nedeľu. Kvôli rozdielnym časovým pásmam sa ako prvé volebné miestnosti otvorili na Kamčatke, o deväť hodín neskôr v Kaliningradskej oblasti.
Americká internetová spoločnosť Google rozšírila svoj program pre platenie médiám do Japonska. Vďaka službe News Showcase tam jeho používatelia získajú prístup k správam od viac ako 40 denníkov a tlačových agentúr.
Súd v Rusku vymeral prevádzkovateľom komunikačných sietí Twitter, Facebook a Telegram pokuty v celkovej výške 35 miliónov rubľov (407 tisíc eur). Potrestal ich za to, že odmietli odstrániť zo svojich sietí obsah, ktorý úrady označili za závadný.
Dlhoročný redaktor Aktualít Ladislav Bariak sa stal novým poradcom ministra financií Igora Matoviča z OĽANO. Zmenu pôsobenia oznámil na facebooku. AKTUALIZÁCIA O VYJADRENIE BARIAKA (na konci článku).