O otváraní obchodov, prevádzok, kauze Sputnik, aj nových vzťahoch vo vláde sa cez víkend budú rozprávať Richard Sulík, Peter Pellegrini, Jaroslav Naď či Luboš Blaha.
Ako pochopiť myseľ tínedžera? Ako sním komunikovať, naladiť sa na jeho vlnu aodovzdať mu čo najviac aj napriek odmietaniu?
Írska organizácia Digital Rights Ireland (DRI) pripravuje žalobu na americkú internetovú spoločnosť Facebook kvôli rozsiahlemu úniku osobných údajov používateľov. Vyzýva dotknutých používateľov z Európskej únie, aby sa k tejto žalobe pripojili. Informujú o tom server BBC a denník The Irish Times. Podľa DRI by jednotliví užívatelia, ktorí sa k žalobe pripoja, mohli v prípade úspechu získať odškodné v rozsahu od 300 do 12.000 eur.
Britská herečka Helen McCrory, predstaviteľka Narcisy vo filmoch o kúzelníkovi Harrym Potterovi, zomrela vo velu 52 rokov na rakovinu. Úmrtie dnes na twitteri oznámil jej manžel Damian Lewis, ktorý je tiež herec.
Jednou z hlavných spravodajských udalostí vo svete v sobotu bude posledná rozlúčka s s manželom britskej kráľovnej Alžbety II. princom Philipom. Členovia kráľovskej rodiny sa rozlúčia so zosnulým vojvodom z Edinburghu v kaplnke svätého Juraja na zámku Windsor. Princ Philip zomrel v piatok 9. apríla vo veku 99 rokov. Na jeho poslednej ceste ho povezie špeciálne upravený automobil britskej značky Land Rover, na ktorého dizajne a technických úpravách sa Philip osobne podieľal. Sobotňajšieho pohrebe v kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor sa zúčastní len 30 hostí, predovšetkým členovia rodiny. Napriek tradícii na sebe muži z kráľovskej rodiny nebudú mať uniformy, ale civilné obleky.Prenos budú prinášať aj televízie na Slovensku a v ČR.