Vyhlásenie Michala Kovačiča v živom vysielaní relácie Na telo, v ktorom popísal zákulisie napätia v spravodajstve Markízy a upozornil na orbanizáciu médií, vzbudilo pozornosť nielen divákov na sociálnej sieti, politikov ale aj konkurenčných médií.
Plíživa orbanizácia televízií, cenzúra, tlaky vedenia na podobu spravodajstva, diskusieaj s týmito slovami sa dnes netradične s divákmi relácie Na telo rozlúčil jej dlhoročný moderátor Michal Kovačič.
Najnovší čínsky chatbot využívajúci umelú inteligenciu (AI) je verný doktríne prezidenta a vodcu komunistickej strany Si Ťin-pchinga. Čínsky úrad pre správu kyberpriestoru (CAC) chatovacieho robota predstavil tento týždeň, pričom uviedol, že bol okrem iného vytrénovaný na spise zvanom Si Ťin-pchingove myšlienky o socializme s čínskymi rysmi pre novú éru, informovala agentúra AP.
Telekomunikačný operátor 4ka vynovil na leto ponuku zariadení, ktoré si môžu zákazníci zakúpiť k niektorému z mobilných paušálov SLOBODA. V ponuke 4ky pribudne 16 nových zariadení, z toho 12 telefónov, tablet Xiaomi, dva notebooky Lenovo a TV Samsung. Spolu si tak budú môcť zákazníci vo 4ke vybrať z ponuky 50 zariadení.
Budúcnosť hlavnej politickej diskusnej relácie Markízy Na telo je otázny. Hoci aktuálna televízna sezóna končí až na konci júna, televízia odvysiela už len dva diely, a to pravdepodobne len kvôli blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu. Potom reláciu sťahuje z vysielania. Je možné, že jedna z najstarších relácii na trhu v aktuálnej podobe sa už po lete nevráti.