O2 rozširuje vlastnú 5G sieť do ďalších 28 lokalít na Slovensku, čím je celkovo dostupná pre takmer štvrtinu ľudí na Slovensku už v115 lokalitách. Snahou O2 je, aby si čo najviac zákazníkov užívalo výhody najmodernejšej 5G siete apreto im ponúka možnosť overiť si, či majú kompatibilné zariadenia asprávne nastavenia siete. Zákazníci navyše po takomto overení získajú od O2 darček vpodobe bezplatných dát, či zľavy na príslušenstvo. Okrem toho O2 aj atraktívne cenovo zvýhodňuje vybrané 5G zariadenia.
Ukrajinský veľvyslanec v Českej republike Jevhen Perebyjnis v otvorenom liste protestuje proti zaradeniu ruského filmu Kapitán Volkonogov utiekol do programu filmového festivalu v Karlových Varoch. Otvorený list dnes ambasádor zaslal prezidentovi festivalu Jiřímu Bartoškovi.
Spravodajský okruh :24 odštartuje sériu špeciálnych programov k 30. výročiu vzniku Slovenskej republiky priamym prenosom diskusie z brnenskej vily Tugendhat, teda z miesta, kde sa pred tridsiatimi rokmi rozhodovalo o osude Česko-Slovenska. Moderátormi diskusie budú Marta Jančkárová a Miroslav Řádek.
Rastislav Ekkert z JOJ prešiel od proruského Hlavného denníka k Fedorovi Flašíkovi.
Operátor Slovak Telekom sa počas nedele 26. júna 2022 stal terčom rozsiahleho kybernetického útoku. "Podnikli sme viaceré analýzy na vyhodnotenie celkových dopadov útoku a zároveň realizujeme množstvo aktivít pre obnovovanie viacerých interných systémov," informuje spoločnosť.