Moderátor Telerána Vratko Sirági patril medzi finalistov Let´s Dance. Do zábavnej šou nastúpil ako náhradník po Márii Čírovej, ktorá pre zdravotné problémy odstúpila zo šou.
Americký herec Danny Masterson z filmu Yes Man (2008) alebo seriálu Zlatá sedemdesiata (1998) je vinný zo znásilnenia v dvoch prípadoch, v stredu o tom rozhodla súdna porota siedmich žien a piatich mužov v Los Angeles. Zo znásilnenia Mastersona obvinili tri členky scientologickej cirkvi, podľa poroty herec zneužíval svoje vplyvné postavenie v cirkvi a dve z týchto žien znásilnil. Mastersonovi hrozí 30 rokov za mrežami, uviedol web stanica BBC.
Nevera je pre nás prirodzenejšia ako monogamia a týka sa nás všetkých - tvrdia odborníci. Je prítomná nielen v nefunkčných, ale aj vo veľmi spokojných vzťahoch. Psychológovia ju prirovnávajú k rakovine - keď vzťah nerozloží, tak ho posilní a prehĺbi. Prečo je nevera mužov akceptovanejšia ako nevera žien? Aké sú najčastejšie dôvody, pre ktoré sme neverní? Ako jej predísť, resp. ako ju ošetriť, aby bola čo najmenej zraňujúca? Kedy neveru priznať a kedy ju radšej zamlčať? V podcaste so vzťahovou poradkyňou Dianou Fabiánovou sa dozviete aj to, že chlapi, ktorí majú výrazne mladšie partnerky, žijú kratšie, prezradí, koho dnes hľadajú ženy, koho muži a kde máme najväčšiu šancu nájsť si toho pravého do života.
Podpredsedom európskej platformy pre reguláciu televízneho a rozhlasového vysielania sa stal Stanislav Matějka zo slovenskej Rady pre mediálne služby.
Od 1. júla 2023 sa ruší povinnosť platiť tzv. koncesionárske poplatky. Je potrebné sa z platby odhlásiť? Čo v prípade platby cez SIPO a čo pri prevode cez banku? Ako zistíte, či máte nedoplatky alebo preplatky? Prinášame všetky dôležité odpovede.