Ruský cenzorský úrad Roskomnadzor zablokoval internetové stránky väzneného opozičného predáka Alexeja Navalného (navalny.com) a ďalších 48 webov osôb a organizácií, ktoré sú prepojené s hlasným kritikom Kremľa. S odvolaním sa na Navalného tím o tom informovali agentúry Reuters a AFP. Server Meduza poznamenal, že niektorí užívatelia v Rusku môžu stránky naďalej otvoriť, iní nie.
Digitálny operátor Radosť je počas tohto leta partnerom pláže na Tyršovom nábreží vBratislave, známom pod familiárnym názvom Tyršák.
Čínská CITIC prodala prostřednictvím firmy Rainbow Wisdom Investments svůj podíl 55,8 procenta v mediální společnosti Médea druhému akcionáři Jaromíru Soukupovi. Cenu a podmínky nezveřejnila. Soukup se ode dneška stal znovu výkonným ředitelem a předsedou představenstva. Médea to uvedla v tiskové zprávě. CITIC získala majoritu v Soukupově firmě loni po navýšení původně třicetiprocentního podílu.
V londýnskom Hyde Parku bola v nedeľu popoludní napadnutá žena, ktorá mala podľa záberov nasnímaných okoloidúcimi na sebe tričko vyjadrujúce podporu francúzskemu magazínu Charlie Hebdo. Polícia po útočníkovi pátra a presný motív útoku stále nepozná, uviedol dnes denník The Guardian a ďalšie britské médiá. Zranenia neohrozujú ženu na živote.
Juhokórejská televízia MBC sa ospravedlnila za nevhodné titulky pri piatkovom otváracom ceremoniáli olympijských hier v Tokiu. Nástup výprav na štadión totiž odprevadila stereotypnými obrázkami charakterizujúcimi jednotlivé krajiny.