Gang zlodejov zaútočil na redaktorku Markízy a kameramana Reprofoto Markíza

Gang zlodejov zaútočil na redaktorku Markízy a kameramana

26.05.2017 21:25 | Blog | Miroslava Kernová

Dlažobná kocka letela len pár centimetrov od hlavy redaktorky.

 

 

Už niekoľko týždňov v centre hlavného mesta pôsobí gang zlodejov zo zahraničia, ktorý okráda turistov. Redaktorka televízie Markíza Kristína Kövešová a kameraman Ľuboš Fiala priniesli v relácii Reflex záslužnú reportáž o tom, ako tento gang funguje. Podarilo sa im priniesť nielen mnohé svedectvá ľudí, ktorí popísali praktiky gangu, dokonca na viacerých miestach natočili pravdepodobne jednotlivých členov a členky tohto gangu.

Redaktorka a kameraman sa nenechali odradiť vyhrážkami ani krikom žien. Redaktorka ich naháňala s mikrofónom a pýtala sa ich odkiaľ sú a prečo kradnú. Dokonca na redaktorku a kameramana zaútočili a hodili po nich dlažobnú kocku.

Podľa informácií televízie Markíza ide o dobre organizovanú skupinu približne 30 ľudí. Obchodníci z centra mesta sa ich boja. „V centre mesta sme strávili zhruba 6 hodín a zatiaľ čo sme stretli niekoľkých zlodejov, policajta sme nestretli ani jedného," upozornila redaktorka.

„Zlodejky, ktoré sme stretli, kradnú rovno pod mestskými kamerami podľa našich informácií už niekoľko týždňov, a tak sme sa pýtali, ako je to vôbec možné. Veľakrát sa stane, že sa kradne priamo aj pod vašimi kamerami," spýtala sa redaktorka hovorcu mestských policajtov. „To neviem potvrdiť, už som hovoril a tieto miesta sú monitorované kamerovým systémom. Pokiaľ tá kamera je v celkovom zábere, ťažko ten operačný pracovník z toho celkového záberu posúdi, či tam dochádza ku krádežiam alebo nedochádza," povedal Peter Pleva, hovorca Mestskej polície Bratislava.

Kövešová priniesla už viacero podobne dobrých reportáží. V minulosti sa vybrala medzi dílerov Pentagonu, bola už aj vo vojnovej zóne či vybrala sa medzi ľudí na úteku.

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

1. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

2. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

3. Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára. V Denemo Media má přitom zbývající čtvrtinový podíl Zachova skupina GES, která zároveň už vlastní druhou polovinu Primy.

Asociácia vydavateľov tlače sa mení

4. Asociácia vydavateľov tlače sa mení

Minulý týždeň v stredu sa uskutočnilo valné zhromaždenie Asociácie vydavateľov tlače (AVT), na ktorom bola prijatá zmena stanov.

Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

5. Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

Ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup spustil vlastní internetový obchod.

Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

6. Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

S letom sa blíži aj čas dovoleniek a cestovania. Obdobie, ktoré nás bude stáť nemalé úspory, a preto by sme si mali dať pozor, aby sa nám výlet zbytočne nepredražil. Bežné veci, akými sú platba za ubytovanie, letenky, výbery hotovosti z bankomatu či platba kartou nás môžu vyjsť viac, ako by sme chceli.

Británia zakázala sexistické reklamy

7. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

9. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

10. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Najčítanejšie