O projekte

Omédiách.com je webový portál o médiách, reklame a marketingu. Prináša exkluzívne informácie a komentáre zo sveta a zákulisia médií. Je jediným mediálnym webom na Slovensku, ktorý nevlastní žiadna finančná skupina ani veľké vydavateľstvo.

  Web riadi Miroslava Kernová, členka IPI (Medzinárodného tlačového inštitútu). Médiám, etike v žurnalistike, novým médiám a mediálnej legislatíve sa venuje ako novinárka mnoho rokov. Jedenásť rokov to bolo v denníku SME. Od roku 2010 do januára 2012 bola redaktorkou ekonomického vydavateľstva Trend Holding špecializujúcou sa na médiá.

S webom Omédiách.com sa stala E-ženou 2012 a bola viackrát nominovaná na Novinársku cenu OSF a Krištáľové krídlo v kategórii Publicistika a literatúra.  

Je členkou odborných porôt v oblasti médií, komunikácie a PR.

 Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Referencie:

"Vážim si ľudí, ktorí vedia poukazovať na problémy spoločnosti vecne, konzistentne a nestranne.Iba výnimočne však stretnem takých, ktorí sú ochotní obetovať vzťahy s kolegami v záujme zvýšenia kvality profesie. Súdnictvo, zdravotníctvo, školstvo by boli podstatne ďalej, ak by v nich pôsobili ľudia ako Miroslava Kernová."
Pavel Nechala  - Transparency International Slovensko a advokát pracujúci v Nechala & Co. s.r.o.

"Nie je na trhu veľa odborníkov, ktorí rozumejú trhu slovenských médií a vedia a môžu o ňom slobodne, otvorene a s profesionálnou znalosťou písať. Mirka Kernová a jej projekt O médiách sú vzácnym príkladom takejto práce."
Katarína Remiaš - Riaditeľka a konateľka 1st CLASS AGENCY

"Mirka Kernová je svetlom v tmách slovenskej žurnalistiky. Nastavuje skvelé a nekompromisné zrkadlo médiám a práci novinárov. Nebojí sa kriticky pomenovať prácu kolegov, aj keď to isto neraz bolí a to je pre slovenskú žurnalistiku veľmi ozdravné. O tom, že namiesto nepriateľov, si získala v branži rešpekt svedčí aj fakt, že ako prvá zverejňuje horúce novinky, či iné informácie "z kuchyne" redakcií."
Laco Ďurkovič - slovenský občiansky aktivista, novinár a špecialista pre oblasť PR a masmédií

"Mirku Kernovú som vždy vnímal ako novinárku, ktorá sa snažila byť nestranná. Mnoho jej článkov zo zákulisia, hlavne médií, bolo veľmi fundovaným pohľadom. Nebála sa povedať pravdu a vždy sa usilovala o nezávislosť. Keď bolo treba, kritizovala aj kolegov z branže."
Eugen Korda - novinár .týždňa

"Miroslava Kernová je jednou z mála profesionáliek v slovenskej žurnalistike, pracuje systematicky, svedomito a okrem analytickej práce vynikajúco syntetizuje niektoré mediálne fenomény, čo ju stavia na špičku súčasnej reflexívnej žurnalistiky."
Michal Havran ml. - moderátor relácia Večera s Havranom, publicista a spisovateľ, šéfredaktor portálu jetotak.sk

"Mirka Kernová je našim okom aj uchom na mediálnom trhu. Novinárska aj ženská energetická bomba, ktorá funguje 24/7.Uznávam ju."
Ľudmila Kolesárová  - marketingová manažérka charitatívnej organizácie Dobrý anjel a blogerka

 

Web Omédiách.com dodržiava Etický kódex novinára. Vydavateľom je spoločnosť Miramedia, s.r.o.

Obsah webu Omédiách.com je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu vedenia Omédiách.com výslovne zakázané.

Každý, kto sa akýmkoľvek spôsobom prihlási na stránke www.omediach.com a poskytne akékoľvek svoje osobné údaje vrátane mailových adries, dáva svoj bezvýhradný súhlas na použitie a spracovanie osobných údajov aj na ďalšie reklamné a propagačné účely prevádzkovateľa tejto stránky. Poskytnutie údajov je dobrovoľné. Osobné údaje budú použité v zmysle zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov, v znení neskorších zmien.

Web Omédiách.com využíva spravodajstvo ČTK, ktorého obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie či ďalšie sprístupňovanie tohoto obsahu či jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu ČTK výslovne zakázané.

Copyright (2015) The Associated Press (AP) - všetky práva vyhradené. Materiáli agentúry AP nesmú byť ďalej publikované, vysielané, prepisované alebo redistribuované.