Markíza mala v Športových novinách skrytú reklamu, nielen na matrace Reprofoto Markíza

Markíza mala v Športových novinách skrytú reklamu, nielen na matrace

24.03.2016 15:06 | Blog | Miroslava Kernová

Vo štvrtok večer vyzerali Športové noviny ako teleshopping.

 

 

Markíza v stredu v Športových novinách priniesla neobvyklú reportáž o bratranci Škantárovcoch, ktorí onedlho budú reprezentovať Slovensko na Olympiáde v Rio.

Reportáž s názvom "Škantárovci nepodceňujú regeneráciu" však bola o niečom úplne inom. „Na dokonalú regeneráciu po ťažkých tréningoch si zabezpečili nové matrace," začal reportáž redaktor Markízy, pre ktorého kúpa matracov bola tak dôležitá informácia, že o nej natočil samostatný príspevok do večerných správ.

V reportáži si bratia matrace nevedeli vynachváliť. Bodaj by nie, keďže ich výrobca - spoločnosť Vegas je jedným z ich hlavných sponzorov. „Vieme, že spánok je najlepšia regenerácia. Na tých matracoch trávime viac ako jednu tretinu dňa, si možno na nich vysnívame aj olympijský sen," chválil matrace Peter Škantár. Podobné chválospevy dával na diktafón aj jeho bratranec. Obaja v bundách s viditeľným logom spoločnosti. Logo bolo na obrazovke takmer nepretržite, aj na prilbe pohodenej na matracoch, ktoré stále snímala kamera.

Reprofoto Markíza

Propagácia výrobkov v programe je dovolená len v prípade, ak na to televízia vopred pred reláciou a po nej upozorní.

V spravodajských reláciách, pod ktoré patrí aj šport, to možné nie je. Ide o skrytú reklamu, ktorá je vo vysielaní zakázaná.

Spoločnosť Vegas bola s pozitívnou reklamou v hlavnom vysielacom čase na Markíze spokojná, pochválila sa tým aj na Facebooku.

Včera to nebol jediný príspevok v Športových novinách, v ktorom Markíza namiesto športu propagovala súkromné značky.

Hneď prvá reportáž bola o superlatívoch na módny dom, ktorý ušil obleky pre futbalových reprezentantov.

Foto: Markíza

Na otázku, prečo bola v Športových novinách skrytá reklama, televízia zatiaľ neodpovedala.BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Od 1.júla má Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec EP a bývalý novinár Robert Sermek.

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox menovala nového generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko. Od 1. júla je ním Peter Halmo, ktorý predtým pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja v Českej republike a na Slovensku.

Najčítanejšie