Markíza mala v Športových novinách skrytú reklamu, nielen na matrace Reprofoto Markíza

Markíza mala v Športových novinách skrytú reklamu, nielen na matrace

24.03.2016 15:06 | Blog | Miroslava Kernová

Vo štvrtok večer vyzerali Športové noviny ako teleshopping.

 

 

Markíza v stredu v Športových novinách priniesla neobvyklú reportáž o bratranci Škantárovcoch, ktorí onedlho budú reprezentovať Slovensko na Olympiáde v Rio.

Reportáž s názvom "Škantárovci nepodceňujú regeneráciu" však bola o niečom úplne inom. „Na dokonalú regeneráciu po ťažkých tréningoch si zabezpečili nové matrace," začal reportáž redaktor Markízy, pre ktorého kúpa matracov bola tak dôležitá informácia, že o nej natočil samostatný príspevok do večerných správ.

V reportáži si bratia matrace nevedeli vynachváliť. Bodaj by nie, keďže ich výrobca - spoločnosť Vegas je jedným z ich hlavných sponzorov. „Vieme, že spánok je najlepšia regenerácia. Na tých matracoch trávime viac ako jednu tretinu dňa, si možno na nich vysnívame aj olympijský sen," chválil matrace Peter Škantár. Podobné chválospevy dával na diktafón aj jeho bratranec. Obaja v bundách s viditeľným logom spoločnosti. Logo bolo na obrazovke takmer nepretržite, aj na prilbe pohodenej na matracoch, ktoré stále snímala kamera.

Reprofoto Markíza

Propagácia výrobkov v programe je dovolená len v prípade, ak na to televízia vopred pred reláciou a po nej upozorní.

V spravodajských reláciách, pod ktoré patrí aj šport, to možné nie je. Ide o skrytú reklamu, ktorá je vo vysielaní zakázaná.

Spoločnosť Vegas bola s pozitívnou reklamou v hlavnom vysielacom čase na Markíze spokojná, pochválila sa tým aj na Facebooku.

Včera to nebol jediný príspevok v Športových novinách, v ktorom Markíza namiesto športu propagovala súkromné značky.

Hneď prvá reportáž bola o superlatívoch na módny dom, ktorý ušil obleky pre futbalových reprezentantov.

Foto: Markíza

Na otázku, prečo bola v Športových novinách skrytá reklama, televízia zatiaľ neodpovedala.

pošli na vybrali.sme.sk


Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

1. Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

Polícia dnes upozornila, že niektorým užívateľom facebooku prišla správa, ktorej autor sa vyhráža, že sa dostal na ich účtu na facebooku, vie si stiahnuť celý obsah a žiada 100 €, ak ich dostane, ich účet nechá tak.

Zmizol poľský milionár a filmový producent

2. Zmizol poľský milionár a filmový producent

Poľskí policajti, hasiči, pohraničníci a záchranári na severovýchode Poľska druhý deň pátrajú po milionárovi a filmovom producentovi Piotrovi Wozniak-Starakovi, ktorý zmizol na Mazurských jazerách.

Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

3. Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

Pri vyšetrovaní prípadu vraždy Jána Kuciaka boli získané poznatky o trestnej činnosti predstaviteľov štátnych orgánov, oznámili dnes prokurátori špeciálnej prokuratúry na tlačovej besede.

Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

4. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

5. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

6. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

7. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

8. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

9. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

10. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Najčítanejšie