Blog Miroslavy Kernovej: Marián Tkáč by bol pre TASR novinárskou pohromou Reprofoto RTVS

Blog Miroslavy Kernovej: Marián Tkáč by bol pre TASR novinárskou pohromou

04.09.2017 18:49 | Blog | Miroslava Kernová

V utorok sa bude vyberať nový riaditeľ Tlačovej agentúry SR. TASR je štátom platená agentúra, má dosah na verejnú mienku. Jej informácie totiž preberá veľká časť slovenských médií. A tak je dôležité, kto jej bude šéfovať.

 Komisia bude vyberať z dvoch kandidátov. Prihlásil sa Vladimír Puchala, ktorý v TASR pracoval aj za Jaroslava Rezníka, a predseda Matice slovenskej Marián Tkáč.

Ak komisia vyberie Tkáča, TASR bude viesť nielen plagiátor, ktorý rád nosí na hlave kovovú obruč s diadémom. Najnovšie ma blízko k extrémistom, ukazuje sa po boku kotlebovcov, obhajuje Jozefa Tisa, Matica slovenska pod jeho vedením využíva služby extrémistickej polovojenskej organizácie Slovenskí branci a zľahčuje zodpovednosť slovenského vojnového štátu za osud slovenských Židov.

Tkáč nedávno rečnil na Všeslovanskom sneme v Moskve, ruskou vládou platenej akcii, na ktorú dorazili špičky dezinformačných webov z viacerých štátov Európy. Koncom augusta sa ukázal na akcii rostasovcov na Jankovom vŕšku po boku Tibora Rostása a Vladimíra Mečiara.

Aké asi kritéria bude mať tento človek na novinársku prácu?

Bez problémov aj po niekoľkých upozorneniach šíri nepravdivé hoaxy. Napríklad text Rastislava Blaška, že „slovenský dvojkríž na našich národných slovenských vlajkách sa nesmie už vraj nikde UKAZOVAŤ v západnej poloislamskej západnej Európe.... Ak na nás siahnete, na naše symboly, na našu zem, na našu krajinu, na naše deti a ženy, nebudete nás spoznávať. Pôjdeme do krajností v mene nášho národa, našich symbolov, našej budúcnosti. Ale potom vedzte, nebudeme sa už len brániť. Nebudeme sa potom už len brániť, nezabúdajte na to. Slovania sú silní a prežijú."

Na facebooku zdieľa články z webov ako hlavnespravy.sk či parlamentnilisty.cz. Publikoval na webe hlavnespravy.sk a nedávno vystúpil v relácii v Slobodnom vysielači.

 

Aj nezávislosť, ktorá má byť základnou podmienkou práce novinára, je pre neho neznámy pojem. V roku 2012 prijali matičiari pod jeho vedením vyhlásenie týkajúce sa verejnoprávnych médií, medzi ktoré patrí aj TASR, v ktorom sa píše: „Štát musí mať dosah na obsah vysielania verejnoprávnych médií v záujme šírenia a presadzovania štátnej politiky vo všetkých oblastiach... Ak sú platené štátom, musia šíriť jeho politiku a zastávať záujmy štátu."

Ak by vyhral konkurz Tkáč, pre TASR ale aj médiá, ktoré preberajú články TASR, by to bola informačná pohroma.BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Od 1.júla má Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec EP a bývalý novinár Robert Sermek.

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox menovala nového generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko. Od 1. júla je ním Peter Halmo, ktorý predtým pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja v Českej republike a na Slovensku.

Najčítanejšie