ČT požaduje od kancelárie prezidenta aj hejtmana ospravedlnenie Foto: prezident.cz

ČT požaduje od kancelárie prezidenta aj hejtmana ospravedlnenie

09.11.2016 15:06 | Česko | ČTK

Česká televize dnes oficiálně vyzvala hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka (ČSSD) i Kancelář prezidenta republiky k omluvě za nepravdivé výroky k údajné provokaci v Divadle Petra Bezruče.

Provokace měla být namířená proti prezidentově manželce Ivaně Zemanové. Generální ředitel Petr Dvořák o tom dnes informoval radu ČT. Vyjádření Nováka a prezidentské kanceláře ČTK shání.

Novák televizi v pátek kritizoval za to, že si její redaktoři rezervovali místa v ostravském Divadle Petra Bezruče, kam Zemanová měla přijít na představení Spalovač mrtvol. V divadle podle vyjádření hejtmana visela tibetská vlajka, organizovala se tam petice a chystala se protestní akce proti prezidentovi. Kritika ČT se objevila i na oficiálním twitterovém účtu prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Televizi na závěrečné tiskové konferenci po třídenní návštěvě prezidentského páru v Moravskoslezském kraji kritizoval i Miloš Zeman. "Že je to hloupé, že je to podlé, a že je to ubohé, to už řekl pan hejtman. Styďte se," řekl prezident.

"ČT natáčela v Divadle Petra Bezruče výhradně materiály o inscenaci Spalovač mrtvol do uměleckého magazínu Divadlo žije! Natáčení proběhlo podle natáčecího plánu a Česká televize jej dne 2. 11. úspěšně dokončila. V Divadle Petra Bezruče tedy nebyli a ani neplánovali být žádní redaktoři zpravodajství České televize," uvedl Dvořák.

Místa rezervovaná v hledišti divadla podle Dvořáka obsadili režisérka pořadu, vedoucí produkce, divadelní kritik, dramaturgyně a mistr zvuku. Mikrofony i kamery České televize od počátku měly snímat a následně také snímaly výhradně dění na jevišti. O tom byli v předstihu kolem 16:00 informováni vedoucí produkce pořadu Divadlo žije! také členové Ochranné služby Policie ČR, kteří do divadla přišli. Natáčení dohodla ČT už 20. října, tedy v době, kdy divadlo ani Česká televize neměly k dispozici informace o budoucí návštěvě první dámy.

 

Sledujte dianie v českých médiách na novej stránke.

pošli na vybrali.sme.sk


Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

1. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

2. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

3. Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

Pápež František dnes vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi, ktorí sú v ťažkej situácii, ale už im nie je venovaná pozornosť.

Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

4. Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

Rakúsky vicekanclár a predseda protiimigračnej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christian Strache dnes oznámil odchod z oboch politických funkcií. Stalo sa to po tom, čo nemecké médiá zverejnili videonahrávku, na ktorej s údajnou príbuznou ruského oligarchu jedná o politickej podpore svojej strany výmenou za zabezpečenie štátnych zákaziek. Predseda ľudovcov vlády Sebastian Kurz podľa Stracheho rezignáciu na post vicekancelára prijal.

Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

5. Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

Voľby do Európskeho parlamentu sa v členských štátoch EÚ uskutočnia v dňoch 23. - 26. mája, na Slovensku prebehnú 25. mája.

Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

6. Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

nemecké médiá zverejnili sedemhodinový tajný videozáznam.

Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

7. Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones.

Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

8. Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

V roku 1952 jedenásťročný Jozef Galus krátko pred obedom plával na drevenej doske v rieke Morava v blízkosti hradu Devín. Aj keď bolo zjavné, že je to dieťa, pohraničná hliadka začala strieľať. Na chlapca, ktorého možno len odvial prúd, hliadka strieľala z guľometu, samopalov a niekoľkých pušiek. Len z guľometu bolo proti nemu vystrelených 140 nábojov. Zabili ho za pár sekúnd. Ľudia, spoluzodpovední za tieto zločiny, ich doposiaľ pravidelne oslavovali s heslom "Neprejdú"- v uniformách, so symbolmi totalitného režimu, zbraňami - a to v priestoroch mesta. Pokračovanie.

V súvislosti s kauzou sledovania novinárov vykonáva NAKA prehliadku známeho baru v Bratislave (FOTO)

9. V súvislosti s kauzou sledovania novinárov vykonáva NAKA prehliadku známeho baru v Bratislave (FOTO)

V súvislosti s kauzou prenasledovania novinárov NAKA dnes od 09.05 v Bratislave na ulici Panenska č. 28 vykonáva prehliadku nebytových priestovo v bare Next Apache.

Najčítanejšie