Česká televízia uvedie pokračovanie seriálu Labyrint Foto: ČT

Česká televízia uvedie pokračovanie seriálu Labyrint

07.03.2017 13:47 | Česko | ČTK

Druhá řada začíná v lese nedaleko Brna, kde detektivové naleznou tělo dívky, která zemřela brutálním a trýznivým způsobem.

 

 

Česká televize odvysílá 13. března první díl druhé řady kriminálního seriálu Labyrint. Na obrazovce se vedle Jiřího Langmajera nově objeví například Tatiana Vilhelmová a Jan Hájek. Seriál opět režíroval Jiří Strach podle scénáře Petra Hudského.

V dalších rolích se představí Miroslav Donutil, Zuzana Kajnarová, Jiří Dvořák, Miroslav Táborský, Viktor Preiss či Alois Švehlík. Vyšetřování je dostává do labyrintu napínavých událostí a vede ke skupině lidí, kteří se ničeho nebojí a nic je nezastaví.

"Můj hrdina se v pokračování nijak nezměnil, není důvod, aby tomu bylo jinak," řekl po projekci Langmajer. Kriminální žánr na obrazovce ho nijak nepřitahuje. "Jsem dost úzkostlivý člověk a dívat se na nějaké záhady by mi způsobilo nespavost. Pokud něco sleduji, jsou to přírodopisné snímky," vysvětlil herec, který si akční scény kompenzoval pořadem Čtení do ouška pro dětský kanál České televize.

Odporúčame aj: Najlepšie seriály, ktoré nikdy neprišli do televízie

Režisér Strach, který je právě v zahraničí, se k Labyrintu vrátil rád. Už proto, že kombinace thrilleru a detektivky je podle něj v Česku hodně opomíjený filmový tvar a na první úspěšné sérii si ověřil, diváka baví. To, že mystéria ho přitahují, potvrdily i jeho televizní snímky Ďáblova lest a Ztracená brána. Labyrint opět natáčel pět měsíců na jižní Moravě, například v Moravských Knínicích, na Znojemsku, zřícenině Templštejn a v Olomouci.

První řadu Labyrintu sledoval více než milion diváků u obrazovek, dalších 300.000 na iVysílání České televize. "Zjistili jsme, že diváci pozitivně přijímají i jiný formát kriminálky, než jsou klasické epizodické detektivky. U první série jsme s napětím očekávali, zda bude diváky bavit čekat sedm dílů na to, až se dozví, kdo je pachatelem," uvedla producentka Labyrintu Jiřina Budíková. Druhá série opět použila stejný způsob vyprávění, kdy jeden hlavní případ se řeší v průběhu všech sedmi dílů. Na ten se však nabalily další události i z prostředí lobbistů, advokátů a politiky. Víc prostoru dostali herci z Brna.

"První série byla prodána na Slovensko, do Polska a Nizozemska. Navíc formát scénáře koupili v USA, což není v našem prostředí obvyklé," řekla producentka ČTK.

Žánr krimi v posledních letech v tuzemských televizích zdomácněl. Seriál Temný Kraj vrcholí na Primě, zatímco na veřejnoprávní obrazovce se završila série Svět pod hlavou. Prima zařadila V.I.P. vraždy a uvedla projekty Mordparta a Polda. Nova, která počítá s pokračováním úspěšné Policie Modrava, dostala nabídku od Josefa Klímy, Radka Johna a Janka Kroupy na seriál vycházející z pořadu Na vlastní oči.

pošli na vybrali.sme.sk


Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

1. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

2. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

3. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

4. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

6. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

7. Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

V stredu vo veku 58 rokov zomrel spisovateľ, básnik, textár, publicista a dlhoročný rozhlasový spolupracovník Maroš M. Bančej.

Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

8. Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

Najmenej 33 ľudí zahynulo pri požiari v známom japonskom štúdiu animovaného filmu Kyoto Animation Studio v japonskom Kjóte.

Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

9. Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

Spoločnosť Orange štartuje novú PR kampaň s názvom Rodinné LOVEstories.

Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

10. Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

Paní Zagorová je síce „milá holka“, ale už tri roky po sobe berie 600 tisíc... a čo potom „Jandovia a iní“? Od slávneho prejavu Miloša Jakeša, ktorý bol predzvesťou pádu komunismu, uplynulo presne 30 rokov.

Najčítanejšie