Kardinál požehnal DVD s pohádkou Anděl Páně 2 Foto: ČT

Kardinál požehnal DVD s pohádkou Anděl Páně 2

27.03.2017 21:16 | Česko | ČTK

Tato pohádka se už po deseti týdnech od premiéry stala komerčně nejúspěšnějším českým filmem. Dodnes ji zhlédlo 1,2 milionu diváků a na kontě má 143 milionů korun. Předstihla tak dosud vedoucí Svěrákovy Vratné lahve (124,6 milionu Kč).

Český kardinál Dominik Duka požehnal dnes v Praze DVD s filmem Anděl Páně 2, které se k divákům dostane 5. dubna. Prezentace se zúčastnili režisér Jiří Strach a herci Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes a Petr Čtvrtníček.

Duka není prvním kardinálem, který režiséru Strachovi vyšel při představování jeho "nebeské pohádky" vstříc. Prvním byl přesně před 11 lety jeho předchůdce, nedávno zesnulý Miloslav Vlk, který podobně vyslal k divákům první díl.

"Viděl jsem už první díl. Režiséra Stracha znám a vím, že se mu podařilo touto cestou oslavit ty nejmenší i jejich rodiče. Tento film je důležitý proto, abychom se dokázali dívat na věci důležité pro život ne s pocitem jakéhosi staromilství, ale s pocitem, který je vlastní bibli. Protože v ní Bůh vystupuje v rolích a připomíná nám člověka," řekl Duka ČTK.

Tajemství křesťanství je podle něj v tom, že věříme tomu, že v Kristu je Bůh přítomen a žije s námi svůj život. A Jiří Strach jako katolík dobře odhadl, kde se může trefit do vlastních řad, v jaké poloze leží laskavý nebeský humor.

Anděl Páně 2 vstoupil do kin loni 30. listopadu. Zájem diváků o pokračování pohádky byl od počátku veliký. První tři po sobě jdoucí víkendy po premiéře návštěvnost překročila 100.000 diváků a Anděl Páně 2 byl nejnavštěvovanějším snímkem roku 2016 v českých kinech. Třetí podle výše tržeb je komedie Ženy v pokušení režiséra Jiřího Vejdělka z roku 2010, která vydělala 124,1 milionu korun.

Rekordní film doprovodí na DVD, nosičích Blu-ray a technicky dokonalejším Ultra HD hodina bonusových materiálů. "Je tam řada videoklipů včetně Modlitby Vojty Dyka. Jsou tam rozhovory s herci o tom, jak se dělaly kostýmy či masky a dekorace, jak se vyráběly triky. Pochopitelně tam diváci naleznou i pokažené záběry, které na youtube vyvolaly velký zájem," řekl ČTK režisér Jiří Strach.

V první fázi pošle vydavatel na trh 70.000 kusů disků, celková očekávání jsou však dvojnásobná. "Anděl Páně 2 by tak měl patřit mezi letos nejprodávanější filmy na DVD a Blu-ray po boku pokračování Šmoulů a snímku Já, padouch," podotkl ředitel Bontofilmu Martin Palán.

Tato pohádka je zároveň prvním českým filmem, který vychází v nastupujícím formátu Ultra HD v extrémně vysokém rozlišení. Hollywoodská studia považují UHD v oblasti fyzických nosičů za formát budoucnosti; oproti současnému nejkvalitnějšímu obrazu Blu-ray disků je rozlišení UHD čtyřnásobné.

pošli na vybrali.sme.sk


Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

1. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

2. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

3. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

4. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

5. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

6. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

7. Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

Taliansky súd v Pavii dnes poslal na 24 rokov do väzenia Ukrajinca s talianskym občianstvom Vitalija Markiva potom, čo ho uznal vinným z účasti na atentáte dvoch fotoreportérov v máji 2014 počas bojov medzi vládnymi vojskami a proruskými rebelmi na východe Ukrajiny.

Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

8. Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

Letné dni lákajú von, no poriadnu dávku seriálových noviniek si na tento mesiac pripravili aj najznámejšie streamovacie služby. Niektoré z nich by ste naozaj mali vidieť. Medzi klasickou zábavou a napätím sa totiž dajú nájsť aj seriály dokumentujúce udalosti, na ktoré by sa nikdy nemalo zabudnúť.

Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

9. Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

Litovská Rada pre vysielanie a retransmisiu zablokovala vysielanie miestnej redakcie ruského propagandistického webu Sputnik.

Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

10. Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

Republikánsky kandidát na guvernéra Mississippi Robert Foster odmietol vziať na predvolebnú cestu novinárku, ak nepríde v sprievode kolegov.

Najčítanejšie