Duel Zemana s Drahošom sledovalo 2,2 mil divákov, povedal moderátor

Duel Zemana s Drahošom sledovalo 2,2 mil divákov, povedal moderátor Reprofoto TV Prima

 Duel prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše a Miloše Zemana sledovalo dnes večer v televizi Prima 2,2 milionu diváků.

 Na konci přímého přenosu z karlínského divadla to řekl moderátor debaty Karel Voříšek. Pondělní debatu TV Barrandov, v níž vystoupil Zeman sám, vidělo v průměru 659.000 lidí. Televizi Novu, kde vystoupil Zeman v neděli také sám, si pustilo 1,5 milionu diváků. Vyplývá to ze zprávy na webu Mediaguru podle dat společnosti Nielsen Admosphere, která sledovanost zaznamenává. Česká televize vysílá debatu obou kandidátů ve čtvrtek z pražského Rudolfina.

Primě sledovanost stoupala v průběhu pořadu, zhruba po 20 minutách trvání debaty oznámil moderátor 1,6 milionu diváků, po půl hodině dva miliony diváků, na konci pořadu to bylo podle něj o 200.000 lidí více. Debatu přímo v sále přehlušovali potleskem i pískotem či bučením příznivci obou kandidátů.

Odporúčame aj: Duel prezidentských kandidátov: Drahoš sa snažil viesť serióznu debatu v neserióznom prostredí

Pondělní debata TV Barrandov byla ve sledovanosti večerních pořadů pátá. Překonaly ji seriály vysílané ve stejnou dobu na jiných programech. Podíl diváků nad 15 let v hlavním vysílacím čase dosáhl u TV Barrandov zhruba 13 procent.

Debata na televizi Nova vysílaná v neděli večer dosáhla sledovanosti 1,5 milionu diváků starších 15 let. Bylo to zhruba 30 procent všech lidí této věkové kategorie, kteří v tu dobu měli zapnutou televizi.

Před pěti lety se společných duelů konalo více. Karel Schwarzenberg se střetl se Zemanem dvakrát v České televizi a Českém rozhlase, po jednom duelu odvysílaly televizní stanice Nova a Prima Cool a jednu online debatu pořádal i portál iDnes.cz. Diskuse měly vesměs více než milionovou sledovanost, závěrečnou debatu prezidentských kandidátů v ČT sledovalo 1,612 milionu diváků starších 15 let.